Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Spacetourer to cywilna wersja Jumpy. To samo, tylko pod inną nazwą, występuje u Puga i Toyoty. Czyli mamy:

 

  1. Citroen Spacetourer
  2. Peugeot Traveller 
  3. Toyota Proace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autka. I z urody i funkcjonalności ;)

 

Jak zaglądam do wnętrza  Toyota Proace - to sam nie wiem czy się śmiać czy płakać. O ile z zewnątrz jest ok to w środku lata 90te. Siedzenia jakby deski tapicerowane. Zrobili z dostawczaka osobówkę i próbują sprzedać. Do citroena daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś porównać Spacetoura do Proace Verso.

To to same auto - prezentowany przez Ciebie wnętrze ma dokładnie taki sam stolik jak w Toyocie.

Niestety obrócenie foteli w środkowym rzędzie zabija w każdym samochodzie bagażnik i to co fajnie wygląda w katalogu jest dość rzadko wykorzystywane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu są różne wersje wyposażeniowe. Najtańszy Spacetourer czy tam Proace to jest samochód z ławką a nie fotelami. Za fotele trzeba dopłacić i wtedy auto takie ma sens i staje się komfortowym i ładnym busem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w VW na nowego Tiguana można rok nawet czekać :P

We wrześniu ma być premiera tiguana all space 7 miejscowego, coś jak Skoda kodiaq. Znajomy mi mówił że na DE stronie już jest, muszę obczaić w wolnej chwili

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrześniu ma być premiera tiguana all space 7 miejscowego, coś jak Skoda kodiaq. Znajomy mi mówił że na DE stronie już jest, muszę obczaić w wolnej chwili

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Dla mnie to za małe auta. Pomyślę jeszcze o używanym q7, ale tylko od znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to za małe auta. Pomyślę jeszcze o używanym q7, ale tylko od znajomego.

Marek, ostatnio przechodziłem tą drogę. Z Twoimi założeniami będzie ciężko. Jak porównujesz bagażnik to od smaxa będzie bardzo ciężko, z parametrami silnika które oczekujesz jeszcze trudniej, a z ceną którą chcesz dać niemożliwe :) gdzieś musisz ustąpic, ja ustąpiłem głównie w bagażniku. Q7 to krowa ale z zewątrz, a np za kierownicą jest duuużo ciaśniejszy niż np moja cytryna, gdzie różnica w cenie jest x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem touaregiem, oglądałem kodiaqa. Z racji masy przyczepy chciałbym 3.0 Tdi a skończy się pewnie na 2.0. Mam nadzieję że chociaż biturbo i ok 500Nm. Bagażnik najlepiej jak z busa ;) a cena jak Ford 5 lat temu ;)

 

Nie da się tego pogodzić więc myślę i kombinuje i daje czas. Liczę, że ktoś z klientów czy znajomych coś będzie sprzedawał używanego. Do miasta miałem już 3 fajne propozycje z przebiegami do 50.000km.

 

Zbudowalem też garaż i teraz 5.6m wejdzie i jeszcze będzie luz ;)

No to Q7 to aż takie pakowne nie jest. Z zewnątrz duże a w środku mam wrażenie że mniejsze niz Kodiak (z oboma autami miłem do czynienia).

Domyślam się, pewnie q7 odpadnie po 1 oglądanej sztuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie powiedzieć że w Skodzie jest tyle samo miejsca co w Q7?

Skoda Kodiak to taka Octavia tyle że podniesiona zresztą jak większość modeli aut typu suv. Siedziałem w takiej skodzie na prezentacji i auto wąskie w środku. Długość ok i bez tego trzeciego rzędu foteli to nawet spory bagażnik. Nigdy za to nie siedziałem w Q7/Tuareg ale nie chce mi się wierzyć ze jest tak samo ciasno :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe nie przyjechało i nie ma ich w Polsce. Nie wiem dlaczego, bo pierwsze sztuki powinny być w kraju już od maja. Denerwuje mnie to i znowu zaczynam oglądać używki typu Citroen C8, czy Peugeot 807. Bo znalezienie niewyeksploatowanego osobowego busa graniczy z cudem lub jest równe z trafieniu szóstki w totka.

a Grand Espace?? ja mam 2.0 DCI , zrobiłem go na 180 KM i śmiga aż miło mimo pokaźnego przebiegu.. fotele obracane , wyciągane .. miejsca jak w busie a komfort bajeczny.. 

Chcecie powiedzieć że w Skodzie jest tyle samo miejsca co w Q7?

Skoda Kodiak to taka Octavia tyle że podniesiona zresztą jak większość modeli aut typu suv. Siedziałem w takiej skodzie na prezentacji i auto wąskie w środku. Długość ok i bez tego trzeciego rzędu foteli to nawet spory bagażnik. Nigdy za to nie siedziałem w Q7/Tuareg ale nie chce mi się wierzyć ze jest tak samo ciasno :look:

jeżdzę Octavią a w Kodiaqu jest raczej miejsca tyle co w Superbie, to już klasa wyższa jeśli chodzi o gabaryty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.