Skocz do zawartości

Brak swiatla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam przyczepke Sterckeman z '89, model to Evasion 400. Po podlaczeniu 230V do gniazdka w przyczepie jest prad tylko w zwyklych gniazdkach pradowych. Oswietlenie ktore jest na 12V w ogole nie dziala (zarowki na 100% sprawne). Ogrzewanie gazowe sie nie zapala. Jedyne co dziala oprocz gniazdek z 230V to lodowka. Odnalazlem transformator 230V --> 12V, wykrecilem go, wzialem do domu i podlaczylem zaroweczke na 12V zeby sprawdzic czy dziala, i zaswiecila sie - tak wiec transformator sprawny. Macie jakis pomysl co moze byc powodem braku oswietlenia i nie zapalania sie piecyka? pozdrawiam i mysle ze sie polapiecie w tym co napisalem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj qwertasdfgh,

 

1. W kwestii zasilania 12 V, jesli w domu transformator dziala to sprawdz w przyczepie dobrze podłączenia, bezpieczniki, instalacje elektryczną - moze cos jest rozlaczone, moze nie dziala przelacznik z 220V na 12V

 

2. W kwestii piecyka, sprawdz czy masz dobrze podlaczona butle, czy sa rozkrecone zawory na butli i na instalacji gazowej w przyczepce, czy przewod nie jest gdzies zagniecony i szczelny, oraz czy masz dobrze podlaczona mase przy iskrowniku, czy dysze sa drozne, a takze sprawdz sam iskrwnik, moze on tez nie dzialac.

 

3. Moze zapodasz jakies fotki przyczepki ( witaj w klubie Sterckeman-a) oraz tych nieszczesnych instalacji, moze ze zdjecia cos wydedukujemy co jest "nie halo" :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale w tych przyczepach instalacja elektryczna nie jest mocna strona. Ja w swojej przerobiłem cała instalacje na 220, a obok niej kładę właśnie drugą na 12V (zasilaną z aku w czepie).

 

Co do trumy, to proponuję kontrole iskrownika, musisz widzieć że iskra jest. Dopiero później proponuję kontrolę zaworu ( u mnie w szafce pod zlewozmywakiem), i drożność instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, porobiłem wczoraj zdjęcia. Pod podłogą mam wtyczkę na 230V i obok niej mam drugą do której nie wiem co podłączyć i po co ona jest. Wydaje mi się, że prąd wychodzący z przetwornicy idzie tylko do właśnie tej wtyczki pod podłogą, co można zobaczyć na zdjęciach IMG_0147.jpg --> IMG_0157.jpg Porobiłem też zdjęcia co jest pod szafką oraz oznaczyłem jaki kabel do czego i gdzie idzie (IMG_0174.jpg --> IMG_0153.jpg i IMG_0155.jpg). Licznik założył mi ktoś z kempingu... W paczce są też zdjęcia piecyka. Mam nadzieje, że macie podobną instalację i uda wam się pomóc, pozdrawiam :niewiem:

 

Link do paczki --> http://rapidshare.com/files/117961928/przyczepa.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.