Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma Trafika. Długiego Passangera. Mnie się spodobał. Na upartego można bez przyczepy w 2+3 osoby śmigać. Szeroki, spaliśmy w poprzek. 2 osoby na miejscu środkowych siedzeń (wyjętych na czas podróży) 1 na tylnym siedzeniu i 2 na tylnej półce. Zaskoczony byłem, u mnie w Multivanie byłby z tym problem. Kiedyś we 3 kolegów pojechaliśmy na Rumunię na dłuższy weekend. Luz. Pod tylną półką sporo miejsca. W środku z wywalonym środkowym rzędem siedzeń zrobił się salonik. 2 lodówki i miejsca w cholerę. Do przyczepy również się nadaje. Kilkuletnie mają silniki 2,2 (?), nowe tylko 1,6 i tego do przyczepy bym się obawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trafik jest w tej chwili mocno brany pod uwagę. Ale szukam nie takiego 9 osobowego, bo te w rzeczywistości nie stygną i są przeznaczone do ciągłego wożenia pasażerów, więc kupno jakiegoś niewyeksploatowanego jest wręcz niemożliwe. Szukam wersji 7 - 8 osobowej, a takich jest mało. Na razie mam na oku jednego w Jarocinie (175 km ode mnie). i się waham, jak baca, jechać, czy nie jechać, bo z telefonu gość to typowy handlarz i już kilkoma słowami mnie zniechęcił do wyjazdu. Znacie może kogoś z naszych z Jarocina, kto by mógł na auto zerknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nosze sie z zamiana na trafica ale rozgladam sie za 2,5 dci 140 do 150 KM (same stare zostały) , pozyczyłem od znajomego 2.0 dci 115 KM w longu i troche to słabe do ciagniecia przyczepy , JEDZIE ale szału nie ma szczególnie jak porównóje do mojego obecnego holownika .

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmatiul powiedz coś więcej o holowania tym 115 konnym. Ja jechałem nim solowo i w porównaniu do mojej Previ, był dużo szybszy i elastyczniejszy. Previa ma 116 ps i 250Nm, a Renówka 114 ps i 300Nm. Moment sporo większy. Nie jechałem natomiast Trafikiem z moim zestawem. Łącznie mam zamiar ciągnąć przyczepę 250 cm szerokości i 1500 kg wagi + 500 - 700 kg bagażu w aucie i rowery na dachu. Pytanie, czy da to radę utrzymać prędkość 80km/h na podjazdach na autostradach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwoń do jakiejś wypożyczalni busów i wypożycz na jeden dzień i się przekonasz (gust i odczucia są wzgledne) , moje wrażenie było ze jest za słaby na dalekie wyjazdy z ciężka buda , terenówka wg mnie lepiej niż busem , co do predkosci to da rade utrzymać 80 chociaż dużych podjazdów nie testowałem bo bus nie miał viatoola 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renówka 114 ps i 300Nm - słabo. Przy takich masach, gdzie silnik ma pociągnąć pod 5 ton, to nawet skrócona skrzynia biegów nie da gwarancji utrzymania prędkości i komfortu jazdy. U mnie przy masie zestawu ok 4 tony 163KM i 360NM wcale szału nie dają, następny holownik chciałbym powyżej 400-450 NM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec, tam nie będzie ponda 5 ton. Renówka 1900kg + 600 kg bagażu + 200 kg załoga + 1500 kg budka. Razem to daje nieco ponad 4 tony. Mój Land Cruiser ma 125 ps i 310Nm momentu. Waży minimalnie więcej niż Trafic. Na moje potrzeby radzi sobie doskonale, wręcz wyśmienicie. Na ale ma jednak te 10 koni więcej i 10Nm momentu więcej niż dwu litrowe Renówki. Dlatego lepszym rozwiązaniem byłby Trafic z 2,5 litrowym motorem 140ps i 310Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje dieselki podkręcam. Robię to u fachowca, który zna się na rzeczy. Wzrost momentu jest zauważalny, a najbardziej w słabych samochodach. Wbrew pozorom spalanie spada. Mój VW T5 ma 450 Nm i 198 KM. Z przyczepą pod 2 tony mogę śmiało wyprzedzać. Ogranicza mnie tylko zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje dieselki podkręcam. Robię to u fachowca, który zna się na rzeczy. Wzrost momentu jest zauważalny, a najbardziej w słabych samochodach. Wbrew pozorom spalanie spada. Mój VW T5 ma 450 Nm i 198 KM. Z przyczepą pod 2 tony mogę śmiało wyprzedzać. Ogranicza mnie tylko zdrowy rozsądek.

Jaki motor masz w t5 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trafisz odpowiednie wozidło to rowery i reszta ekwipunku wejdzie do bagażnika :ok: do mojego średniaka jak widać wchodza 3 rowery , quad dla pociechy i niezbyt tu widoczne; kajak, wiosła itp oraz 3 bańki po 20L wody, oraz pozostawione miejsce na 3 leżaki i stolik  ;)  a wejdzie o wiele więcej ... :D 

 

post-1137-0-24965900-1472504820_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.