Skocz do zawartości

Hyundai Terracan jako holownik


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wszyscy piszą, to i ja napisze, wolny kraj jest, wolno mi. Jedynym niezłomnym holownikiem dla przyczep jest Hyundai Terracan. Rama jest, diesel jest, reduktor jest, napęd na tył jest, załączany przód jest. Niech ktoś spróbuje krzywdę mojej rodzinie zrobić. Generalnie auto jest tanie w zakupie, tanie w eksploatacji i niezmordowane. Jest to marka trochę niedoceniona, a naprawdę wspaniałe w eksploatacji.

 

Z moich subiektywnych obserwacji dla mnie istotne są :

- napęd na tył - 100 % zastosowań i to jest najlepsza zaleta,

- dołączany przód - 1 % zastosowań,

- diesel - 100 % zastosowań,

- wysokie zawieszenie - 5 % zastosowań,

- opony AT - 5 % zastosowań,

- reduktor - 1 % zastosowań.

 

Życie nauczyło mnie, że właśnie te 1%, lub 5% jest najważniejsze podczas tego jedynego wyjazdu wakacyjnego.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich subiektywnych obserwacji dla mnie istotne są :

- napęd na tył - 100 % zastosowań i to jest najlepsza zaleta,

- dołączany przód - 1 % zastosowań,

- diesel - 100 % zastosowań,

- wysokie zawieszenie - 5 % zastosowań,

- opony AT - 5 % zastosowań,

- reduktor - 1 % zastosowań.

 

Życie nauczyło mnie, że właśnie te 1%, lub 5% jest najważniejsze podczas tego jedynego wyjazdu wakacyjnego.

Jaka skrzynia?

Poza oponami AT się zgadzam. Tzn. U mnie opony AT nie są potrzebne. Natomiast napędowi AWD dałbym 100%

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Mocy / momentu mu w niczym nie brakuje, 150 KM / 360 Nm, i przełożenia są w zupełności wystarczające. Skrzynia manualna. Części w cenach jak do każdego dużego auta w serwisie, są zamienniki, a dla trochę cierpliwszych proponuje zakupy bezpośrednio w Korei, gdzie płaci się kartą, a ceny niektórych części są 4-ro krotnie niższe, więc nawet jak urząd celny doliczy należne podatki to wychodzi połowa ceny tego co w serwisie. Poza tym, co ma się tam psuć ? Układ paliwowy to popularny z m.in. Fordów Delphi i jeśli się dba to się ma. Zawieszenie solidne, szybko się nie zużyje. Ceny aut na rynku wtórnym niskie. DMC to 2650 kg, DMC przyczepy to 2800 kg.

Co do opon AT to miałem na myśli, że na wakacjach, już oczywiście bez przyczepy lubię wjeżdżać w dziwne miejsca, a ilość gumy na oponie daje mi poczucie spokoju. Średnie zużycie paliwa solo to 10-11 l, z przyczepą 10-14 l. Przy zakupie zwrócić uwagę na paliwo w filtrze paliwa lub w zbiorniku, czy nie ma pyłu/opiłków/brokatu. Pompa lubi sie łuszczyć i wtedy trzeba robić cały układ paliwowy. 2 lata temu regenerowałem wtryskiwacze i nie jest to kosmiczna technologia, zrobiłem już 60 tyś km za cenę 900 zł.  Reszta to standard jeśli chodzi o eksploatację. 4 m-ce temu zmieniałem rozrząd(pasek+wszystkie rolki) i rozrzut ceny za części to : ok. 480 zł  (sklep motoryzacyjny, rolki INA, pasek Conti) do 1400 zł (serwis). Pompa wody około 280 zł. Dostępne jest już oprogramowanie diagnostyczne do 2.9 CRDi, interface ODBII może być nawet dla Fiata lub VW.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........................Pompa lubi sie łuszczyć...........

Rewolucja ekologiczna spowodowała że obecny ON ma 300 razy (razy: nie %) mniej smarującej siarki- więc jak się mają nie łuszczyć.

Wszystko co skonstruowane/produkowane przed eko-rewolucją tego nie wytrzymuje.

​Ja profilaktycznie dodaje do ON olej 2T.

 

2hdiuszkodzwalakpompywc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

 

Tomciu po Twoim przypadku wykupiłem miniAC na kradzież, dobre i parę złotych. Jest mi przykro z powodu tego co się stało z Twoim autem.

 

Pozdrawiam

A ja nie zdążyłem tego zrobić, no ale cóż :oslabiony:   co do tematu to jest wszystko tak jak napisałeś na dzisiaj jestem prawie pewny

że w przyszłym roku jak sprawa się już zakończy powrócę do tego auta prawie na pewno. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.