Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Rosja 2017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16 bozka

bozka

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 381 postów
  • SkądKatowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Eifelland Holiday 395 TQK
  • Holownik:LPG

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:22

Litwa, Łotwa, Estonia - może ludzie życzliwi ale nie dają tego po sobie poznać. Są zamknięci jakby odizolowani.
Wiele razy usiłowaliśmy wiele razy nawiązać kontakt ale oprócz wymiany czasem kilku zdań to się nie udawało.
Patrzeli jak na dziwaków, co od nich chcemy.
Nawet na dzień dobry w różnych językach nie odpowiadali.
Natomiast są uczciwi.
Mieliśmy awarię samochodu jak się okazało drobną.
Serwis mógł nas nieźle naciągnąć wykorzystując brak języka, brak umiejętności interpretacji wydruku komputerowego itp.
ale tego nie zrobił.Diagnostyka komputerowa i naprawa kosztowała 50 zł.

#17 MaK

MaK

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • SkądEssen
  • Model:Eifelland Sunshine 500 TK
  • Holownik:Mitsubishi "Ausländer" 2.2 D AWD

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:24

Różnica zaczyna się spotykając pogranicznikòw i ich bezuśmiechowego podejścia do podróżnych. Przekraczając granicę czujesz, że wyjeżdżasz z unii. Język jest inny, drogi częściowo też, nie wszystkie karty są akceptowane,baza kempingowa jest b. słabo rozwinięta, wygląda tu inaczej, choć Piter to rodzynek.
Trudno opisać, gdyż każdy stawia różne akcenty odbioru. Ekspertem bedzie Rafał. Czy warto przyjechać? Zdecydowanie tak!
Z Peterhof pozdrawia

MaK

Użytkownik MaK edytował ten post 09 sierpień 2016 - 21:24

Prosze o wyrozumialosc. Nie dysponuje polska klawiatura. Kto znajdzie inne bledy, moze je zatrzymac.

Drbr3wV.gif

#18 RM77

RM77

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • Telefon:508 40 40 44
  • SkądUjazd - ETM
  • Model:W poszukiwaniu ........
  • Holownik:Niemka, Czeszka lub Francuz

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:30

Na wschodzie za Moskwą była by jeszcze długa rozmowa z właścicielem zakładu - zakończyło by się dobrym grilem i rozmowami do rana. Miałem tak dwukrotnie :)

Różnica zaczyna się spotykając pogranicznikòw i ich bezuśmiechowego podejścia do podróżnych. Przekraczając granicę czujesz, że wyjeżdżasz z unii. Język jest inny, drogi częściowo też, nie wszystkie karty są akceptowane,baza kempingowa jest b. słabo rozwinięta, wygląda tu inaczej, choć Piter to rodzynek.
Trudno opisać, gdyż każdy stawia różne akcenty odbioru. Ekspertem bedzie Rafał. Czy warto przyjechać? Zdecydowanie tak!
Z Peterhof pozdrawia
MaK

Mak - baza kempingów słabo rozwinięta, naród rosyjski od lat ptzyzwyczajnony do dziczy , im wystarczy kawałek pola z dostępem do rzeki lub jeziora i juz fajne miejsce na biwak. Nie potrzebują luksusów. Choć trzeba przyznać, że na południu Rosji powstają już Kempingi przez duże K. Parcele, prąd, woda, kanalizacja. Jutro postaram sie wrzucić fotki z takich biwaków.

Rafał Wosik

#19 MaK

MaK

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • SkądEssen

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:05

Wydaje mi się też, że lepiej poradzą sobie podróżujący kamperamiautonomicznymi lautoprzyczepami.

Z Peterhof pozdrawia
MaK

Użytkownik MaK edytował ten post 09 sierpień 2016 - 22:13

Prosze o wyrozumialosc. Nie dysponuje polska klawiatura. Kto znajdzie inne bledy, moze je zatrzymac.

Drbr3wV.gif

#20 RM77

RM77

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • SkądUjazd - ETM

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:12

MaK wiem że język niemiecki ma długie słowa ale ostatniego za Boga nie mogę zrozumieć. :-(

Rafal Wosik

Rafał Wosik

#21 MaK

MaK

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • SkądEssen

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:18

No za cholerę nie mogę edytować!
Chyba mi zaszkodziło żygulowskie piwo! Miało być: kamperami lub autonomicznymi przyczepami

Użytkownik MaK edytował ten post 09 sierpień 2016 - 22:20

Drbr3wV.gif

#22 RM77

RM77

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • SkądUjazd - ETM

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:20

Teraz lepiej;-), ja piwa nie pije ale mówią że Балтика to dobre piwo.

Rafal Wosik

Rafał Wosik

#23 MaK

MaK

Skandynawski Zuch

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 480 postów
  • SkądEssen

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:21

Baltika Praguer Bier jest zdecydowanie lepsze!

Drbr3wV.gif

#24 Szaraja

Szaraja

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów
  • Skądpodkarpacie
  • Model:Adria Altea 502DK
  • Holownik:Mitsubishi Pajero

Napisano 13 wrzesień 2016 - 20:28

Bajkał to marzenie Jacka, jednak z przyczepką nie starczyło by nawet 4 tygodnie. Wersje są dwie - za 2 lata z namiotem ( może być dachowy), albo mała N-ka - nie rozsypie się w drodze, choć przychylamy się do pierwszej wersji z uwagi na prędkość. Ja mam tylko 3 tygodnie wolnego i dolatywała bym do Irkucka, powrót wspólny. Przyszły rok mamy już zaplanowany- raczej motocyklowo, niż przyczepowo.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych