Skocz do zawartości

Centrum kampingowe Manczak


tomek1radom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych kolegów wie może coś na temat tej firmy(jak w temacie)? Spodobała mi się bardzo jedna z ich przyczep ale zastanawiam się czy warto kupować przyczepę po wypożyczalni. Może ktoś z kolegów był w tej firmie, oglądał przyczepy i może mi coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów wie może coś na temat tej firmy(jak w temacie)? Spodobała mi się bardzo jedna z ich przyczep ale zastanawiam się czy warto kupować przyczepę po wypożyczalni. Może ktoś z kolegów był w tej firmie, oglądał przyczepy i może mi coś więcej powiedzieć

 

Na pewno nie warto. Przyczepy - te lepsze - są non stop w wypożyczeniu.

Nawet gdybyś się zdecydował na zakup takiej przechodzonej przez wiele " rąk i nóg " to do końca sezonu, póki jest ona w wypożyczeniu i w rezerwacji to nie masz szans na szybki jej zakup.

Poza tym, jak poprzednik napisał skorzystaj w wyszukiwarki - tam więcej znajdziesz opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u tego goscia trzy lata temu  i byłem trochę rozczarowany tym co widziałem do sprzedazy wystawione to co juz wiekowe i  juz  kilkaset rodzin  z nich korzystało ,wiele przyczep było na przechowaniu a na hali nowsze typy ale w trakcie remontu po jakis drogowych przejsciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Przejrzałem forum i niewiele jest konkretnych informacji na temat tej firmy. W trakcie krótkiej rozmowy ze sprzedającym dowiedziałem się że wszystkie ich przyczepy są po jakichś zdarzaniach drogowych. Nie jest też tajemnicą że przyczepy są wypożyczane. Zastanawiam się więc czy robić dogłębne oględziny przyczepy czy w ogóle dać sobie spokój z tym sprzedającym.

Z drugiej strony przeciez wypożyczalnia nie dyskwalifikuje całkowicie przyczepy, w kazdej używanej przyczepie ktoś przed nami już spał,a jesli stan techniczny będzie zadowalający i cena przystępna to może czemu nie? Na razie przyczepa do połowy sierpnia będzie wypożyczona więc nie da rady jej obejrzeć.

A tak właściwie to o co chodzi z tym Manczakiem?, dlaczego nic konkretnego na forum nie mogę znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to,że spora część przyczep z tych które ciągniemy była w wypożyczalniach na zachodzie Europy i stamtąd zostały "pakietowo" przyprowadzone przez naszych "dealerów" często także po mniejszych lub większych zdarzeniach drogowych. Nie wszyscy jednak chcemy dopuścić to do naszej świadomości( ale to tak na marginesie).

Edytowane przez NOBOCAMP (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wypożyczałem tam przyczepę.

Było to na ostatnią chwilę, więc nie maiłem dużego wyboru. Wziąłem co akurat było przygotowane do zabrania.

Ale i tak przyczepa była bliska temu co chciałem - podobny rok i cena, więc było ok.

 

Przyczepa z tych starszych, ok 20 lat. Miała jakieś zarysowania, drobne wgniecenia itp.

Wyglądała na suchą, wrak dziwnych zapachów środku, bardzo ładny stan mebli.

Wszystkie urządzenia działały, a 13 pinowa wtyczka w moim holowniku i przyczepie doskonale współpracowały.

Przyczepa normalnie jechała, hamowała, przetrwała niezła burzę, itd

Wady? Generalnie brak, jakaś firanka nieoryginalna, jakiś zaczep ułamany - czyli same pierdoły.

Stan "mojej" przyczepy pozytywnie nie zaskoczył.

 

Po powrocie odzyskałem całą kaucję, a wynajmujący zapytał się czy zauważyłem jakieś wady które mógłby naprawić.

Ma sporo przyczep więc nic dziwnego, że może nie widzieć drobnych usterek - wynajmujący przyczepę ma większą szansę na takowe spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc właśnie, są i głosy biorące w obronę przyczepy po wypożyczalni. Pewnie że najlepiej byłoby kupić nową i sobie dbać o nią po swojemu ale jak zwykle chodzi o kasę więc, jak pewnie większość z nas, poszukuje używanej ale w niezłym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak właściwie to o co chodzi z tym Manczakiem?, dlaczego nic konkretnego na forum nie mogę znaleźć?

