Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał stary model jak bedzie wchodził nowy, można wtedy dobre rabaty ogarnąć a to i tak funkcjonalnie bedzie co najmniej 95% tego nowego modelu. Tak zrobiłem z Fordem i w sumie nie żałuję.

Dodatkowo samochód z końca produkcji wiec już wszyscy nauczyli się jak go robić i naprawiać 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć dużo szczęścia, a może raczej rezerwować z pół roku przed zakończeniem produkcji. Takie ostatnie sztuki są wręcz rozdrapywane. Polowałem 2 lata temu w ten sposób na scenica,... co tam się działo w tym salonie... Tłumy - 3 miesiące przed zakończeniem produkcji już wszystkie egzemplarze do końca fazy produkcyjnej były zarezerwowane, choć jeszcze nie wyprodukowane hehe. Mnóstwo osób chce załapać taką okazję, przynajmniej w europie drugiej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, vrs napisał:

Ja bym brał stary model jak bedzie wchodził nowy, można wtedy dobre rabaty ogarnąć a to i tak funkcjonalnie bedzie co najmniej 95% tego nowego modelu. Tak zrobiłem z Fordem i w sumie nie żałuję.

Dodatkowo samochód z końca produkcji wiec już wszyscy nauczyli się jak go robić i naprawiać 

To byłby fajny pomysł, tylko ja lubię te wszystkie nowinki. Samochód będzie u mnie ok 7 lat. W 2026 będzie totalnie przestarzały.

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Trzeba mieć dużo szczęścia, a może raczej rezerwować z pół roku przed zakończeniem produkcji. Takie ostatnie sztuki są wręcz rozdrapywane. Polowałem 2 lata temu w ten sposób na scenica,... co tam się działo w tym salonie... Tłumy - 3 miesiące przed zakończeniem produkcji już wszystkie egzemplarze do końca fazy produkcyjnej były zarezerwowane, choć jeszcze nie wyprodukowane hehe. Mnóstwo osób chce załapać taką okazję, przynajmniej w europie drugiej prędkości.

Zależy od modelu. Kilka miesięcy temu można było fajnego touarega za ok 210.000zł wywoławczo brać. Stał i czekał. Przy samochodach za 150.000 i więcej nie bardzo ma się kto bić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, vrs napisał:

Ja bym brał stary model jak bedzie wchodził nowy, można wtedy dobre rabaty ogarnąć a to i tak funkcjonalnie bedzie co najmniej 95% tego nowego modelu. Tak zrobiłem z Fordem i w sumie nie żałuję.

Dodatkowo samochód z końca produkcji wiec już wszyscy nauczyli się jak go robić i naprawiać 

wszystko fajnie , tylko potem na rynku wtórnym jest bardzo ciężko sprzedać stary model , gdy w tym samym roku wyszedł FL lub nowy model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacekzoo napisał:

@maarec a przypomnij dlaczego nie sharan lub alhambra? Na początku upierałeś się na bitdi to zrozumiałe, ale jak już patrzysz na inne auta które też mają tylko 2.0d to może w tą stronę popatrzeć? Zwłaszcza że w cenie w którą celujesz to i fajne wyposażenie i 4x4 się znajdzie

Powoli zaczyna mi się przypominać czemu miał być bus a nie van.

Otóż samochód ten często będzie służył za środek transportu na jednodniowe wyjazdy (nie całkiem rodzinne) takie do 200km, gdzie po dojechaniu na miejsce mógłby być bazą dla 2-4 osób do spędzenia czasu na 2-6 godzin w razie niepogody. Dlatego kręcą nas busy, gdzie odwracasz dwa fotele w drugim rzędzie tyłem do kierunku jazdy, rozkładasz oryginalne stoliczki - bez rzeźby.... Dodatkowo z sufitu wyciągasz zamontowany już jako rzeźba tv, tablet czy cokolwiek innego, odpalasz webasto (wyjazdy czasem są na minus 10C) i czekasz aż się event skończy.

W takim układzie pasuje bardzo tourneo gdzie zamawiam z katalogu alternator 200A, dwa akumulatory AGM (600+1200zł dopłaty) + webasto i jak to się nie sprawdzi to jeszcze solar płaski kleję na dach. Samochód w mieście może mieć problem z doładowaniem tych aku szczególnie przy webasto.  W busie będzie miejsce na solar, coś na uchwycie obrotowym typu tablet z dachu itd.  W autach typu alhambra z takimi dodatkami będzie problem. Gniazdo 230V nie muszę wspominać, musi być.

Przy okazji wszystkie te funkcje sprawdzą się, jak znowu spóźnię się na jakiś prom i będziemy czekać 2 godziny w 38C, dwa razy już tak było, że silnika nie gasiłem, było za gorąco aby wysiadać z auta. 

Bardzo spodobał mi się pomysł z nowym sharanem, pytanie czy doczekam, kiedy wejdzie do sprzedaży, czy ewentualnie wyprzedzi nową skrzynię w tourneo i jak rozplanują wnętrze. Tutaj spodziewałbym się już większej szansy na fajny system multimedialny, który wykluczy potrzebę dodawania następnego tv. Pogadam chwilę z Suzu i zaraz shakuje mirror linka, czy inne cuda, puści się youtuba na ekran główny.

jak widać wymagań jest bardzo wiele. Co mnie trzyma po za kasą ? rozmiar do 200cm wysokości i 520cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne materiały we wnętrzu, Multivan taki najbardziej osobowkowy, bogatsze wyposażenie. Gdzies czytałem że ma inne zawieszenie z tylu ale tego nie jestem pewien na 100%. Może się jakiś znawca znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dudek_t napisał:

Chłopakom zawias wydaje się zbyt mało wyrafinowany ;)

A to polecam coś z LR po 2006, tam są bardzo wyrafinowane zawiasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maarec  poczytałem Twojego bloga , a tam widzę ,że mamy podobne auta (o zmianie i powodach tej zmiany przeczytałem w tym temacie) , czy możesz napisać kilka zdań na temat holowania budki S -maxem ( mój ma 163 kM +automat) , chyba że gdzieś o tym pisałeś wcześniej ....

Po kilkunastu wyjazdach pod namiot , głównie zagranica , dostałem zielone światło od tej lepszej połówki na poszukiwanie budki. Myślę o czymś 4,20-4,60m (części mieszkalnej , dla 2+2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.