Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Pacifica jest nawet minimalnie większa od mojego Towna. Jest mocno zeuropeizowana i to mi odpowiada. Silnik ten sam co u mnie: 3,6 V6 Pentastar 290 KM.

Pacyfa.jpg.4f71ccf5022bca7cf195ae780ad7c3bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Haha, teraz większość aut będzie Ci nie pasować. Miałem ten problem po C4P gdzie przymierzałem się do różnych aut. WIększość małe przednie szybki i czułem się mocno niekomfortowo :)

A w ogóle są takie? ;)

Fajnie, że pomagacie, będę miał na kogo marudzić jak coś w końcu kupię.  Bardzo chciałbym ciężki holownik z dużą przestrzenią w środku, który dałby też czasem radość z jazdy solo. Samochód do miasta i pracy jest, jednak i ten musiałby czasem pokonywać odcinki miejskie. Jednak jego główny cel to samochód na wyjazdy z ogonem i jednodniowe wycieczki do 200km bez ogona.

Miałem okazję mieć na 3 doby forda tourneo custom poprzedniej generacji z 2015r. Wersja 2.2 z najwyższym wyposażeniem. Samochód zrobił na mnie, żonie, rodzinie i pasażerach ( woziłem moich klientów Vip) bardzo dobre wrażenie, nikt nie marudził, że głośno a ok 140-150kmh lecieliśmy po autostradzie. Pasażerowie oswojeni z nowymi volvo, audi itd.

W nowym tourneo zakochaliśmy się jak tylko wjechał do salonu (i został sprzedany tego samego dnia, więcej go nie widziałem). Gdyby nie 1000kg na haku dla automatu to pewnie bym nie szukał dalej. Czekać na nowy automat, który być może wejdzie i być może pociągnie więcej jeszcze 2 lata? słaba wizja.

Nie wymagam cudów, jednak na teraz poziom odczuć z jazdy toyotą - o wiele za głośno. We wtorek zobaczymy czy wyższa wersja coś zmieni.

54 minuty temu, dudek_t napisał:

W tej klasie albo kupujemy VW / Mercedesa albo wykładamy połowę i godzimy się na kompromisy. Nie ma niczego po środku. Zdecydowanie wolałbym gołego Multivana lub lekko doposażoną Caravelle niż któregokolwiek z tych trojaczków w "elitarnej" wersji VIP. 

Moim zdaniem idziesz w złym kierunku. Względem S-maxa wszystko będziesz miał gorsze. Jedyna rzecz na plus to przestrzeń. Komfort już zdecydowanie na nie. Pisałeś że zależy Ci na osiągach, podobało Ci się bi-TDI w średniej wielkości SUVie. Tu z przyczepą nie poszalejesz, nawet w tej wersji najmocniejszej. Mnóstwo kompromisów w zamian za przestrzeń. Chyba że rzeczywiście stałbym przez 90% czasu a do całej reszty wystarczyłby Wam nowy Ford. Tak czy inaczej... jeśli nie musisz, nie idź tą drogą.

 

Dobrze pamiętasz. Najchętniej poskładałbym kilka samochodów w 1, zabrał Bi-turbo od VW, chodź ford w Edgu 2019 już dogonił parametry :)... Czekam czy nic nowego się na rynku nie urodzi, co spełni z 90% oczekiwań. Adria rozbiła bank i spełniła 100% wymagań i to z nawiązką. Lista była mega długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny stosunek jakości do ceny . Nie da się ukryć ,że produkowany głównie na rynek amerykański , ceny nowego od ok 32 tys USD. Ciekawy jestem za ile poszedł ten powystawowy w Krakowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak nowa Vclasa bo nie jeździłem , za to we wszystkich pozostałych nowych busach jakimi jeździłem  jest jak dla mnie za głośno.

myślę że na chwilę obecną nie ma busa który komfortem podróżowania dorównywał by samochodom osobowym obecnej klasy średniej

multiwan  ma swoich zwolenników i pomimo że od wielu lat jeżdżę głównie autami grupy VAG to nie kupił bym nowego multivana, uważam że jego cena  jest po prostu nie adekwatna do jakości wykończenia i komfortu jaki oferuje.

Najlepiej wypadł ford i chyba najbardziej by mi odpowiadał ale też ma swoje wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie to odczuwam ulgę od prawie dwóch miesięcy. Spełnienie motoryzacyjne dość mocno rzutuje na moją psyche :D Teraz już tylko zbierać na realizacje marzeń w dalekiej przyszłości. Na najbliższe 5 lat nic nie zmieniam i jak pomyślę o wybieraniu/rozmyślaniu/przepychankach z handlowcami itp. to bardzo mi to odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie! Alhambra spisuje się świetnie, nadal jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tyle że doszedłem do wniosku że jeśli nic nie zmienię to zajeżdżę ją w ciągu 4 -5 lat. I wreszcie odważyłem się powiedzieć stojąc przed lustrem (a może w zasadzie przed panującą miłościwie Żoną) że w 90% czasu na codzień jeżdżę sam. Uświadomiłem sobie również że przez najbliższe lata nie będę miał tyle miedzi żeby zrealizować swoje marzenie o którymś GT z Maranello. Tym samym, kompromisowo ale jednak z pełnym zadowoleniem, kupiłem sobie praktyczne "daily" :D 

 

 

IMG_1219.jpg

IMG_0002.jpg

IMG_0044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek - super ta mazda :). Fajnie spełniać marzenia. Złoty bolid, który widziałeś wiosną również realizuje nasze. Teraz nie jestem więc na etapie spełniania marzeń a zgniłym kompromisie w temacie holownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jeszcze nie zamówiłem Pacifici bo zastanawiam sie nad Dodgem Durango. Samochód ma ponad 5m długości, silnik 5,7 ale to nie Van i nigdy nim nie będzie...Chcę do końca roku wymienić auto więc jeszcze trochę czasu jest na przemyślenia. Biorę pod uwagę jeszcze V-klasse ale ten mały silnik mnie nie przekonuje.

 

4 godziny temu, dudek_t napisał:

Jak w praktyce wygląda użytkowanie auta które jest u nas niedostępne? Jak z częściami, warsztatami itp.?

Na śląsku nie ma problemu. Mamy na miejscu autoryzowanego dealera Dodga i Rama. Serwis i magazyn z częściami na miejscu. Samochody w specyfikacji 100% europejskiej z gwarancją fabryczną na 2/4 lata. Na ten moment stoi kilka nowych Ramów, białe Durango R/T i Challenger.

4 godziny temu, Iven napisał:

Toyota Sienna ?? Mój faworyt , gdybym miał kupować coś większego dla rodziny ;)

1200px-2018_Toyota_Sienna_front_2.9.18.jpg

Bardzo fajny Van i w dodatku z opcją 4x4. W wersji limited 4x4 ok. 55 000$. Dodając do tego podatki w Pl wychodzi ok. 340 000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec a może popatrz na Ssangyong'a Rodius :), trochę dziwoląg, ale podobno bliżej mu do osobówki niż vana a buda równie obszerna, do tego rama i napęd na 4 łapy - do przyczepy nie do pogardzenia. Przetestować nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.