Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Choć już dawno pisałem w tym wątku, jakie dane mają samochody, którymi dysponuję, to dzisiaj chciałbym do tematu wrócić, ale w szerszym spojrzeniu na temat wątku: "Jakie auto ile pociągnie?". Właśnie wróciłem z prawie 3 tygodniowej wyprawy do Norwegii. Od 2 - 3 lat zaczęliśmy podróżować w sposób objazdowy, jak kamperem, codziennie w innym miejscu. W kraju fiordów byliśmy Toyota Land Cruiser 3.0 TD o mocy 125 koni, 310Nm, z roku 1999. Auto niewyeksploatowane, silnik w pięknym stanie. W dowodzie rejestracyjnym masa holowanej przyczepy, to 2800 kg. Nasza budka ważyła bite 1500 kg, a samochód załadowany był porządnie i ważył 2500 - 2700 kg (w dowodzie DMC auta mam 2750kg). Razem dawało to nieco ponad 4 tony zestawu. Co się okazało? A no to, że tak mocny holownik, w terenie górskim, jakim jest Norwegia, nie radzi sobie, a dokładnie jest za słaby, by utrzymać przyzwoitą prędkość na podjazdach o nachyleniu 6 - 8 stopni. Prędkość spadała wtedy do 45, 40 km/h. Kiedy podjazd miał 10 - 12 stopni, musiałem redukować do dwójki, a na zakrętach do jedynki. Jedynka jest krótka i mocna, wiec można pokonywać nią ściany.

Kolejna rzecz. Mój zestaw ważył nieco ponad 4 tony, a średnie spalanie wyszło 19 - 20 litrów na setkę (oczywiście mowa o Norwegii). Tymczasem kierowcy TiR-ów, z którymi tam rozmawiałem, mówili, że ich zestawy, spalają tam w okolicy 40 lub nieco ponad 40 l/100km. Nie za bardzo rozumiem, dlaczego tak się dzieje, że zestaw 4 tony pali 20 litrów, a zestaw 40 ton tylko dwa razy więcej.

Teraz moje pytanie związane z holownikami. Czy ktoś z Was wie, jak w mocno górzystych krajach radzą sobie nieco mocniejsze auta? Pytam, bo chcę kupić samochód o mocy 150KM i 380Nm, ale nie wiem, czy przypadkiem na Norwegię nie będzie to nadal za mało?  

A poniżej nasz tegoroczny zestaw w dniu wyjazdu.

post-2788-0-86535000-1500925725_thumb.jpg  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Jacek chodzi mi o Twój silnik. Nowe vany Spacetur 530 cm długości i masie własnej 1950 kg, mają ten silni w opcjach. Jest to jedna z dwulitrówek (mocniejszy to automat 177KM). Z tymi mocami to jest dość dziwnie. Bo kolejne moje auto to Passat żony. 2001 rok, 130 KM i 315 Nm. Wprawdzie waży mniej i jest mniej załadowywany niż Land Cruiser, ale ciągnie budkę jak szalony. Na A-4, pod Górę św. Anny można nim przekroczyć setkę, bo przy 90km/h mam jeszcze spory zapas mocy. Tak więc pomyślałem, że skoro te francuskie silniki są o 20 KM mocniejsze i mają 65 Nm większy moment, to powinno być to wyraźnie odczuwalne w porównaniu do Passata. 

Jeżeli nie grupa vanów Citroen, Peugeot i Toyota, to pozostałyby tylko mocniejsze, ale dużoooooo droższe VW T6, lub Mercedesy Viano. Bo innych marek o takich momentach obrotowych na rynku nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest tylko kwestia samego silnika, ale wielu innych czynników, a nawet kół czy zamontowanych opon. Wszystko generalnie ma znaczenie. Zerojedynkowo tego porównać się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest tylko kwestia samego silnika, ale wielu innych czynników, a nawet kół czy zamontowanych opon. Wszystko generalnie ma znaczenie. Zerojedynkowo tego porównać się nie da.

