Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, vrs napisał:

Multivan 4x4

Złoty środek. Jak nie poszalejesz z wyposażeniem to cena będzie akceptowalna i będziesz miał możliwość "koczowania" w aucie kilka godzin w wygodnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎07‎-‎25 o 09:25, maarec napisał:

fakt, brak 4x4 - tutaj to tylko mercedes i multivan ?

DMC tej sztuki 2850, może być chyba nawet do 3300kg, nie pamiętam. Na haku 2000kg, są chyba wersje do 2200kg.

dopóki system multimedialny, kamera cofania nie przejdzie liftingu to nie ma co o tym aucie myśleć. Jeżeli cofając widzę ludzi w kamerze, którzy minęli już samochód spacerkiem o metr, to znaczy, że potrafi się przywiesić na 2 sekundy - w tym czasie mogę urwać pół tyłu albo np zabić jakieś dziecko. Obraz bardzo niskiej rozdzielczości.

wyciszenie z tyłu i amortyzacja to dalej towarowy blaszak, jakby tam zapakować prawdziwych vipów, to po zjechaniu z autostrady na dziurawe drogi mieliby nietęgie miny.

Obstawiam, że po podpięciu budki  na hak, wyjechaniu na dziurawe drogi i ustawieniu jak na foto - dzieciaki nad tylną osią - w wersji auta 4 osobowej - miałbym wymioty na szybciej niż po 10 min jazdy po drogach lokalnych.

Chciałbym porównać to na szybko z fordem, czy nasze wrażenia będą podobne, jeżeli tak to skłaniam się do skreślenia busów, nie dam 280.000, wolałbym touarega.

 Jeśli miałbym za 280 !!! kupić zmutowanego beztwarzowego - trójgębnego Frankensteina to musiałby mnie Bóg opuścić a zaraz potem Allach nawiedzić.

Skąd ta cyfra ???

Pomijając aspekt kubatury to w tej cenie można zmieścić nowe Q7 albo Touarega  , albo TLC  albo Hyundai GSF albo Sorento i do tego prawie nową przyczepę campingową.

Ale za blaszankę z takim mini-motorkiem i tylko logiem na masce !!!??  Szok !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Commander napisał:

Marek przejedź się Sangiem... Może to to...

dzięki. Bardzo możliwe że za 5 lat od zakupu samochód pójdzie do sprzedania z małym przebiegiem, może poniżej 100.000km. Jego wartość będzie pewnie połowę niższa czy VW a nawet Forda.  Na dziś dla mnie zbyt egzotycznie

 

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Złoty środek. Jak nie poszalejesz z wyposażeniem to cena będzie akceptowalna i będziesz miał możliwość "koczowania" w aucie kilka godzin w wygodnych warunkach.

Na dziś nowe sztuki 4x4 na otomoto zaczynają się od 209.000 netto do 250.000 netto - nie patrzę już nawet na wyposażenie.

Zaczynamy od prawie 250 brutto, co po kosztach leasingu da prawie 270 brutto + Gap od tego i ubezpieczenie.  Najwcześniej takie kwoty przy następnym samochodzie, albo jak wygram w totka.

 

4 minuty temu, Jarosław69 napisał:

 Jeśli miałbym za 280 !!! kupić zmutowanego beztwarzowego - trójgębnego Frankensteina to musiałby mnie Bóg opuścić a zaraz potem Allach nawiedzić.

Skąd ta cyfra ???

Pomijając aspekt kubatury to w tej cenie można zmieścić nowe Q7 albo Touarega  , albo TLC  albo Hyundai GSF albo Sorento i do tego prawie nową przyczepę campingową.

Ale za blaszankę z takim mini-motorkiem i tylko logiem na masce !!!??  Szok !

źle mnie zrozumiałeś. 280.000 dotyczyło multivana 4x4. Natomiast toyota skonfigurowana pod nasze wymagania to 185.000 brutto co dalej jest za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dudek_t napisał:

No to S-max/Galaxy, Sharan/Alhambra. Koniec. 

zgadza się, temat do zamknięcia :)

16 godzin temu, trade napisał:

Ja mam trzy miesiące nowego s-maxa 4x4 i uważam że samochód jest super. Miałem poprzednia wersję i uważam, że to jest zupełnie inny samochód. Być może kwestia napędu bądź skrzyni automat (w tamtym nie było),ale wyciszenie, plastiki, siedzenia, asystent pasa ruchu, no i światła LED mistrzostwo świata. Dla mnie naprawdę fajne autko. Co do ciągnięcia przyczepy to się za specjalnie nie wypowiem, bo jestem świeży. Tamtym zrobiłem z 500 km, tym już zdążyłem zrobić z 5 tys z dość duża przyczepą i dla mnie prowadzenie bajka, ale porównania do innych aut mi brak. 

dzięki za opinie. Chciałbym coś delikatnie większego i zarazem cięższego od smaxa. Fakt, że automat 4x4 będzie ważył ze 150kg na pusto więcej niż mój teraz.

jak odczuwasz ruszanie zestawem na dużych stromiznach ? skrzynia nie cierpi? jak chłodzenie silnika ? masz wskazania temperatury co do 1 C ? czy tylko ogólny wskaźnik. Pokazuje gdzieś w menu temp oleju czy skrzyni ? czy dalej ford robi z tego tajemnicę ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec - OK. Może nie doczytałem. Tak czy tak Multivan za taką cyfrę to i tak spora przesada. A co do zmutowanej blaszanki  Toyoty - w cenie Land Cruisera.

To nieporozumienie  tak czy tak. I zawsze rynek w okresie sprzedaży będzie cenił to auto na tle doopowozów wożących malarzy/murarzy  na robotę . Cena sprzedaży będzie więc ..żadna.

