Skocz do zawartości

Problem z piecykiem TRUMA Trumatic S 3002


mihoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rozmowa z samym sobą może być przejawem choroby umysłowej albo chęcią pogadania z kimś inteligentnym  :] - nie wiem jak to zakwalifikować 

 

ale piecyk naprawiony , działa jak ta lala , grzeje aż miło .

 

A Holender robił przegląd instalacji gazowej na wiosnę i dał kupę kasy za złe zmontowanie piecyka  :pad: odwrotny montaż zabezpieczenia termicznego powodował jego przegrzanie i wyłączenie piecyka, jak wystygło to puszczał gaz i chwilę chodził  :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U znajomego piec odpala i główny palnik jak go nagrzeje to potem już idzie tylko na podtrzymaniu i główny palnik nie rusza. Gdy piec wyłączy się i ostygnie to znów rusza tak jak wyżej. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję uporania się z problemem, a tak ogólnie, to jak na to wpadłeś, bo początkowo nie miałeś pomysłu?

No i jakaś fotka by się przydała. :hmm:

 

fotki z neta będą 

 

po poznaniu budowy piecyka i jego zaworów i ich wyczyszczeniu i braku sukcesu zacząłem się zastanawiać jak to działa 

 

za utrzymanie świeczki odpowiedzialny jest "termoelement" który po nagrzaniu łapie zawór i go trzyma

 

post-5596-0-32704300-1489076004_thumb.jpg

 

który steruje zaworem od gazu a w zasadzie otwiera do i trzyma (na początku sami go trzymamy wciskając pokrętło gazu na piecyki

 

post-5596-0-65518800-1489075993.jpg

 

jeśli zgaśnie świeczka to termoelement stygnie i puszcza zawór i zamyka się gaz całkowicie

 

rolę termostatu pełni kapilara z miedzianym cygarem - jak się cygaro nagrzeje z bardzo to zamyka część zaworu głównego odpowiedzialnego za palnik główny , świeczka pali się cały czas dopóki zawór elektromagnetyczny jest trzymany przez termoelement  

 

post-5596-0-17963600-1489075975_thumb.jpg

 

problem polegał na tym, że cygaro od termostatu siedziało od strony obudowy i wentylatora i za bardzo się nagrzewało , mimo wiatraka 

 

po przełożeniu cygara na zewnątrz - od strony obudowy nie przegrzewa się i piecyk działa idealnie 

 

wpadłem na to siedząc i rozmyślając nad swoją porażką przy naprawie pieca - wszystkie posiadane dotychczas piecyki miały cygaro widoczne po zdjęciu obudowy , tu brakowało mi tego elementu - i w pewnym momencie nastąpił przełom i rozwiązanie 

U znajomego piec odpala i główny palnik jak go nagrzeje to potem już idzie tylko na podtrzymaniu i główny palnik nie rusza. Gdy piec wyłączy się i ostygnie to znów rusza tak jak wyżej. Co to może być ?

 

myślę, że mój post wyjaśni ci co i jak sprawdzić i gdzie pogrzebać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/7115-trumatic-sl-3002-iskra-przeskakuje-non-stop/?p=306626

http://forum.karawaning.pl/topic/7115-trumatic-sl-3002-iskra-przeskakuje-non-stop/?p=434762


[...] problem polegał na tym, że cygaro od termostatu siedziało od strony obudowy i wentylatora i za bardzo się nagrzewało , mimo wiatraka 

po przełożeniu cygara na zewnątrz - od strony obudowy nie przegrzewa się i piecyk działa idealnie

 

Czyli jednak się nie myliłem, gdy podawałem (#14) termostat za jedną z możliwych przyczyn :skromny:

Zmyłką było to, jak napisałeś, że nie masz termostatu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.