Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Mój jest w manualu. Zmieniam z nudów, choruję już na automat bo miałem okazję jeździć. Moje maleństwo ma 1700kg i odpukać auto daje radę na 5+. Górki mu nie straszne.

Wgrać tylko soft do licznika (najlepiej przez kogoś z forum forda) i będziesz miał lepszą kontrolę nad temperaturą. 

Aha do smaxa to rób od razu prawko bo auto ma 2505dmc i budką max 995kg na kat b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 B+E mam od baaardzo dawna , zjeżdziłem pół Europy z ogonem , sprowadzałem autka ( nie hurtowo , bardziej hobbystycznie);) teraz szukam sensownej  pierwszej budki .Znając życie , po tym co widzę w PL , wybiorę się do kraju z depresją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe mam wymagania? Temat ucichł ;)

A u mnie dziś w garażu gość w wersji automat, 180KM, VIP. Masaże, elektryka, stoliczki itd.

Jest połowę lepiej niż w wersjach niższych. Kierownica skórzana, niby grube szyby, dwoje drzwi elektrycznych. Dzieciaki miały frajdę. Ksenony ok, kamera fatalna, działa z opóźnieniem, jakość VHS.

IMAG1659.jpg

IMAG1660.jpg

IMAG1662.jpg

IMAG1664.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Toyota :ok: , gdy nie miałem ograniczeń "zewnętrznych"  jezdziłem tylko japońcami , inne marki się dla mnie nie liczyły. Jeden "mankament"  jaki zawsze towarzyszył tym autom to archaiczne wnętrze w stosunku do konkurencji ;). Połączenie niemieckiej twardości z francuską miękkością i delikatnością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Toyota :ok: , gdy nie miałem ograniczeń "zewnętrznych"  jezdziłem tylko japońcami , inne marki się dla mnie nie liczyły. Jeden "mankament"  jaki zawsze towarzyszył tym autom to archaiczne wnętrze w stosunku do konkurencji . Połączenie niemieckiej twardości z francuską miękkością i delikatnością 
Tylko, że ta Toyota to to samo co Citroen i Peugeot :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie marka, znaczek nie ma większego znaczenia. Liczy się auto jako całość.
Kiedyś może to miało znaczenie. Dziś kiedy różne auta różnią się że facto znaczkiem, bo są z tych samych podzespołów? Trzeba kupować to co nam się najbardziej podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką Toyotę na żywo, robi wrażenie. Dla mnie ma co najmniej jeden mankament. Nie jest 4x4.

Jakie to ma DMC i ile może holować?

Te fotele się wyjmuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vrs napisał:

Widziałem taką Toyotę na żywo, robi wrażenie. Dla mnie ma co najmniej jeden mankament. Nie jest 4x4.

Jakie to ma DMC i ile może holować?

Te fotele się wyjmuje? 

fakt, brak 4x4 - tutaj to tylko mercedes i multivan ?

DMC tej sztuki 2850, może być chyba nawet do 3300kg, nie pamiętam. Na haku 2000kg, są chyba wersje do 2200kg.

dopóki system multimedialny, kamera cofania nie przejdzie liftingu to nie ma co o tym aucie myśleć. Jeżeli cofając widzę ludzi w kamerze, którzy minęli już samochód spacerkiem o metr, to znaczy, że potrafi się przywiesić na 2 sekundy - w tym czasie mogę urwać pół tyłu albo np zabić jakieś dziecko. Obraz bardzo niskiej rozdzielczości.

wyciszenie z tyłu i amortyzacja to dalej towarowy blaszak, jakby tam zapakować prawdziwych vipów, to po zjechaniu z autostrady na dziurawe drogi mieliby nietęgie miny.

Obstawiam, że po podpięciu budki  na hak, wyjechaniu na dziurawe drogi i ustawieniu jak na foto - dzieciaki nad tylną osią - w wersji auta 4 osobowej - miałbym wymioty na szybciej niż po 10 min jazdy po drogach lokalnych.

