Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, terenowiec napisał:

Więc jak to było z tym zakupem. Auto miało być na maj. Przyszło w październiku,. Wcześniej, w związku z tym, że nie dotrzymali terminu oddali mi zaliczkę. Kiedy przyszło zadzwonili do mnie i zapytali, czy chce je kupić? Niestety, nie dali dodatkowego dużego rabatu za spóźnienie i fakt, że było to już prawie koniec roku.  Mogłem zamówić nowy, ale nie mieli jeszcze cenników na rok 2018, ani w salonach Peugeota, ani w Citroenie. Poza tym terminy produkcji wersji Long przekraczały ponad pół roku, dlatego groziło mi, że nie zdążą nowej sztuki zrobić mi do kolejnych wakacji, tym razem  roku 2018. Dlatego po namyśle zdecydowałem się go wziąć. 

Samochód jest nowoczesny, jak dla mnie za nowoczesny. Do tej pory jeździłem samochodami 17 i 19 letnimi, dlatego przeskok technologiczny był zbyt duży i do tej pory 2/3 funkcji nie potrafię uruchomić, lub nie wiem jak działają. Samochód ma ogromny bagażnik dużo większy od Chryslera Grand Voyagera czy Toyoty Previi. Ma też potężną moc (w porównaniu do innych moich holowników). Niestety ma też wady. Mimo gabarytów w bagażniku nie ma ani jednego schowka - zero. Brakuje też wygodnych schowków lub półek z przodu. Duża wada jest bardzo miękki gaz. Kiedy opieram luźno nogę na gazie,  pedał zaczyna się wciskać. Nie można sobie pozwolić na swobodne oparcie stopy, tak jak to jest we wszystkich samochodach, którymi jeździłem dotychczas. Jest to dokuczliwe, bo po 2 - 3 godzinach jazdy stopa od "podnoszenia" zaczyna boleć. Próbowałem reklamować, ale nie uznali, twierdząc, że tak ma być. Promień skrętu jest lepszy niż w Previi, mimo, że auto jest o pół metra dłuższe - 530 cm. Średnie spalanie na małych trasach to 6 - 7 litrów przy raczej spokojnej jeździe  90 -110 km/h. Przyczepy jeszcze nie ciągnąłem. Bagażniki na dach kupiłem, ale nie miałem czasu ich zamontować. Jest to wersja prawie najbogatsza. Jeżdżę nim mało 800 - 1000 km miesięcznie. Do adaptacji bagażnika, pod kontem załadunku na wyjazdy, będę się brała dopiero wiosną, bo ciągle mam masę innej pracy.  Myślę, że jako holownik sprawdzi się dobrze, przynajmniej w kwestii mocy. Jednak zanim gdzieś pojadę, muszę się jeszcze dużo nauczyć jak go obsługiwać, choćby nawet takie rzeczy jak zablokowanie składania lusterek po wyłączeniu (jeżeli coś takiego ma?). Pierwszy wyjazd z budką pewnie nie szybciej niż w maju.
Jak coś to pytajcie.

Zdjęć auta nie mam, bo nie miałem czasu ich zrobić. Są tylko trzy mizerne fotki z wyskoku na ferie do Zakopca + dwa wcześniejsze.  

DSC07583.JPG

DSC07585.JPG

DSC07590.JPG

P1010004.JPG

P1010005.JPG

Bardzo zacnie prezentuje się twój dyliżans :yes:

Dzięki za mega szybką reakcję ale proszę o odpowiedź czy uważasz, że jest cicho w aucie? a może wręcz przeciwnie szumi i głowa boli itd. Miałem testówkę tojki i szału z ciszą nie było a w sumie temat w cytrynie już dogadałem tylko czekam na jakiś samochód do testów ponieważ na razie nic nie posiadają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot, Citroen i Toyota to dokładnie takie same auta. Różnią się tylko wyglądem przodu. Uważam, że bardzo ciche to ono nie jest. W starej Previi jest chyba ciszej, nie licząc jakiegoś skrzypienia w bagażniku. Wiatr bardziej szumi w nowym. Jednak nie jest tak głośno, by bolała głowa. Chyba, że będzie się jeździć 150 - 160. Wtedy pewnie będzie to bardziej dokuczliwe. Ja na trasie Wrocław - Kraków i nazat, jechałem 120 - 130 i nie było to męczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, terenowiec napisał:

Peugeot, Citroen i Toyota to dokładnie takie same auta. Różnią się tylko wyglądem przodu. Uważam, że bardzo ciche to ono nie jest. W starej Previi jest chyba ciszej, nie licząc jakiegoś skrzypienia w bagażniku. Wiatr bardziej szumi w nowym. Jednak nie jest tak głośno, by bolała głowa. Chyba, że będzie się jeździć 150 - 160. Wtedy pewnie będzie to bardziej dokuczliwe. Ja na trasie Wrocław - Kraków i nazat, jechałem 120 - 130 i nie było to męczące. 

W testowej tojce to już przy 60-80 było wyraźnie słychać wiatr. No nic poczekamy i zobaczymy. 

Z jakim silnikiem kupiłeś? 

Co do schowków to fakt, brakuje ich strasznie i jeśli kupię go to zrobię coś pomiędzy siedzeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdę, bo nie wiem, gdzie to mam. Jest to skrzyneczka z lekkiej sklejki z okume o wymiarach na oko: 20 cm długości, 7 wysokości i 5 szerokości. W chryslerze miałem ją przykręconą do boku fotela pasażera. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę w to co czytam. Miałem okazję jeździć wypożyczonym transitem ok 2015 w wersji 8 osób najdłuższy. Przy oddawaniu szukałem własnych sprzętów po schowkach a było ich wiele. Do tego przy ok 130 kmh normalnie rozmawiałem z osobami z 3 rzędu. 

Mówimy o autach z tej samej epoki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rok temu Transita z 2016 do testowania na weekend. Schowków było w nim więcej, ale było w nim też głośniej niż w Peugeocie. Ford miała silnik 150 albo 155 koni.  Komfort jazdy jest też bez porównania wyższy w Peugeocie. Jest to w prowadzeniu samochód dużo bardziej osobowy niż Ford. Transit Tourneo Custom to samochód dużo bardziej busowaty niż Peugeot. Fordem zrobiłem jakieś 250 - 300 km. Podobne wrażenie miała żona.

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Czyli skoro peugeot cichszy od customa to musi być fajny. Ja miałem auto 3 dni w wersji full z silnikiem 2.2 tdci. Byłem bardzo zadowolony, rodzina też. Dziwnie tylko się tym dzieci do szkoły wiezie - jak małym autobusem. 

W trasie bdb +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy cytryn z systemem START - STOP

Czy da się to dobrodziejstwo wyłączyć? albo przynajmniej zamienić priorytet aby po każdym uruchomieniu silnika domyślnie było wyłączone a jeśli będę chciał z tego dobrodziejstwa skorzystać to sobie włączę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

Niestety :/ na forum cytrynki ktoś to ponoć wyłączył grzebiąc w ustawieniach przez komputer, niektórzy też jakiś czujnik wypinają. Ale takich ,,legalnych,, sposobów nie ma

Czyli Pan w serwisie nie oszukiwał :( a szkoda. Jakoś z tym żyć trzeba będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś magika od tuningu itd. Oni potrafią zmienić moc auta jeżeli wychodziło w kilku wersjach i różniło się softem.

Dziś jeździłem Fordem 2018, który miał priorytet na wyłączenie tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnnej marce się nie da z tego co wiem ;)

Co po niektórzy wypinają czujnik zamknięcia klapy silnika. Można też wykonać układ, który będzie symulował naciśnięci guzika [A] zaraz po przekręceniu silnika.
Tylko, że tak naprawdę to nie ma kompletnie sensu, bo ten system jest generalnie dobry i nie ma potrzeby ingerowania, trzeba się tylko go nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

W żadnnej marce się nie da z tego co wiem ;)

Ostatnio słyszałem przeciwne opinie. Wyłączyć się nie da ale zmienić priorytet już tak. Z założenia ma być off ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.