Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że działam wbrew zasadom ale ja nie pamiętam kiedy zaciągałem ręczny w aucie z ASB.  Pewnie gdzieś na stromym zniesieniu jak musiałem zaparkować ale w codziennym użytkowaniu to nigdy. Powtarzam że z pełną świadomością wiem że robię źle:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualny przycisk ma każda marka
W nie każdej marce da się wyłączyć na stałe, to o czym ja piszę to możliwość wyłączenia na stałe a nie tylko do następnego odpalenia auta.

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pojeździłem troszkę cytryną ale tylko troszkę bo w LBN nie dadzą na weekend. Ogólnie w LBN ciężko coś dostać do testów ale co się dziwić jak samochody się sprzedają. Sprzedawcy są marni i niedouczeni, kompletnie nie mają pojęcia co sprzedają. W Fordzie to już dno i kilometr mułu. Proponują jakąś opcję i nie wiedzą na czym ona polega. 

Co do cytryny. Wrażenia z jazdy w miarę ok. cicho jest a przynajmniej nie jest głośniej jak w ixie co zmierzone profesjonalną aplikacją :P Automat troszkę długo myśli i samo ruszanie jakby trzeba było za dużo gazu dodać aby się ruszył. Bardzo ale to bardzo denerwuje mnie brak schowków, nie ma gdzie czapki, rękawiczek, kluczy i innych pierdół odłożyć. Można to wszystko wpychać w drzwi ale jakoś mi to nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Benior napisał:

W końcu pojeździłem troszkę cytryną ale tylko troszkę bo w LBN nie dadzą na weekend. Ogólnie w LBN ciężko coś dostać do testów ale co się dziwić jak samochody się sprzedają. Sprzedawcy są marni i niedouczeni, kompletnie nie mają pojęcia co sprzedają. W Fordzie to już dno i kilometr mułu. Proponują jakąś opcję i nie wiedzą na czym ona polega. 

Co do cytryny. Wrażenia z jazdy w miarę ok. cicho jest a przynajmniej nie jest głośniej jak w ixie co zmierzone profesjonalną aplikacją :P Automat troszkę długo myśli i samo ruszanie jakby trzeba było za dużo gazu dodać aby się ruszył. Bardzo ale to bardzo denerwuje mnie brak schowków, nie ma gdzie czapki, rękawiczek, kluczy i innych pierdół odłożyć. Można to wszystko wpychać w drzwi ale jakoś mi to nie pasuje.

Tutaj muszę tobie przyznać rację... Sprzedawcy samochód często nie wiedzą co sprzedają, spotkałem się z tym w każdej marce od taniej Dacii po premium w Mercedesie i BMW. Nie zadawałem wcale ciężkich pytań, jedynie informacje które były dostępne w konfiguratorze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem obecnie na etapie poszukiwań aut więc męczę dealerów. Generalnie dramat. Handlowcom nie chce się nic. Takich którym zależy to można na palcach jednej ręki policzyć. Wniosek płynie z tego taki, że auta muszą się dobrze sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Ja jestem obecnie na etapie poszukiwań aut więc męczę dealerów. Generalnie dramat. Handlowcom nie chce się nic. Takich którym zależy to można na palcach jednej ręki policzyć. Wniosek płynie z tego taki, że auta muszą się dobrze sprzedawać

Podejście jest dużo lepsze im klasa wyższa klasa marki.. Może dlatego, że premium sprzedaje się dużo mniej niż masy? :hmm:

Nie dotyczy to wiedzy na temat sprzedawanych produktów...

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście jest dużo lepsze im klasa wyższa klasa marki.. Może dlatego, że premium sprzedaje się dużo mniej niż masy? :hmm:
Nie dotyczy to wiedzy na temat sprzedawanych produktów...
Możliwe. Ja szukam spośród aut dla ludu :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie premium jest mocno przecenione.... Ostatnio konfigurowałem sobie audi a6 allroad - wyszło 440 tysi za 3 litrowego diesla w kombi... jakaś masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, PLopaPL napisał:

Podejście jest dużo lepsze im klasa wyższa klasa marki.. Może dlatego, że premium sprzedaje się dużo mniej niż masy? :hmm:

Nie dotyczy to wiedzy na temat sprzedawanych produktów...

No i tu byś się zdziwił. Chodziłem trochę za nową wersją Toyoty LC. Jak nie położysz zaliczki w 15-cie minut to zaczynasz być postrzegany jako mucha.

Toyota sprzedaje zdecydowanie za dużo samochodów !!!

O stosunku centrali TMP do zapytań klienta ......;).....nic nie napiszę.

Trochę lepiej jest w przypadku Audi. Tu można zadawać trochę dłużej pytania.......tak ze 30 minut. To i tak niezły wynik.:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wpaść ubranym w dres do salonu, od razu patrzą jak na wroga :P

Inaczej jest jak kładzie się na stół kasę na zaliczkę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan w fordzie jak zapytałem się czy będzie można zobaczyć auto i się przejechać to stwierdził, że i owszem zobaczyć jak już będzie ale o przejazdzce trzeba zapomnieć. Do Warszawy mnie odsyła na jazdy testowe.

Chyba jednak dres ubiorę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diler dilerowi nie równy. U mnie pod domem czasem ma 1 dobę, czasem ma weekend było już 5 fordów. Od tygodnia mam focusa na czas oczekiwania, łącznie ok 2 tygodnie auto za free. Tu mam pełne zaufanie i dostęp do każdego zakamarka serwisu i placu. 

W kia była łaska otworzyć drzwi od kia stonic bo auto stało na dworze, a wyceny dalej się nie doczekałem tak jak info, że kia sportage jest dostępna do oglądania a stoi na salonie trzeci rok. 

W skodzie pokazali konkretne auto na 5 minut i zamknęli na beszczela zanim usiadłem za kierownicą. Świetny czyli tani leasing ! 

W oplu śmierdzi - każdy model toksycznie śmierdzi i nie czekałem na rozmowę że sprzedawcą.

W VW jeździłem że 30min tiguanem biturbo szalejąc po świeżym śniegu. Super handlowiec. Wiedział o 1.33 i wszystkim związanym z holowaniem.

Nissan? Fajna obsługa, tylko auta dziwne, nie wygodne i plastik wszędzie.

Fiat - obsługi nie było.

O dilerach karawaningowych to już za długa historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że co dealer to inny zwyczaj... 

Białostocki Ford jest tak zaangażowany przy sprzedaży aut, że jedno auto kupiliśmy w Ełku, drugie w Lublinie (w przeciwieństwie do Beniora nas obsłużono powyżej oczekiwań).

KIA za to się chwali, bo mimo, że nie mieli modelu do jazdy testowej to do przejażdżki po placu dali nawet auto stojące w salonie podczas deszczu. 

Innych salonów nie miałem okazji sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki mi się sprzedawca trafił :niewiem: ale jeśli słyszę, że klimatronik jest słaby w busie bo i tak nie schłodzi to chyba o czymś świadczy. Oczywiście w busiku forda jaki oferuje klimatronika nie można zamówić nawet w najnowszej wersji co ma wejść do sprzedaży. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.