Skocz do zawartości
terenowiec

Szukam vana lub osobowego busa

Rekomendowane odpowiedzi

kit

Oczywiście wszystko na korzyść Viano :ok:  chociaż trzeba pamiętać że bazowo to Vito czyli typowy wół roboczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
RadekNet

A jakie macie opinie o vivaro? Zastanawiam się nad przeróbka wysokiego blaszaka na 6 osobowy samochód turystyczny. To chyba dość miękko jeżdżący van?

Radek Wrodarczyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zlp

Kolega ma Trafika. Długiego Passangera. Mnie się spodobał. Na upartego można bez przyczepy w 2+3 osoby śmigać. Szeroki, spaliśmy w poprzek. 2 osoby na miejscu środkowych siedzeń (wyjętych na czas podróży) 1 na tylnym siedzeniu i 2 na tylnej półce. Zaskoczony byłem, u mnie w Multivanie byłby z tym problem. Kiedyś we 3 kolegów pojechaliśmy na Rumunię na dłuższy weekend. Luz. Pod tylną półką sporo miejsca. W środku z wywalonym środkowym rzędem siedzeń zrobił się salonik. 2 lodówki i miejsca w cholerę. Do przyczepy również się nadaje. Kilkuletnie mają silniki 2,2 (?), nowe tylko 1,6 i tego do przyczepy bym się obawiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Trafik jest w tej chwili mocno brany pod uwagę. Ale szukam nie takiego 9 osobowego, bo te w rzeczywistości nie stygną i są przeznaczone do ciągłego wożenia pasażerów, więc kupno jakiegoś niewyeksploatowanego jest wręcz niemożliwe. Szukam wersji 7 - 8 osobowej, a takich jest mało. Na razie mam na oku jednego w Jarocinie (175 km ode mnie). i się waham, jak baca, jechać, czy nie jechać, bo z telefonu gość to typowy handlarz i już kilkoma słowami mnie zniechęcił do wyjazdu. Znacie może kogoś z naszych z Jarocina, kto by mógł na auto zerknąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marmatjul

Tez nosze sie z zamiana na trafica ale rozgladam sie za 2,5 dci 140 do 150 KM (same stare zostały) , pozyczyłem od znajomego 2.0 dci 115 KM w longu i troche to słabe do ciagniecia przyczepy , JEDZIE ale szału nie ma szczególnie jak porównóje do mojego obecnego holownika .

Edytowane przez marmatjul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Marmatiul powiedz coś więcej o holowania tym 115 konnym. Ja jechałem nim solowo i w porównaniu do mojej Previ, był dużo szybszy i elastyczniejszy. Previa ma 116 ps i 250Nm, a Renówka 114 ps i 300Nm. Moment sporo większy. Nie jechałem natomiast Trafikiem z moim zestawem. Łącznie mam zamiar ciągnąć przyczepę 250 cm szerokości i 1500 kg wagi + 500 - 700 kg bagażu w aucie i rowery na dachu. Pytanie, czy da to radę utrzymać prędkość 80km/h na podjazdach na autostradach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
marmatjul

Najlepiej zadzwoń do jakiejś wypożyczalni busów i wypożycz na jeden dzień i się przekonasz (gust i odczucia są wzgledne) , moje wrażenie było ze jest za słaby na dalekie wyjazdy z ciężka buda , terenówka wg mnie lepiej niż busem , co do predkosci to da rade utrzymać 80 chociaż dużych podjazdów nie testowałem bo bus nie miał viatoola 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maarec

Renówka 114 ps i 300Nm - słabo. Przy takich masach, gdzie silnik ma pociągnąć pod 5 ton, to nawet skrócona skrzynia biegów nie da gwarancji utrzymania prędkości i komfortu jazdy. U mnie przy masie zestawu ok 4 tony 163KM i 360NM wcale szału nie dają, następny holownik chciałbym powyżej 400-450 NM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Maarec, tam nie będzie ponda 5 ton. Renówka 1900kg + 600 kg bagażu + 200 kg załoga + 1500 kg budka. Razem to daje nieco ponad 4 tony. Mój Land Cruiser ma 125 ps i 310Nm momentu. Waży minimalnie więcej niż Trafic. Na moje potrzeby radzi sobie doskonale, wręcz wyśmienicie. Na ale ma jednak te 10 koni więcej i 10Nm momentu więcej niż dwu litrowe Renówki. Dlatego lepszym rozwiązaniem byłby Trafic z 2,5 litrowym motorem 140ps i 310Nm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pregos

dobrze rozumiem, że busowi chcesz jeszcze rowery na dach wrzucić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zlp

Ja swoje dieselki podkręcam. Robię to u fachowca, który zna się na rzeczy. Wzrost momentu jest zauważalny, a najbardziej w słabych samochodach. Wbrew pozorom spalanie spada. Mój VW T5 ma 450 Nm i 198 KM. Z przyczepą pod 2 tony mogę śmiało wyprzedzać. Ogranicza mnie tylko zdrowy rozsądek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
elvis52

Ja swoje dieselki podkręcam. Robię to u fachowca, który zna się na rzeczy. Wzrost momentu jest zauważalny, a najbardziej w słabych samochodach. Wbrew pozorom spalanie spada. Mój VW T5 ma 450 Nm i 198 KM. Z przyczepą pod 2 tony mogę śmiało wyprzedzać. Ogranicza mnie tylko zdrowy rozsądek.

Jaki motor masz w t5 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zlp

AXE 2,5 litra, fabrycznie 175KM i 400Nm. Podkręcone do 198KM i 450Nm. Robione na hamowni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
terenowiec

Tak Pregos, na busa będę musiał włożyć dwa rowery i boxa. Chyba, że to będzie jakiś duży long, to nie, ale nie wiem jeszcze, co mi się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kit

Jak trafisz odpowiednie wozidło to rowery i reszta ekwipunku wejdzie do bagażnika :ok: do mojego średniaka jak widać wchodza 3 rowery , quad dla pociechy i niezbyt tu widoczne; kajak, wiosła itp oraz 3 bańki po 20L wody, oraz pozostawione miejsce na 3 leżaki i stolik  ;)  a wejdzie o wiele więcej ... :D 

post-1137-0-24965900-1472504820_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi