Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

@maarec a przypomnij dlaczego nie sharan lub alhambra? Na początku upierałeś się na bitdi to zrozumiałe, ale jak już patrzysz na inne auta które też mają tylko 2.0d to może w tą stronę popatrzeć? Zwłaszcza że w cenie w którą celujesz to i fajne wyposażenie i 4x4 się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cosik3 napisał:

@maarec a może popatrz na Ssangyong'a Rodius :), trochę dziwoląg, ale podobno bliżej mu do osobówki niż vana a buda równie obszerna, do tego rama i napęd na 4 łapy - do przyczepy nie do pogardzenia. Przetestować nic nie kosztuje.

w tym przypadku chyba kosztuje wyjazd do Warszawy ? Nie jestem przekonany, że jakościowo spełni kryteria, ford gówno wort a ciężko mu dorównać :)

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

@maarec a przypomnij dlaczego nie sharan lub alhambra? Na początku upierałeś się na bitdi to zrozumiałe, ale jak już patrzysz na inne auta które też mają tylko 2.0d to może w tą stronę popatrzeć? Zwłaszcza że w cenie w którą celujesz to i fajne wyposażenie i 4x4 się znajdzie

jest też taka opcja, ostateczność. Tak samo jak galaxy, na nowego Edga kasy braknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maarec napisał:

jest też taka opcja, ostateczność

Chciałbym taką ostateczność :D

 

jak dla mnie auto idealne, przestronne jak bus ale bliżej mu do osobówki, napęd na 4 buty, ciężki, dużo na haku itd itd gdyby nie kwestia $ to innego auta bym nie chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciut większego vana to Galaxy wydaje się być IMHO najlepszym wyborem pod względem jakość /cena .  Należy pamiętać jednak o dużej podatności tego auta na podmuchy boczne  i opór powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja po ponad roku i dwóch sezonach jestem bardzo zadowolony z Rodiusa II. To jest takie połączenie Vana przez duże V w stylu amerykańskim z tradycyjnym samochodem terenowym, ale bez ramy nośnej. Styl miał dla mnie drugorzędne znaczenie, nie było nic sensownego w pełni siedmioosobowego z większym przeswitem.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_A007 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jacek00 napisał:

Teraz sam już nie pamiętam. A na poważnie to wąskie przejście między siedzeniami przednimi ;). Nie ma zalet busa, wad przy okazji też. Fajne auto, muszę się przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alhambra fajna ale dać prawie 200k za stary model ?  jak dla mnie to trochę już odstaje (brak aktywnego tempomatu, czy aktywnych świateł LED itd. )
No to prawda. I na horyzoncie chyba nie ma nowego modelu? Wygląda na to, że to będzie ostatnie takie auto w grupie VW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Alhambra fajna ale dać prawie 200k za stary model ?  jak dla mnie to trochę już odstaje (brak aktywnego tempomatu, czy aktywnych świateł LED itd. )

To raczej kwestia pozycjonowania a nie wieku modelowego. W bliźniaczym vw już są, przynajmniej tempomat światła nie jestem pewny

20 minut temu, dudek_t napisał:

Nie jest tak zle. Brak aktywnego tempomatu to faktycznie wada ale swiatla sa mega. No i realnie to 150, 200 to chyba sie nie da. 

To jakie dają rabaty? Wersja 4x4 alhambry cennikowo ponad 170k plus pare gadżetów których nie ma to podbije do 190-200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał:
Godzinę temu, Suzu4x4 napisał:
Alhambra fajna ale dać prawie 200k za stary model ?  jak dla mnie to trochę już odstaje (brak aktywnego tempomatu, czy aktywnych świateł LED itd. )

No to prawda. I na horyzoncie chyba nie ma nowego modelu? Wygląda na to, że to będzie ostatnie takie auto w grupie VW?

gdzieś tam w niemieckich internetach pojawia się nowy Sharan na 2019 , więc pewnie też i Alhambra 2019/2020

51 minut temu, dudek_t napisał:

Nie jest tak zle. Brak aktywnego tempomatu to faktycznie wada ale swiatla sa mega. No i realnie to 150, 200 to chyba sie nie da. 

powiem tak, miałem w poprzednim aucie biksenony adaptacyjne i faktycznie są znacznie lepsze od zwykłych ksenonów ale przeskok pomiędzy biksenonami a aktywnymi ledami w VW czy Audi to jest przepaść ...

polecam testy w jakiejś demówce na żywo a jak nie to przynajmniej filmiki na YT:

akurat ze wszystkich nowinek jakie są obecnie w samochodach klasy średniej to uważam że aktywne światła LED, aktywny tempomat w połączeniu z automatem i Front Assist z hamulcem antykolizyjnym to są rzeczy których brak dyskwalifikuje  zakup nowego auta  i ciszę się że zaczynają być dostępne w coraz niższych segmentach samochodów

+ zestaw głośnomówiący z ekranem dotykowym,  wszelkie pokrętła , touchpady  i inne wynalazki do korzystania z telefonu w czasie jazdy  to jakiś dramat

oczywiście mam na myśli zakup nowego auta w którym podczas jazdy  będę miał pełną satysfakcję  w przypadku gdy nie trzeba iść na kompromis :)

31 minut temu, jacekzoo napisał:

To raczej kwestia pozycjonowania a nie wieku modelowego. W bliźniaczym vw już są, przynajmniej tempomat światła nie jestem pewny

To jakie dają rabaty? Wersja 4x4 alhambry cennikowo ponad 170k plus pare gadżetów których nie ma to podbije do 190-200

no nie do końca , wiadomo że vag pozycjonuje marki i wszelkie nowinki z regóły najpierw trafiają do nowych Audi i Vw a potem stopniowo do reszty ale w  np w Atece wprowadzili virtual cocpit choć do tej pory nie był dostępny a w Sharanie do tej pory go nie wprowadzili  i myślę że już nie wprowadzą w tym modelu, a np w Audi A6  pomimo że virtual kokpit był dostępny w Audi A4 czy nawet w Golfie od trzech lat to w A6 nie można go było zamówić aż do tego roku, pojawił się dopiero z następną generacją modelu.

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

gdzieś tam w niemieckich internetach pojawia się nowy Sharan na 2019 , więc pewnie też i Alhambra 2019/2020

Mądrego fajnie posłuchać. Chętnie poczekam, dozbieram i sharana w nowym modelu kupię. Fotki są obiecujące, osiągi na bank w górę plus technologie też. Alhambra też będzie nowa, już podchwycili temat skoro baza będzie. 

Pewnie z 10% drożej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.