Skocz do zawartości

Volvo jako holownik


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

Pojeździmy trochę i zobaczymy czy warto dla tej przestrzeni i wygody targać te 500kg na ogonie więcej.

No nie zawsze przestrzeń to aż tak dużo dodatkowych kilogramów, Tabberty z reguły są ciężkie ale i bardzo fajne :slina: 

Jak się przyzwyczaicie  to będzie Wam trudno zrezygnować z wygody i prestiżu :palacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pojeździmy trochę i zobaczymy czy warto dla tej przestrzeni i wygody targać te 500kg na ogonie więcej.

 

Przegląd przeszła dzisiaj bez zająknięcia - na pusto waży 1340kg wiec ma 460kg ładowności :]:]:] , jedynie opony już sparciałe i suwadło skrzypi :hmm::hmm::hmm: ale ostatni przegląd miała robiony w 04.2014 i od tego czasu praktycznie stała pod chmurką

 

Wycenimy ile będzie kosztowało doprowadzenie jej do stanu perfekcyjnego i będziemy negocjować

- na razie i tak nie będziemy wydawać resztki pieniędzy na nowy ogon bo i tak braknie.

 

Poczekamy na odszkodowanie, poczekamy co jesienią nam Ola znajdzie i wtedy podejmiemy decyzje co będzie kupione

W 3.5t się jeszcze mieścisz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki silnik i jaką skrzynie celowalibyście w volvo załóżmy po roku 2010 a najlepiej 2012. Nie ukrywam, że takie coś chodzi mi po głowie, a w temacie tej marki jestem zielony.

 

Diesel... jak największa pojemność, moc, NM, który automat, napęd raczej 4x4. Chciałbym coś typu xc60, załóżmy budżet max za używkę 80-100.000zł. Może być biturbo jak robią.

volvo to dobry wybór ale ma 2 wady - pasek który potrafi zniszczyć silnik i niestety automatyczne skrzynie które nie grzeszą trwałością, Jeśli szukasz czegos w cenie pow 20tys Euro pomyśl o Holandii i aucie z certyfikatem NAP który praktycznie w 100% gwarantuje przebieg

Edytowane przez 1LBR267 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Cześć. 

Sledze rozne watki na tym forum od kilku dni, poniewaz zastanawiam sie nad zakupem przyczepy. Przeliczam koszta, za i przeciw no i zdaje sobie sprawe ze jeszcze troche wody uplynie zanim znajde taka ktora sie nada. 

Pisze w tym watku z uwagi, ze posiadam samochod bez haka, i mysle czy aktualane daily podola wyzwaniom karawaningu z przyczepa okolo 1200 kg.

Auto to Volvo V40, 2.0T T4 200km, 300Nm przy 2200 obr/min. Samochod ma już z prawie 300 tys przejechane. Nie bylo nigdy nieprzewidzianych napraw ( posiadam go 4 lata). Na haku moze miec maks 1400kg.

 

Co myslicie, ktos jezdzil czyms podobnym? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Świeżak1991 napisał:

Cześć. 

Sledze rozne watki na tym forum od kilku dni, poniewaz zastanawiam sie nad zakupem przyczepy. Przeliczam koszta, za i przeciw no i zdaje sobie sprawe ze jeszcze troche wody uplynie zanim znajde taka ktora sie nada. 

Pisze w tym watku z uwagi, ze posiadam samochod bez haka, i mysle czy aktualane daily podola wyzwaniom karawaningu z przyczepa okolo 1200 kg.

Auto to Volvo V40, 2.0T T4 200km, 300Nm przy 2200 obr/min. Samochod ma już z prawie 300 tys przejechane. Nie bylo nigdy nieprzewidzianych napraw ( posiadam go 4 lata). Na haku moze miec maks 1400kg.

 

Co myslicie, ktos jezdzil czyms podobnym? 

Jak by twój nie dał rady z przyczepą 1200kg to ja się zamienię z tobą na holowniki. Mój ma 136km i niecałe 200Nm, ale gdzieś tam wysoko (benzyna). Przyczepa też 1200kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

Auto z przyczepą w trasie pali tyle co solo po mieście. To jest moim zdaniem najpopularniejszy przelicznik.

Kurna to moj powinien 6,0 łyknąć. Byłoby miodzio. Mission imposible. Ja mam przelicznika - spalanie z trasy krajowej (nie autastrady czy ekspresówki) x2. Moj 5 na trasie a 10 z pyczepą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomiy napisał:

Kurna to moj powinien 6,0 łyknąć. Byłoby miodzio. Mission imposible. Ja mam przelicznika - spalanie z trasy krajowej (nie autastrady czy ekspresówki) x2. Moj 5 na trasie a 10 z pyczepą

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś... Ja mówiłem o jeździe po mieście nie po trasie. Jeśli auto pali ci po mieście 6 litrów to pozostaje pogratulować. Mój Super wyświetla 9.3 .... Ale pewnie coś jest zepsute albo mam dziurawy bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć w nocy po mieście pustymi, prostymi dwupasmówkami, to wtedy praktycznie spalanie wyjdzie jak na trasie. Ale dla siebie bym nie uwzględniał takiego liczenia.

U mnie z przyczepą wychodzi tyle co po mieście, ale zakładając jazdę w korkach, lub wokół domu, po bułki na niedogrzanym silniku. 

W moim przypadku to wygląda:

Trasa (nie autostrada) bez szarżowania - 7 - 7,5 l

Autostrada 130km/h 8,5 l

Miasto - 10 - 11 l

Przyczepa do 80km/h - 10-11 l

Przyczepa 90km/h - 13 l

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Commander napisał:

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś... Ja mówiłem o jeździe po mieście nie po trasie. Jeśli auto pali ci po mieście 6 litrów to pozostaje pogratulować. Mój Super wyświetla 9.3 .... Ale pewnie coś jest zepsute albo mam dziurawy bak.

te 9,3 to pewnie benzyna ?  i co z przyczepą też pali te 9 ,3 ?

w mnie w dwulitrowym dieslu spalanie po mieście zawierało  się w okolicy 6,5 do max 8 l.  nigdy więcej.

osiągnąć taki wynik z przyczepą - nie realne

z przyczepą nigdy nie zszedłem poniżej 10.

przelicznik taki może sprawdzić się jedynie przypadku dużych ciężkich aut 4x4 które w mieście  palą  po 12-15 litrów.

Jak ciągałem małą lekką budę Landcruiserem to faktycznie w trasie z budą palił tyle co po mieście solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.