Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

O sprzedawcach można był opowieści pisać ;)

Jak szukaliśmy Amaroka (jak ktoś wyżej napisał jest lanserski :lol:) to sprzedawca mnie zapewniał że ma DSG i napęd dołączany - oszczędziłem sobie czasu na edukowanie go 

Niedawno byłem w największym salonie VW w tej części Europy (Tak się przynajmniej reklamują) VW Centrum Wrocław - rodzice kupowali gulfa z wyprzedazy - ceny mieli na prawdę świetne, mając chwilę czasu podczas formalność poszlismy z żoną na pięterko ( ;) ) a dokładniej do działu sam. użytkowych ... obejrzeliśmy całego nowego Amaroka, otwierajac wszystko po kolei ... sprzedawca tylko patrzył nawet 4ech liter nie podniósł zza biurka ... chyba nie  wyglądaliśmy odpowiednio :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chciałbyś żeby stał nad Tobą i patrzył Ci na ręce? Ja wolę nie nachalny model konsultanta, czyli konsultant gdzieś tam sobie jest w zasięgu wzroku, ale oglądam wszystko samodzielnie. Jak mam pytania, to pochodzę i pytam. Denerwuje mnie model azjatycki, czyli konsultant, który gada więcej niż chciałbym usłyszeć, wychwala zalety maskując wady i nie można się od niego opędzić, a samodzielne pooglądanie nabywanego przedmiotu jest możliwe dopiero po zakupie, jak się już sprzedawca odczepi..

Inna sprawa, że po kilku miesiącach pracy na pewno są w stanie rozpoznać po zachowaniu klienta, który jest zdecydowany kupić auto od takich, którzy tylko oglądają.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

A chciałbyś żeby stał nad Tobą i patrzył Ci na ręce? Ja wolę nie nachalny model konsultanta, czyli konsultant gdzieś tam sobie jest w zasięgu wzroku, ale oglądam wszystko samodzielnie. Jak mam pytania, to pochodzę i pytam. Denerwuje mnie model azjatycki, czyli konsultant, który gada więcej niż chciałbym usłyszeć, wychwala zalety maskując wady i nie można się od niego opędzić, a samodzielne pooglądanie nabywanego przedmiotu jest możliwe dopiero po zakupie, jak się już sprzedawca odczepi..

Inna sprawa, że po kilku miesiącach pracy na pewno są w stanie rozpoznać po zachowaniu klienta, który jest zdecydowany kupić auto od takich, którzy tylko oglądają.

To jest tzw klient Apacz.  :lol:

"Życzy Pan sobie coś , w czymś  pomóc  ?"    - Nieeee  tak se....  a ..patrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W Volvo w Odzi, handlowcy stwierdzili że nie mają czasu jak poprosiłem panią na recepcji o rozmowę na temat zakupu S60. Poza tym aut do oglądania brak, same S90, V90, XC 90, nic dla Ludu.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2018 o 23:22, maarec napisał:

Diler dilerowi nie równy. U mnie pod domem czasem ma 1 dobę, czasem ma weekend było już 5 fordów. Od tygodnia mam focusa na czas oczekiwania, łącznie ok 2 tygodnie auto za free. Tu mam pełne zaufanie i dostęp do każdego zakamarka serwisu i placu. 

 

To jak będę na forda się decydował to pojadę do Częstochowy i na Ciebie się powołam B) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Benior napisał:

To jak będę na forda się decydował to pojadę do Częstochowy i na Ciebie się powołam B) 

Zapraszam. Dziś dostałem drugi rabat, ponad 3000zł, razem od cennika to już dwucyfrowy za auto 2018.  Motając z leasingiem kolejne 2-3k w kieszeni. Moje ubezpieczenie to 1500mniej. Dalej śmigam autem zastępczym a nasz będzie na środę. Dziś jeszcze paczkę gadżetów z okazji dni otwartych.  

