Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

To to mam  tylko tam jest mało precyzyjnie. Jest napisane wersja 6, 7, 8 i 9 osobowa i podane DMC w zależności od konfiguracji. Brak jest podanego konkretnego DMC do ilości osób w aucie. W cenniku jakie auto mi się podoba jest podane DMC 2740, 8 osób i bardzo mi to odpowiada bo ciągnę przyczepę lekką bez viatola itd. Tylko czy odejmując z 8 na 5os DMC wzrośnie, zmaleje a może pozostanie?  
 
W C4GP zmienia się DMC w zależności czy to wersja 5 miejscowa czy 7 miejscowa. Pewnie tutaj jest podobnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którą stronę to się zmienia? więcej osób mniejsze DMC czy większe? 
Więcej osób to wyższe DMC. Wprawdzie niewiele, bo GP 5 miejscowy z silnikiem 2.0 ma DMC 2200 a 7 miejscowy 2250.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:
20 minut temu, Benior napisał:
A w którą stronę to się zmienia? więcej osób mniejsze DMC czy większe? 

Więcej osób to wyższe DMC. Wprawdzie niewiele, bo GP 5 miejscowy z silnikiem 2.0 ma DMC 2200 a 7 miejscowy 2250.

i to jest bardzo dobra wiadomość :yay: jest w takim razie szansa, że 2.0 HDI w manualu i atomacie zmieści się w 2750kg DMC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zaglądam w instrukcję i wycięli informację o danych technicznych. Są tylko dane dotyczące przyczep. Chyba za dużo wersji silnikowych, osobowych itp i dlatego tego nie prezentują.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, maarec napisał:

a nie ma takich danych w cenniku / katalogu / konfiguratorze na stronie producenta ?

Pewnie gdzieś są. Tylko, że tyle zmiennych jest, bo wersje 5, 6, 7, 8 i 9 osobowe, do tego różne długości, różne silniki. I sami się pogubili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maarec napisał:

a nie ma takich danych w cenniku / katalogu / konfiguratorze na stronie producenta ?

Niestety takich informacji dealer nie posiada. Patrząc na cennik to jest tam ogromna mnogość wersji i konfiguracji. Mam wrażenie, że DMC to dla nich jakaś abstrakcja bo nikt się o to nie pyta ponieważ auto się mieści w 3,5T więc jest git.

Zadałem konkretne pytanie o model jaki mnie interesuje i czekam na odpowiedź na piśmie. Takie samo pytanie zadałem w citroenie i peugeocie a w  toyocie jak wróci koleś ze szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpina. Żarty z klienta. Zamawiając fordy takie dane są w każdym katalogu w salonie jak i na stronie. Przy zamówieniu było jasno ustalone, że pozycja F3 na być pusta. 

 

W VW czy Skodzie też takie dane jak ma tacy.

W chwili kiedy przychodzi do dobierania auta pod przyczepe / prawko to podstawowe info. 

Niech zajrzą do homologacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Kpina. Żarty z klienta. Zamawiając fordy takie dane są w każdym katalogu w salonie jak i na stronie. Przy zamówieniu było jasno ustalone, że pozycja F3 na być pusta. 

 

W VW czy Skodzie też takie dane jak ma tacy.

W chwili kiedy przychodzi do dobierania auta pod przyczepe / prawko to podstawowe info. 

Niech zajrzą do homologacji ;)

Normalnie przy innych autach też wszystkie dane, każdej konfiguracji masz czarno na białym online dostępne w instrukcjach obsługi. Tutaj widać coś się nie skleiło jak powinno. Online masz jedynie maksymalne wagi przyczep dla danej wersji silnikowej i osobowej. 

Co do F3 to akurat nie jest możliwe, bo to jest zależne od homologacji pojazdu, a nie od ustaleń z dealerem. Więc jak F3 jest ustalona przez producenta, to ustalenia, że coś Ci dealer wykreśli nic nie dadzą.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że zapytanie o DMC zostało wysłane do importera.

Tutaj jest troszkę bardziej skomplikowana sprawa z DMC bo ten sam samochód możesz kupić na różną ilość osób od 5 do 9. Dodatkowo jest opcja zwiększenia ładowności. Ale ogólnie to słabo, że nie mają tabelki z wszystkimi opcjami wyposażenia, określoną wagą i DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Benior napisał:

Dostałem info, że zapytanie o DMC zostało wysłane do importera.

Tutaj jest troszkę bardziej skomplikowana sprawa z DMC bo ten sam samochód możesz kupić na różną ilość osób od 5 do 9. Dodatkowo jest opcja zwiększenia ładowności. Ale ogólnie to słabo, że nie mają tabelki z wszystkimi opcjami wyposażenia, określoną wagą i DMC.

Może mają tylko dealer nieogarnięty? Może spytaj w Citroen/Peugeot/Toyota Polska?

Edit. Widzę, że w Toyocie jest katalog z danymi technicznymi:
https://www.toyota.pl/download/cms/plpl/katalog_proace_verso_tcm-1015-927524.pdfkatalog_proace_verso_tcm-1015-927524.pdf

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał:

Normalnie przy innych autach też wszystkie dane, każdej konfiguracji masz czarno na białym online dostępne w instrukcjach obsługi. Tutaj widać coś się nie skleiło jak powinno. Online masz jedynie maksymalne wagi przyczep dla danej wersji silnikowej i osobowej. 

Co do F3 to akurat nie jest możliwe, bo to jest zależne od homologacji pojazdu, a nie od ustaleń z dealerem. Więc jak F3 jest ustalona przez producenta, to ustalenia, że coś Ci dealer wykreśli nic nie dadzą.

Ogarnięty diler nie takie F3 gubił. U mnie nie było potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jacek00 napisał:

Może mają tylko dealer nieogarnięty? Może spytaj w Citroen/Peugeot/Toyota Polska?

Edit. Widzę, że w Toyocie jest katalog z danymi technicznymi:
https://www.toyota.pl/download/cms/plpl/katalog_proace_verso_tcm-1015-927524.pdfkatalog_proace_verso_tcm-1015-927524.pdf

Wysłali zapytanie do importera więc trzeba poczekać.

W cennikach i specyfikacji jest takie ładne zdanie.  **  Podane wartości masy własnej i ładowności mogą się różnić w zależności od wybranych elementów wyposażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ogarnięty diler nie takie F3 gubił.

 

To musiałby sfałszować homologację, którą przecież ma od importera/producenta. Przy używanym aucie sprowadzonym to da się zrobić, ale przy nowym? Żaden dealer nie podłoży głowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.