Skocz do zawartości

Volvo jako holownik


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

@Effendi

 

Mieliśmy V40 1,9D 115koni z 2003, nie dam złego słowa powiedzieć na to auto. Jak sprzedawalismy to miało 250.000 i zero bolączek poza pocacym się turbo.

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nieśmiało napisze ze po 2008 Volvo idzie na dol z trwałością i ekonomika a o jakości nie wspomnę. Ratują się teraz nowa 90 ale to już za późno. Odbudowa renomy potrwa. Nowe 40, cała linia 60 potrafi doprowadzic do ruiny... kiedyś średnio sprzedawane volvo miało na 12 lat 2 właścicieli i przbieg ponad 400-500 tys. Teraz 2 właściciel w 5-6 letnim aucie to rzadkość... przymierzalrm się do XC60 w D5 ale części zamienne i problemy opisywane na forum jakoś mnie przesunęły z tym tematem na przyszlosc, aby poczekać na 2 gen która będzie w moim zasięgu.

W tym tygodniu odwiedziłem mojego ulubionego mechanika, umówić się na przegląd okresowy furmanki.

Ku własnemu zdziwieniu ujrzałem na podnośniku Volvinkę XC60 D5 wypatroszoną z silnika (o ile pamiętam 2,4). Pytam, na co autko zachorowało. Kolega machnął ręką i powiedział, że tłoki się wypaliły, turbina zdechła i w ogóle szrot. A auto było 4 letnie.

Życzliwie mi doradził, jak będziesz zmieniał furmankę omijaj szerokim łukiem sadzomioty m.in. Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo zaczęło umierać od 2008 roku jak sie zbratali mocno z Renówkami i elektroniką rodem z Francji i Włoch, Podobno sami sobie zdali z tego sparwe ze jest źle i od 2013 roku wprowadzili plan naprawczy, zaczęli ciąć koszty i spadła ilość wersji doposażenia.

 

Od nowych 90 jest podobno wszystko po nowemu. pożyjemy to zobaczymy jaki będzie tego efekt.

 

Dla przykładu podam dla sinika 2.4 D5 - 180 kucy:

XV70 - netto około 1700 kg - średnie spalanie 7,5L

XC60 - netto około 1800 kg - średnie spalanie 9L

XC90 - netto około 2100 kg - średnie spalanie - podobno 11 ;-)

 

a wydaje mi się ze funkcjonalność największa ma XC70 i do tego najmniej pali.

 

Wadą modeli 2008-2013 jest padająca elektronika sterująca praca silnika i osprzętu - zdarzało się ze silniki zacierały sie przy 70-80k od nowości, gdzie te same silniki w starszych modelach przejeżdżają bez większych problemów 500.000.

 

Podobnie ze automatami - 4 biegowy jeździ do znudzenia, 5 biegowy jeździ juz duzo mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XC90 - netto około 2100 kg - średnie spalanie - podobno 11 ;-)

Podobnie ze automatami - 4 biegowy jeździ do znudzenia, 5 biegowy jeździ juz duzo mniej...

Myślę że to spalanie jest możliwe. Nasze Disco cięższe o przynajmniej 300kg i wyposażone w mniej ekonomiczną wersję napędu 4x4 pali po mieście około 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo zaczęło umierać od 2008 roku jak sie zbratali mocno z Renówkami i elektroniką rodem z Francji i Włoch, Podobno sami sobie zdali z tego sparwe ze jest źle i od 2013 roku wprowadzili plan naprawczy, zaczęli ciąć koszty i spadła ilość wersji doposażenia.

 

Od nowych 90 jest podobno wszystko po nowemu. pożyjemy to zobaczymy jaki będzie tego efekt.

 

Dla przykładu podam dla sinika 2.4 D5 - 180 kucy:

XV70 - netto około 1700 kg - średnie spalanie 7,5L

XC60 - netto około 1800 kg - średnie spalanie 9L

XC90 - netto około 2100 kg - średnie spalanie - podobno 11 ;-)

 

a wydaje mi się ze funkcjonalność największa ma XC70 i do tego najmniej pali.

 

Wadą modeli 2008-2013 jest padająca elektronika sterująca praca silnika i osprzętu - zdarzało się ze silniki zacierały sie przy 70-80k od nowości, gdzie te same silniki w starszych modelach przejeżdżają bez większych problemów 500.000.