Odnośnie holownika od nowa wraca pomysł transita, ale to bliżej 2020r.

 

IMAG8020.jpg

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu busa. Jednak to nie jest auto dla mnie. Poczekam na premiery nowego długiego berlingo i riftera oraz connecta. Co prawda silnik już tylko 1,5 HDi no ale co zrobić, taka moda. Poza grip control w PSA ma być też 4x4 i ciekawe jak to będzie się spisywało. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich odczuć wszystkie Berlingo, Partnery, Caddy są taczkowate i nie dają komfortu jak w normalnej osobówce

jedynie Connetcta  i Tourana akceptuje i mógłbym jeździć nimi na codzień (nawet jeździłem :) swojego czasu)  -  jednak brak w obu napędu 4x4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berlingo i Partner będzie miał solidny lift jesienią. Są już zdjęcia i te autka na pewno będą solidną konkurencją do tourneo connecta. Pojawią się wreszcie osobowe wersje długie. Tak przynajmniej wygląda z opublikowanych do tej pory materiałów. Ford z connectem dokonał pewnego przełomu komfortowego w tej klasie samochodów. Prawie 5 lat zajęło konkurencji zareagowanie na ten przełom. Pewnie patrzyli czy fordowi ten eksperyment się uda, a że się udał, teraz będą wyrywać sobie ten fragment rynku.

Ciekawe kiedy się coś ruszy z kangurem, combo-doblakiem i caddylakiem

O ile się nie mylę, to caddylak występuje w wersji 4x4, do tego ma najlepsze zdolności pociągowe w tym segmencie. Gdyby zrobili z tej taczki samochód, to być może była by to interesująca propozycja dla ciągających przyczepy i nie tylko. Ja też bym, wolał 4x4, bo to zawsze pewniej zimą i poza asfaltem

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Z moich odczuć wszystkie Berlingo, Partnery, Caddy są taczkowate i nie dają komfortu jak w normalnej osobówce

 

Nowy Berlingo i Rifter chyba będzie zaprzeczeniem tego. Widać że przede wszystkim robią auto cywilne dla ludu. Wyraźnie Berlingo i Rifter mają zastąpić całkowicie segment minivanów u PSA. Oczywiście okaże się jak im to wyszło, bo na razie była premiera w Genewie. Ale jestem żywo zainteresowany. Wcześniej odrzucałem Berlingo dlatego, że to była lepiej wyposażona wersja dostawcza.

5 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Ciekawe kiedy się coś ruszy z combo-doblakiem i caddylakiem

Combo/ Doblo już nie będzie, bo przecież Opel został przejęty przez PSA. Teraz będą trojaki - Berlingo/RIfter/Combo

 

Berlingo:

9citroenberlingo.jpg

 

Rifter

Peugeot-Rifter-nast%C4%99pca-Partnera-z-silnikami-od-75-do-130-KM-848x565.jpg

 

Combo

i0ektkqTURBXy83ZWRjMGYzZjhlOGY2YmYzYzRlOGY2MjY1YjNiZjAyMS5qcGVnkpUDED_NA_DNAjeTBc0DAs0BsQ

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fiatem PSA już nie flirtuje. Teraz z trojaczków to dojdzie COMBO jak Jacek już napisał. Właśnie ciekawy jestem  jak to będzie bo ewidentnie po wyglądzie ma to być bardziej komfortowe. Fordy i cytrny wyjdą praktycznie razem więc poczekam. Fajny jest peugeot rifter concept. 

csm_Peugeot_Rifter_01_724e2e5da0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, danielpoz napisał:

Ciekawe co będzie z Movano a jeszcze bardziej zastanawia mnie co z Vivaro.

Najprawdopodobniej dołączy do istniejących już trojaków Spacetourer/Proace/Traveller. Już przecież następuje powolny proces wchłaniania Opla przez PSA. Grandland X i Combo są tego najlepszym przykładem, bo to przecież żywcem przeniesione modele z PSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.