Skocz do zawartości

Szukam vana lub osobowego busa


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Lza miałem ten samochód na weekend do testowania. Jest to pewna opcja, ale w porównaniu do wspomnianych trojaczków, jest on zdecydowanie bardziej busowaty w odczuciach. Kierowca (czyli ja) czułem się w nim jak w typowym busie. Trojaczki mają zdecydowanie bardziej osobowych charakter, mam tu na myśli wrażenia z jazdy, a nie możliwości załadunkowe. Ceny nowych są zbliżone, choć w Fordzie jest jakby więcej miejsca na bagaż.

Co do używanych Turneo Custom, to są tam najczęściej niewkładane już silniki 2,2 litra o mocy 150 (albo 155) KM. Nie wiem dlaczego przestano je stosować? Czy były złe, czy dlatego że wprowadzono normę euro 6? Żonie też zdecydowanie bardziej podobały się trojaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.
Jeśli chodzi o silniki, to przez Euro 6. Są to pewnie te same silniki co wcześniej, tylko zmniejszony jest nieznacznie skok tłoka - stąd mniejsza pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Jeśli chodzi o silniki, to przez Euro 6. Są to pewnie te same silniki co wcześniej, tylko zmniejszony jest nieznacznie skok tłoka - stąd mniejsza pojemność.

Nie jestem pewien ale wygląda na to, ża Ford i PSA zrezygnowali z niektórych silników. Wcześniej były z tego co pamiętam z seri HDI  1,6, 2,0, 2,2, 2,7, 3,0. W tej chwili z tego zostały tylko 1,6, 2,0, i 2,7. A i 1,4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to wkrótce do trojaczków dołączy czworaczek. Nowy Opel Vivaro, ale czy to pomoże podjąć decyzje koledze, no nie wiem.

 

Kilka lat temu Renault miał bardzo fajną wersję Trafica / Generation, ale chyba nie jest obecnie dostępna. Była berdzo bogato wyposazona, i z opini uzytkownikow komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to wkrótce do trojaczków dołączy czworaczek. Nowy Opel Vivaro, ale czy to pomoże podjąć decyzje koledze, no nie wiem.

 

Kilka lat temu Renault miał bardzo fajną wersję Trafica / Generation, ale chyba nie jest obecnie dostępna. Była berdzo bogato wyposazona, i z opini uzytkownikow komfortowa.

 

tylko jakie tam  silniki w Oplu będą ? bo widziałem, że Renault Traffic to chyba max 1.6 Diesel ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakie tam  silniki w Oplu będą ? bo widziałem, że Renault Traffic to chyba max 1.6 Diesel ? 

PSA przejęło Opla to pewnie swoje silniki będą montować, nie wiem dokładnie , podałem tylkon jako ciekawostke. Do tej pory Opel montował chyba silniki od Fiata. Napewno 1,9 był fiatowski, w sumie udana konstrukcja i podatna na tuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakie tam  silniki w Oplu będą ? bo widziałem, że Renault Traffic to chyba max 1.6 Diesel ? 

 

Opel Vivaro w obecnej formie zostanie porzucony, a w jego miejsce będzie Jumpy z nowym przodem ze znaczkiem Opla i tyle. Czyli będą tam silniki od PSA. To samo niedługo z Zafirą. Model będzie wycofany i zastąpiony docelowo jakimś Suvo/Crossoverem. Jedynym MPV w PSA zostanie C4 Picasso

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to wkrótce do trojaczków dołączy czworaczek. Nowy Opel Vivaro, ale czy to pomoże podjąć decyzje koledze, no nie wiem.

 

Kilka lat temu Renault miał bardzo fajną wersję Trafica / Generation, ale chyba nie jest obecnie dostępna. Była berdzo bogato wyposazona, i z opini uzytkownikow komfortowa.

Vivaro to inna grupa. Opel, Fiat i Renault pewnie też i Nissan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaro to inna grupa. Opel, Fiat i Renault pewnie też i Nissan

 

PSA w tym roku kupiło Opla od GMa

http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/grupa-psa-kupuje-opla/kg5r8l

 

Tym sposobem PSA stało się drugim co do wielkości producentem aut w Europie, zaraz po grupie VW.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaro byłby fajny, ale nie z obecnym silniczkiem 1.6, bo to za mały motor, jak do takiej budy jak moja (1,5 tony, 560 cm długości w środku i 250 cm szerokości na zewnątrz). A od kiedy mogą wejść na rynek nowe Ople Vivaro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaro byłby fajny, ale nie z obecnym silniczkiem 1.6, bo to za mały motor, jak do takiej budy jak moja (1,5 tony, 560 cm długości w środku i 250 cm szerokości na zewnątrz). A od kiedy mogą wejść na rynek nowe Ople Vivaro?

Ople pewnie będą wprowadzać na bieżąco, raczej nie powinni czekać aż klienci odejdą do innych marek. A nie myślałeś o uzywanym mercedesie klasy R, potężna kalambryna. O Ssang Yong Rodius zbudowanym na bazie R klasy, niewspominam, bo pewnie żona by Cię z domu wygoniła albo co najmniej miałbyś długi post. Patrząc na rynek norweski to te brzydale dosyc mocno trzymają cenę, więc chyba dosyć dobre są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ople pewnie będą wprowadzać na bierząco, raczej nie powinni czekać aż klienci odejdą do innych marek. A nie myślałeś o uzywanym mercedesie klasy R, potężna kalambryna. O Ssang Yong Rodius zbudowanym na bazie R klasy, niewspominam, bo pewnie żona by Cię z domu wygoniła albo co najmniej miałbyś długi post. Patrząc na rynek norweski to te brzydale dosyc mocno trzymają cenę, więc chyba dosyć dobre są.

 

Co do Rodiusa to chyba tylko silnik i skrzynia tylko na bazie klasy R, bo  reszta to tradycyjny układ napędowy z załączanym na sztywno przodem i reduktorem. Co do Rodiusa II to chyba już taki brzydki nie jest, a praktyczność bije na głowę wszystkie dostępne 7-mio osobowe współczesne vany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku przypiął/eła ten temat
  • Tomii odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.