Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, maarec napisał:

Tak, ma dużo wad ale już poprzednia wersja była dla mnie ok.  Musialbym poczekać na nowy automat lub brać manual.

mam busa serwisowego , jakoś nie zapałałem do niego miłością, ale też wybrzydzać nie ma co.Z porównania testowych jazd to różnice są raczej kosmetyczne pomiędzy wszystkimi możliwymi taczkami , kwestia mocnego silnika i niuansów w ergonomii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

- rozpoznawanie znaków działa na 4+

Zjedź np. na obwodnicę gdzie na dojeździe masz 40-60km/h i brak odwołania to walisz cały czas z ograniczeniem do 40. 

 

Miałem wrażenie, że w cytrynie było ciszej niż w tojce. Jednak to może być tylko wrażenie bo jazdy odbyły się w dużym odstępie czasu.

Coś miałeś zwalone w asystencie pasa bo mój jak chyba lizną ciągłą to piszczał, sam nie wraca na tor jazdy

Do dramatów bym dodał kamerę cofania i pseudo 360 stopni

10 godzin temu, maarec napisał:

- rozpoznawanie znaków działa na 4+

Zjedź np. na obwodnicę gdzie na dojeździe masz 40-60km/h i brak odwołania to walisz cały czas z ograniczeniem do 40. 

 

Miałem wrażenie, że w cytrynie było ciszej niż w tojce. Jednak to może być tylko wrażenie bo jazdy odbyły się w dużym odstępie czasu.

Coś miałeś zwalone w asystencie pasa bo mój jak chyba lizną ciągłą to piszczał, sam nie wraca na tor jazdy

Do dramatów bym dodał kamerę cofania i pseudo 360 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko twoja decyzja, ja zrezygnowałem i nie żałuję. Trochę dużo kasy jak na pogodzenie się z tyloma niedoróbki. Tylko ja nie mam ciśnienia na zakup i mogę sobie jeszcze powybrzydzać bo priorytety się zmieniły  :> 

Pewnie po lifcie będzie fajniejszy. 

Mnie najbardziej wkurzało brak miejsca na położenie kluczy, portfela i telefonu. 

Chyba sprinterem długim mi się lepiej jeździło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w spacetourerach nie pasuje jedna rzecz, może to przyzwyczajenie z c4 gdzie przednia szyba jest potężna, ale w space okienka są jaka w czołgu, straszie małe. Mimo że auto bardzo duże to robią wrażenie klaustrofobicznego, takie moje odczucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej klasie albo kupujemy VW / Mercedesa albo wykładamy połowę i godzimy się na kompromisy. Nie ma niczego po środku. Zdecydowanie wolałbym gołego Multivana lub lekko doposażoną Caravelle niż któregokolwiek z tych trojaczków w "elitarnej" wersji VIP. 

Moim zdaniem idziesz w złym kierunku. Względem S-maxa wszystko będziesz miał gorsze. Jedyna rzecz na plus to przestrzeń. Komfort już zdecydowanie na nie. Pisałeś że zależy Ci na osiągach, podobało Ci się bi-TDI w średniej wielkości SUVie. Tu z przyczepą nie poszalejesz, nawet w tej wersji najmocniejszej. Mnóstwo kompromisów w zamian za przestrzeń. Chyba że rzeczywiście stałbym przez 90% czasu a do całej reszty wystarczyłby Wam nowy Ford. Tak czy inaczej... jeśli nie musisz, nie idź tą drogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem multivanem 4x4 bi-tdi. Sprzedawca zachwalał ale dla mnie to nadal BUS przez duże B a nie VAN. W końcu przyznał mi rację, że Multivan nie różni się zawieszeniem od wersji blaszanej.

Z samochodem jak z przyczepą - kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.

Jeżdżę spokojnie, nie mam wymagań co do mocy czy przyspieszeń ale cenię ciszę w samochodzie.

W tym segmencie zdecydowanym faworytem jest V-klasa ale to już 250 000 w górę. Z drugiej strony Multivan, którym jeździłem był wart 279 000 zł i wierzcie mi lub nie: nie wiem za co trzeba tyle zapłacić. Ja tego nie czuję. Być może wynika to z faktu, że stylistyka VW nigdy specjalnie mi nie odpowiadała ale materiały środka też nie powalają na kolana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie produkują bo zastąpili go Pacificą. Powoli zbieram się do zamówienia :)

Ja mam jeszcze jeden problem - małe motory w EU. Mam dużą i ciężką przyczepę. Wolę dużą benzynę od małego diesla z turbiną. W Europie jest taki odwrót od diesla, że za parę lat do większych miast diesle będą miały zakaz wjazdu. 

Edytowane przez bw81 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Pacifica nie jest mniejsza? Ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego zrezygnowali z Voyagera. To przez mode na SUVy czy ki czort? 

Jak w praktyce wygląda użytkowanie auta które jest u nas niedostępne? Jak z częściami, warsztatami itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Mi w spacetourerach nie pasuje jedna rzecz, może to przyzwyczajenie z c4 gdzie przednia szyba jest potężna, ale w space okienka są jaka w czołgu, straszie małe. Mimo że auto bardzo duże to robią wrażenie klaustrofobicznego, takie moje odczucie

Haha, teraz większość aut będzie Ci nie pasować. Miałem ten problem po C4P gdzie przymierzałem się do różnych aut. WIększość małe przednie szybki i czułem się mocno niekomfortowo :)

1 godzinę temu, maarec napisał:

Szukam idealnego auta na 5-7 lat i cały czas jestem daleko

A w ogóle są takie? ;)

43 minuty temu, dudek_t napisał:

Zdecydowanie wolałbym gołego Multivana lub lekko doposażoną Caravelle niż któregokolwiek z tych trojaczków w "elitarnej" wersji VIP. 

I ten Multivan będzie miał dokładnie te same bolączki. To blaszak w wersji cywilnej. Czyli musimy godzić się na takie same kompromisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.