Kolega kupił aktualnie Dogda GC w bardzo dużej benzynie. Auto 2 letnie z małym przebiegiem w automacie. Jazda tym hmmm ,,a ta kubatura paki po złożeniu foteli  w podłogę...za 55 tysięcy na gotowo.

Spalanie w mieście zniechęca ale w trasie już bez problemu poniżej 10-ciu litrów.

Matematyka jest prosta 5 x Van = 1 sztuka multivan !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maarec napisał:

 

jak odczuwasz ruszanie zestawem na dużych stromiznach ? skrzynia nie cierpi? jak chłodzenie silnika ? masz wskazania temperatury co do 1 C ? czy tylko ogólny wskaźnik. Pokazuje gdzieś w menu temp oleju czy skrzyni ? czy dalej ford robi z tego tajemnicę ?

 

Co do ruszania pod górę, bez problemu. Grzanie silnika - tylko ogólny wskaźnik, nigdzie w opcjach nie umiem tego sprawdzić. Pewnie da się to wgrać (w poprzednim tak zrobiłem), ale wtedy utracę gwarancję. Natomiast z moją przyczepą załadowana ok 1650 kg pod dość duże górki spokojnie jeszcze przyspieszal. Myślałem, że będzie trzeba używać łopatek przy kierownicy i samemu pomagać przy zmianach, ale nie było takiej potrzeby. (Chorwacja, nie wiem jak tam Alpy np.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trade napisał:

Co do ruszania pod górę, bez problemu. Grzanie silnika - tylko ogólny wskaźnik, nigdzie w opcjach nie umiem tego sprawdzić. Pewnie da się to wgrać (w poprzednim tak zrobiłem), ale wtedy utracę gwarancję. Natomiast z moją przyczepą załadowana ok 1650 kg pod dość duże górki spokojnie jeszcze przyspieszal. Myślałem, że będzie trzeba używać łopatek przy kierownicy i samemu pomagać przy zmianach, ale nie było takiej potrzeby. (Chorwacja, nie wiem jak tam Alpy np.) 

dzięki. Pewnie przez złącze OBD dałoby się wiele funkcji i temperatur odczytać. Wskaźnik ogólny na bank oszukuje. Mocy mu nie braknie, sam czasem wyprzedzam moim 163KM osobówki np w Siewierzu na górce, gdzie nie dają rady. Czasem dla jaj ruszam ze świateł szybko zestawem, jak widzę że prawdopodobnie dam radę objechać jakiegoś zgreda, który mnie zaraz wyprzedzi i zblokuje :).

Oczywiście, teraz co bym nie kupił to musi mieć od 180KM i 400NM, bardziej celuję w 450-500NM, ale to już nie takie proste.

ciekawą alternatywą jest kia sorento, która od lipca ma nową skrzynię 8 biegową, której poprzedniczka 6 biegowa była największą wadą modelu. Cenowo, jak upcham praktycznie max to wyjdzie do 190.000zł, a aktualnie wersje średnie i wyższe ze skrzynią 6 biegów chodzą po ok 160.000zł brutto.  Jedynym minusem jest fatalna obsługa w "moim" salonie i musiałbym na serwis do Katowic jeździć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty środek. Jak nie poszalejesz z wyposażeniem to cena będzie akceptowalna i będziesz miał możliwość "koczowania" w aucie kilka godzin w wygodnych warunkach.

Taki oto stoi koło mnie, piękny egzemplarz 4Motion, pod przyczepę jak dla mnie ideał 2932910008b72c29767dd1b32b6e4d25.jpg7beec1e2eb226429eb420424b3afaaf4.jpg

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Oczywiście, teraz co bym nie kupił to musi mieć od 180KM i 400NM, bardziej celuję w 450-500NM, ale to już nie takie proste.

Marku, a może zaproponuję Ci to co mi zaproponował kolega @Commander - Disco Sport? Spełnia Twoje wymagania 180KM, 430Nm, 4x4, 9- biegowy automat tylko nie pamiętam czy potrzebujesz 5 miejsc czy 7...

https://www.landrover.pl/kampania-ds-rre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

(...) Natomiast toyota skonfigurowana pod nasze wymagania to 185.000 brutto co dalej jest za wysoko.

myślę że ta misja nie ma szans na powodzenie  ... :wacko:

van czy bus, nowy, 4x4, automat , 400-500 nm, wszystkie elektroniczne systemy bezpieczeństwa , stoliki, hak i inne bajery  za mniej niż 180 k :look: ??

albo dorzucasz monety do puli albo zmniejszasz listę oczekiwań , albo czekasz na jakąś wyprzedaż rocznika czy polujesz na demówkę .

inaczej tego nie widzę a już na pewno nie nowy model sharana  z tym wyposażeniem ,  cena będzie 200+ (strzelam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suzu4x4 napisał:

myślę że ta misja nie ma szans na powodzenie  ... :wacko:

van czy bus, nowy, 4x4, automat , 400-500 nm, wszystkie elektroniczne systemy bezpieczeństwa , stoliki, hak i inne bajery  za mniej niż 180 k :look: ??

albo dorzucasz monety do puli albo zmniejszasz listę oczekiwań , albo czekasz na jakąś wyprzedaż rocznika czy polujesz na demówkę .

inaczej tego nie widzę a już na pewno nie nowy model sharana  z tym wyposażeniem ,  cena będzie 200+ (strzelam)

Tyle, że za nowy model sharana będę gotów zapłacić więcej. Więcej też wezmę przy odsprzedaży. Więcej dostanę nowinek w nowym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.