Niby tak, ale moim zdaniem te 150km i 380nm będzie się bardzo mèczyło w takich górach i z takà budą, nawet mając najlepsze gumy. Taki silnik jest komfortowy do ciągania budy nawet 1500 ale po autostradach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale moim zdaniem te 150km i 380nm będzie się bardzo mèczyło w takich górach i z takà budą, nawet mając najlepsze gumy. Taki silnik jest komfortowy do ciągania budy nawet 1500 ale po autostradach

 

Pojedziesz i sam zobaczysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastiseba, to nie ma być osobówka tylko tylko duży van lub  mały bus. Mnie interesuje tylko ponad 5 metrowa buda z wielkim bagażnikiem, bo w Land Cruiserze, nawet tak załadowanym jak na zdjęciu, nadal się nie mieszczę. Typ padł na to w wersji long, czyli 530 cm.:

post-2788-0-83101100-1500933114_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej... Francuskie konie są. Jakies takie slabe...

 

Obecnie jeżdżę czymś zupełnie innym niż Ty ale...

 

Seryjnie bylo tak:

 

Moc silnika

 

220 KM przy 5000 obr/min

 

 

Maksymalny moment obrotowy

 

320 Nm przy 1500 obr/min

 

Obecnie jest 260 KM i 350 Nm przy 1700 rpm

 

Moment obrotowy max bardzo nisko... Lepiej niż w niektórych dieslach.

 

Do tego staly napęd na 4 kola

 

Wczoraj od Bartka ciagnalem jego Hobby ktoś ma bodajże 1300 kg masy /Hobby 500/

Przyspieszanie i podjazdy no problem, wyprzedzanie no problem, jazda na 6 biegu przy 90-100 km/h bez trudu... Spalanie średnie 12l lpg na setkę...

 

Przewale nim góry w Austrii, Czarnogórze i Albani i dam znac jak takie maleństwo sobie radziło

2 litry pojemności nie ważne jakby bylo mocne... To i tak moment bedzie miało dopiero wysoko na obrotach...

 

U mnie stare 5 cylindrów uturbionych jest ekonomicznie nie do pobicia dla współczesnych diesli jesli chodzi o spalanie ON vs. LPG przy dzisiejszych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastiseba, to nie ma być osobówka tylko tylko duży van lub  mały bus. Mnie interesuje tylko ponad 5 metrowa buda z wielkim bagażnikiem, bo w Land Cruiserze, nawet tak załadowanym jak na zdjęciu, nadal się nie mieszczę. Typ padł na to w wersji long, czyli 530 cm.:

attachicon.gif33333.jpg

 

To Citroen Spacetourer? To masz wersję z silnikiem 2.0 HDi 180 KM i 400 Nm przy 2000 obrotów

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Boguś, że u mnie kluczowa jest wielkość bagażnika. Musi być wielki jak w busie. Auta typu Sharan, Galaxy, BMW X5, czy Land Rower Dyscovery są zdecydowanie za małe. Jeździłem i mierzyłem bagażniki. W rachubę wchodzą tylko rodzinne 6 - 7 osobowe busy (vany) o długości 5,20 - 5,50. Do środka będę zabierał masę rzeczy (ponton, silnik, żywność, ubrania i kupę gratów przyczepowych). Mój Land Cruiser ma bagażnik większy od wielu dużych samochodów combi i mimo solidnego załadowania brakło miejsca na sprzęt motorowodny.

post-2788-0-31504200-1500934166_thumb.jpg

Co do Citroen Spacetourer 180 koni, to tylko są w automacie, a ja wole manualną skrzynię.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej... A może cos z niszowych?

 

Vany 4x4 od toyoty, mitsubishi, honda...

 

Sienna , odyssey miały najmocniejsze motory blisko 300 konne v6

 

+ AWD...

 

Współczesne silniczki male silniczki mogą napędzać eko trendy ale nie auta do ciężkiej roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.