Skocz do zawartości

Prawo jazdy BE


Rekomendowane odpowiedzi

Konsekwencje pewnie jak brak uprawnień.

 

Gratki!

Tak. Brak uprawnień jeśli jeszcze się drukuje lub leży w WK

 

Reasumując:

WK otrzymał wpłate za PJ, które wyrabia Wytwórnia Papierów Wartościowych w W-wie. Niestety ale proces ten trwa min. tydzień. 

Uprawnienia nabywam w momencie zwrotu starego i pobrania już nowego PJ. Odnotowuje to pani w Urzędzie w systemie inf. Dopiero wtedy skutkuje to wpisem do CEPiK-u, skąd Polska Policja czerpie dodatkową informację o uprawnieniach.

Jazda bez uprawnień w tym przypadku kontroli skutkuje mandatem z taryfikatora:

Kierowanie pojazdem silnikowym, z wyłączeniem czterokołowca lekkiego, lub tramwajem przez osobę niemającą:

  • uprawnienia do kierowania pojazdami: 500 zł (art.3 w zw. z art.4–7)
  • uprawnienia wymaganego dla danego rodzaju pojazdu: 300 zł (art.3 w zw. z art.4–7)

... i pewnie zakaz dalszej jazdy takim zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gratuluję dobrej decyzji i zdania egzaminu.

 

ja wielokrotnie już pisałem, że nie wyobrażam sobie egzaminu bez kursu. Nawet po kilku godzinach jazdy na placu do egzaminu nie podchodziłem na pewniaka. Jak zwykle egzamin nie jest z tego co umiemy, tylko z tego co wymyślił sobie ustawodawca. Trzeba wiedzieć do której linii się ustawić itd. Dodatkowo u mnie całe papierki razem z zapisaniem na egzamin robiła szkoła nauki jazdy.

 

kurs robiłem w trybie przyśpieszonym i w jakieś 12 dni od telefonu byłem już na egzaminie a koszt kursu to 600zł.

 

teoretycznie miałem nie zbliżać się do za bardzo nawet do 4 ton, minęły 2 lata i mam zestaw 4205kg... co będzie jak zmienię holownik ? znowu stres na egzaminie i za kurs znowu trzeba zapłacić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem E do B 3 miesiące temu. Koszty Kurs 1200, badanie lekarskie 200, egzamin 200 wystarczył jeden :). Zdawałem samochodem z przyczepą którym się uczyłem na kursie - koszt 150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O cenach dowiedziałem się w połowie kursu (C = 1850 zł z przyczepą) a myślałem że to jakiś kosmos w stylu 5000 ...

 

no aby zrobić C+E musisz mieć najpierw C.  czyli 2000 (kat.C) + 2000(kat.C+E) + 2400( kurs na przewoź rzeczy) do tego

karta kierowcy, wymiana prawa jazdy, to tak aby było wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pozwolę sobie wskrzesić temat. Jestem na etapie poszukiwania OSK z dostępnymi godzinami na jazdy B+E i zacząłem się poważnie zastanawiać nad B96. Gdzieś słyszałem że nie jest to uznawane we wszystkich krajach. Mnie interesuje w zasadzie tylko UE, czy na terenie całej UE jest to respektowane ? W Częstochowie i okolicy wszystkie OSK zapchane po brzegi i nie bardzo chce mi się czekać 3 miesiące na zrobienie wszystkich jazd do B+E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jestes pewny? Bo wczoraj się dowiedziałem że jednak nie 

kod 96 w prawie państw członkowskich, znalazły się w dyrektywie unijnej nr 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie praw jazdy (przekształcenie) (Dz. Urz. UE L 403 z 30.12.2006, str. 18), co oznacza, że prawo jazdy z kodem 96 jest uznawane przez wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej.  

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edit: dodatkowo obowiązuje Konwencja Wiedeńska w sprawie ruchu drogowego z 8 listopada 1968 r. Tak, że nawet w niektórych krajach poza uni które podpisały konwencję też powinno działać b96 przynajmniej według mnie.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.