Skocz do zawartości

multitronic a holowanie przyczepy


Olo924

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem dużo automatami i do dziś auta chodzą ale chłodzenie to podstawa i wymiana oleju ja bym założył dodatkową chłodnice i częściej wymienił olej w skrzyni i płyn, u nas po wymianie oleju auto miało zawsze więcej koni pod maską lepiej skrzynia pracowała . Masz gwarancję jak w gwarancji nie ma żadnej wzmianki o tym ze nie można ciągac przyczepy to ganiac chyba nie jeździsz na codzień całych czas z przyczepą? Unikać upałów w czasie jazdy z przyczepa i nic więcej .

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ganiam cały czas z przyczepą - w sumie raz jechałem w ostatnim roku z towarówką, dwa razy miałem plkatformę na rowery i dwa razy kempingową ( raz w zeszłe wakacje i raz w te wakacje) i mam nadzieję że już za tydzień zapnę przyczepę i pojadę na urlop.

 

auto serwisuję wg zaleceń z książki - olej silnikowy co 15 kkm, olej w skrzyni już miałem 2 razy wymieniany itd ... wydawać by sie mogło że powinno wystarczyć, ale to był juz podobno duży przebieg jak na tą skrzynię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg serwisu - i tak w ciagu max pół roku byłbym u nich ... podobno były bardzo wytarte (nie wiem jak to nazwać) - rolki, prowadnice - generalnie rozszczelnienie chłodnicy tylko lekko przyspieszyło nieuniknione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volvo V60 z 2013, D4, 163 KM, klasyczny automat. Na razie tylko 60 tys., dwa sezony z przyczepą, nic sie nie dzieje - olej w skrzyni oczywiście zmieleniem przed 60 tys. Żaden komunikat o przegrzaniu skrzyni się nigdy nie pojawił.

 

Przynajmniej wiem, że mi sprzęgło ani dwumas nie padną, jak to się stało w Alfie 159 przy 90 tys., na dwa dni przed sprzedażą (nowy właściciel wsiadł na sprzęgło i dwumas nówki!). W DSG tej pewności nie ma (a raczej jest, że zdechną).

 

A jaka wygoda! Tylko oczywiście trzeba redukować przy zjazdach. Spalanie - 10-11 l/100, im szybciej się jedzie, tym większe, pow. setki dochodzi do 12.

 

Zobaczymy, co będzie dalej. Ale do wachlowania gałką i wciskania sprzęgła już nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie ganiam cały czas z przyczepą - w sumie raz jechałem w ostatnim roku z towarówką, dwa razy miałem plkatformę na rowery i dwa razy kempingową ( raz w zeszłe wakacje i raz w te wakacje) i mam nadzieję że już za tydzień zapnę przyczepę i pojadę na urlop.

 

auto serwisuję wg zaleceń z książki - olej silnikowy co 15 kkm, olej w skrzyni już miałem 2 razy wymieniany itd ... wydawać by sie mogło że powinno wystarczyć, ale to był juz podobno duży przebieg jak na tą skrzynię ...

kiedyś kiedy się liczyła jakość i trwałość samochodu skrzynie biegów typu CVT nie wkładało się do aut o mocy większej niż 60 KM, tak było do polowy lat 90tych, kiedy to VW zastosował skrzynie typu CVT-Multitronic w prawie 200 konnym audi A6 - podobno miało to zmniejszyć apetyt auta na paliwo. Wszyscy którzy się znali pukali się w głowę, ze ożenienie tak mocnego silnika ze skrzynia CVT to proszenie się o kłopoty, ale VW/Audi nie słuchało i w swojej pomyłce trwają do dziś dnia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.