Chciałbym porównać to na szybko z fordem, czy nasze wrażenia będą podobne, jeżeli tak to skłaniam się do skreślenia busów, nie dam 280.000, wolałbym touarega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy parametr na liście zapotrzebowań, które muszą być. Napęd 4x4...

podczas weekendu mover nie dał rady wytargać mojej przyczepy po bardzo stromym podjeździe na kostce brukowej, samochodem moim nawet nie próbowałem. Na odsiecz przyszła Kia Sorento 4x4 i załatwiła sprawę w w 5min, a było na centymetry.

tym samym bus praktycznie odpada, pora ukierunkowywać się w stronę sharana i alhambry dsg 4x4. Niech no tylko nie zwlekają z nowym modelem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, maarec napisał:

tym samym bus praktycznie odpada, pora ukierunkowywać się w stronę sharana i alhambry dsg 4x4. Niech no tylko nie zwlekają z nowym modelem !

A dlaczego nie chcesz S-Maxa albo Galaxy 4x4? Pamiętam że Ty chcesz dużo koni, a te wersje 4x4 w fordzie nie występują z tymi mocnymi motorami 210/240KM, tylko 180/190KM, o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, golob napisał:

A dlaczego nie chcesz S-Maxa albo Galaxy 4x4? Pamiętam że Ty chcesz dużo koni, a te wersje 4x4 w fordzie nie występują z tymi mocnymi motorami 210/240KM, tylko 180/190KM, o to chodzi?

Też o to. Dodatkowo o nudę w kolejnym tego typu fordzie. Wnętrza są prawie identyczne, różnią się na plus sync3. Teoretycznie pasowałby EDGE ale ten lekko mówiąc jest za drogi, a w nowym modelu będzie jeszcze droższy. Aby był automat i 4x4 to nie wiem czy w smaxie znowu nie gryzie się to z fabrycznym hakiem.  Oczywiście zanim wybierzemy, salon i ofertę forda będzie trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

Też o to. Dodatkowo o nudę w kolejnym tego typu fordzie. Wnętrza są prawie identyczne, różnią się na plus sync3. Teoretycznie pasowałby EDGE ale ten lekko mówiąc jest za drogi, a w nowym modelu będzie jeszcze droższy. Aby był automat i 4x4 to nie wiem czy w smaxie znowu nie gryzie się to z fabrycznym hakiem.  Oczywiście zanim wybierzemy, salon i ofertę forda będzie trzeba sprawdzić.

Ja mam trzy miesiące nowego s-maxa 4x4 i uważam że samochód jest super. Miałem poprzednia wersję i uważam, że to jest zupełnie inny samochód. Być może kwestia napędu bądź skrzyni automat (w tamtym nie było),ale wyciszenie, plastiki, siedzenia, asystent pasa ruchu, no i światła LED mistrzostwo świata. Dla mnie naprawdę fajne autko. Co do ciągnięcia przyczepy to się za specjalnie nie wypowiem, bo jestem świeży. Tamtym zrobiłem z 500 km, tym już zdążyłem zrobić z 5 tys z dość duża przyczepą i dla mnie prowadzenie bajka, ale porównania do innych aut mi brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się nowy parametr na liście zapotrzebowań, które muszą być. Napęd 4x4...

podczas weekendu mover nie dał rady wytargać mojej przyczepy po bardzo stromym podjeździe na kostce brukowej, samochodem moim nawet nie próbowałem. Na odsiecz przyszła Kia Sorento 4x4 i załatwiła sprawę w w 5min, a było na centymetry.

tym samym bus praktycznie odpada, pora ukierunkowywać się w stronę sharana i alhambry dsg 4x4. Niech no tylko nie zwlekają z nowym modelem !

Witam

 

Dziwię się że przy dużej budzie dopiero teraz wpisałeś ten parametr na listę potrzeb. Dla mnie standardowy napęd na tył z załączanym przodem to bezwzględne minimum.

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.