 

Podobnie ze automatami - 4 biegowy jeździ do znudzenia, 5 biegowy jeździ juz duzo mniej...

    

 

 

Oj i tu się mylisz z renowką to wcześniej a potem Ford i PSA. No i woli ścisłości stare to jest dobre wino (podobno) ale na pewno nie samochody z przebiegiem 300 tyś i więcej(no to na liczniku). A obecne automaty Volvo to sześciobiegowe są. No i teraz czekam jak to ja się nie znam, że stare to lepsze itd. itp. A prawda jest taka, to się lubi na co nas stać ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo piękna marka i świetne samochody ale to było kiedyś.. współpraca w fordem sprawiła że stało się tak samo awaryjne i bezpieczne jak inne marki- niczym się nie wyróżnia. Teraz chińczycy coś próbują ale czy skutecznie to będzie można powiedzieć za kilka lat. Nowy volvo Cx90 i V90 jest piękny -czy coś więcej ciężko teraz powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo piękna marka i świetne samochody ale to było kiedyś.. współpraca w fordem sprawiła że stało się tak samo awaryjne i bezpieczne jak inne marki- niczym się nie wyróżnia. Teraz chińczycy coś próbują ale czy skutecznie to będzie można powiedzieć za kilka lat. Nowy volvo Cx90 i V90 jest piękny -czy coś więcej ciężko teraz powiedzieć.

XC 90 :nono:  no na pewno Ford dobrze na markę nie wpłyną ale jak by nie Ford to marki Volvo pewnie by nie było.Druga sprawa to Ford na tym skorzystał pewnie, a auta wszystkie się psują tak teraz jak i kiedyś, tylko pomyślmy jaki postęp w motoryzacji nastąpił i ma się co psuć.(nawet jedzenie mamy do du... a co dopiero mechaniczne zabawki)

Edytowane przez Drabcu (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo zaczęło umierać od 2008 roku

Mechanik u którego obsługuje swoje auto, sam eksploatuje V70 II gen 2,4 Pb i jest zdania że "takich już nie robią", wszystko co później to już nie te materiały , nie ta trwałość.

Mój dziadunio (V70 '97) obleciał w tym roku z przyczepą 3500km i  nawet nie jęknął. Jak by mi ktoś kiedyś powiedział żeby takim zabytkiem taki kawał jechać to bym się w głowę puknął, a tu proszę  - da się. Tak że te starsze egzemplarze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik u którego obsługuje swoje auto, sam eksploatuje V70 II gen 2,4 Pb i jest zdania że "takich już nie robią", wszystko co później to już nie te materiały , nie ta trwałość.

Mój dziadunio (V70 '97) obleciał w tym roku z przyczepą 3500km i  nawet nie jęknął. Jak by mi ktoś kiedyś powiedział żeby takim zabytkiem taki kawał jechać to bym się w głowę puknął, a tu proszę  - da się. Tak że te starsze egzemplarze polecam

  

 

Co wy z tym mechanikiem ? Bo on ma?? A może ma takich klientów że go na nowe nie stać albo jest taki słaby(ten Twój mechanik) że nie ma na inne?

Tak czytam to wszystko na tym forum i takie mam podsumowanie wszystko co stare to dla polaka super,  a jak ktoś ma nowe to ma do dupy?

Polaczek to przede wszystkim  zazdrość i to straszna. Nowa przyczepa zła nowe auto złe. Ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.Pozdrawiam  Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mieszkam w kraju, gdzie samochody są relatywnie tanie a również mam podobną opinie jeśli chodzi o volvo (całą resztę mam w poważaniu ;) ). Fajnie móc kupić auto z salonu, ale rozważając kilkulatka, chyba jednak warto wystrzelic się w dobry rocznik a nie minę?

 

Radek Wrodarczyk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nie spadłem, owszem nie każdego stać  na nowe ale niech mi nie mówi nikt  że stare jest lepsze skoro nawet nie miał możliwości się przekonać(widząc po przyczepie to jak tam na zmywaku) Pozdrawiam hehe


I co nie spadłem mistrzu takie teksty to do swojej st......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.