Skocz do zawartości

Volvo jako holownik


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

Z innych info....

Ogarnęliśmy temat auta, kupiliśmy w zeszłym tygodniu następne Volvo, załatwiliśmy wszystkie papiery i jutro już jedziemy po Volvo V70 '04, 2,4 Diesiel, z hakiem w bogatej wersji z pierwszych rąk    :]  :]  :]

 

 

Zwykły 2,4 czy D5?

 

* - posty 1 - 7 wydzielone z tematu http://forum.karawaning.pl/topic/22213-pomoc-dla-bartka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

163 KM to bardzo fajny motor chociaż z biegiem lat był coraz mocniejszy. Dźwięk rzędowej piątki bardzo miły dla ucha. Koszmarem jest tylko promień skrętu.

 

I ważna uwaga, aby (jeśli nie ma osłony na pasek rozrządu od dołu) to po ewentualnym pęknięciu paska klinowego (co wcale takie rzadkie nie było) nie jechać ani trochę bo lubi się wkręcić w rozrząd. A wówczas to boli bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek nasz juz jest po wymianie sterownika i programu. Jest 180 kucy w automacie 4 biegowym, takim samym jak miałem w S80. Na razie ponad 360 tys przebiegu ale wszędzie sucho jak na Saharze i serwis w jednym salonie Volvo do 06.2016, oby dobrze służyło i dawało frajdę jak V40 Magdy a później S80... mamy zaufanie do tej kostrukcji i myśli technicznej, a V70 myślę że będzie bardziej praktyczne jak S80...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jaki silnik i jaką skrzynie celowalibyście w volvo załóżmy po roku 2010 a najlepiej 2012. Nie ukrywam, że takie coś chodzi mi po głowie, a w temacie tej marki jestem zielony.

 

Diesel... jak największa pojemność, moc, NM, który automat, napęd raczej 4x4. Chciałbym coś typu xc60, załóżmy budżet max za używkę 80-100.000zł. Może być biturbo jak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało napisze ze po 2008 Volvo idzie na dol z trwałością i ekonomika a o jakości nie wspomnę. Ratują się teraz nowa 90 ale to już za późno. Odbudowa renomy potrwa. Nowe 40, cała linia 60 potrafi doprowadzic do ruiny... kiedyś średnio sprzedawane volvo miało na 12 lat 2 właścicieli i przbieg ponad 400-500 tys. Teraz 2 właściciel w 5-6 letnim aucie to rzadkość... przymierzalrm się do XC60 w D5 ale części zamienne i problemy opisywane na forum jakoś mnie przesunęły z tym tematem na przyszlosc, aby poczekać na 2 gen która będzie w moim zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli trzeba by czekać na piękne XC60 lub najlepiej XC90 z lat 2014 i nowsze. Również nie mój zasięg. Przy tych kwotach chyba wybrałbym BMW lub Audi, może starsze ze 2 lata, ale koszty utrzymania też będą podobne (wysokie).

 

Najtańsze nowe XC90 diesel, to jakby nie było aktualnie 200.000 do 350.000zł

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwić miałeś biturbo benzynę z 300 konikami,coś mi się wydaje że zatęsknisz za PB w biturbo..

Nie poddaje się! Czekamy na odszkodowanie i spokojnie będę szukał BiT w budzie S80 jako drugie auto w domu. Najlepiej roczniki '99-04 i wersja Heico - to auto na prawdę było mocne i przewidywalne, komfort jazdy i cisza... Po założeniu LPG Lovato było także ekonomiczne, 20 zeta za 100km po mieście i tyle samo po dynamicznej autostradzie. V70 także zostanie, chyba że okoliczności będą inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek,

 

Ja bym się zastanowił nad XC90 poprzedniej generacji ale z końca produkcji.

Zawsze miałem słabość do tego modelu

I to w najmocniejszym D5 !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem, że jak będzie decyzja to rozglądać się za wersją 2.4 d5 200KM od 2010... Cena dalej powala - 80-100.000zł za auto 6 letnie. Teoretycznie po ostatnich wyjazdach coraz bardziej doceniam i oswajam się z smaxem, ale to miłość na jeszcze góra 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.