 

Z tego co pamiętam i o ile się nie mylę, to pan Mańczak groził administracji forum sądem za publikowanie niepochlebnych opinii o Jego Centrum.  Administracja nie podjęła z nim polemiki...

Ale mogę się mylić gdyż pamięć ulotna jest.  :hmm:

 

 

Chciałem zweryfikować swoją pamięć i tu zagwozdka: Wyszukiwarka na hasło "Centrum Mańczak"  wyszukuje min. temat rozpoczęty 31 stycznia 2013- 23:04 pt: "Gdzie wypożyczyć przyczepę ?"  http://forum.karawaning.pl/topic/12893-gdzie-wypo%C5%BCyczy%C4%87-przyczep%C4%99/?hl=%2Bcentrum+%2Bma%C5%84czak&do=findComment&comment=302332   , natomiast szukając tego samego tematu wg. daty i odpowiedniego działu ( Forum Karawaning --> Caravaning --> Kącik ogólny ) nie sposób go znaleźć...   :niewiem:

Co więcej użytkownik Paganini , który przyznaje, że jest właścicielem Centrum Kempingowego Mańczak,  ma na koncie 4 posty , a po wejściu w jego profil    http://forum.karawaning.pl/user/13017-paganini/  można się doszukać jedynie  jego postów... :hmm:

 

Temat "Zagadka" wstrzymany to taką sobie znalazłem !  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mańczak specjalizuje się w wypożyczaniu. Często robi to hurtowo współpracując z wielkimi firmami. Na woodstocku np. firma obsługująca Kompanie Piwowarską miała dla ludzi kilka bud od Mańczaka. Wiadomo że do takich celów nie musi sprowadzać "igiełek" lecz w miarę nowe i pachnące w których coś musi poprawić czy naprawić. Sam fakt że buda była wypożyczana nie musi być niczym złym. Zawsze warto oglądać i rozmawiać a nie skreślać.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to,że spora część przyczep z tych które ciągniemy była w wypożyczalniach na zachodzie Europy i stamtąd zostały "pakietowo" przyprowadzone przez naszych "dealerów" często także po mniejszych lub większych zdarzeniach drogowych. Nie wszyscy jednak chcemy dopuścić to do naszej świadomości( ale to tak na marginesie).

 

Zapewne jakaś część przyczep wystawianych przez handlarzy ma takowe pochodzenie. Jednak nie można twierdzić, że każda przyczepka jest z wypożyczalni.

Ja każda swoją przyczepkę kupuję od osoby fizycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakaś część przyczep wystawianych przez handlarzy ma takowe pochodzenie. Jednak nie można twierdzić, że każda przyczepka jest z wypożyczalni.

Ja każda swoją przyczepkę kupuję od osoby fizycznej.

Celowo się czepnę ale:

1.czy ta osoba fizyczna była pierwszym właścicielem z salonu?

2.znam handlarzynę z Gdańska,który sprzedaje..... jako osoba fizyczna............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo się czepnę ale:

1.czy ta osoba fizyczna była pierwszym właścicielem z salonu?

2.znam handlarzynę z Gdańska,który sprzedaje..... jako osoba fizyczna............

 

Oj, tylko troszkę się "czepiasz " :skromny:

 

W Holandii można sprawdzić cała historię pojazdu, przyczepy oraz czy sprzedający prowadził np. wypożyczalnie przyczep. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam i o ile się nie mylę, to pan Mańczak groził administracji forum sądem za publikowanie niepochlebnych opinii o Jego Centrum.  Administracja nie podjęła z nim polemiki...

Ale mogę się mylić gdyż pamięć ulotna jest.  :hmm:

 

 

Chciałem zweryfikować swoją pamięć i tu zagwozdka: Wyszukiwarka na hasło "Centrum Mańczak"  wyszukuje min. temat rozpoczęty 31 stycznia 2013- 23:04 pt: "Gdzie wypożyczyć przyczepę ?"  http://forum.karawaning.pl/topic/12893-gdzie-wypo%C5%BCyczy%C4%87-przyczep%C4%99/?hl=%2Bcentrum+%2Bma%C5%84czak&do=findComment&comment=302332   , natomiast szukając tego samego tematu wg. daty i odpowiedniego działu ( Forum Karawaning --> Caravaning --> Kącik ogólny ) nie sposób go znaleźć...   :niewiem:

Co więcej użytkownik Paganini , który przyznaje, że jest właścicielem Centrum Kempingowego Mańczak,  ma na koncie 4 posty , a po wejściu w jego profil    http://forum.karawaning.pl/user/13017-paganini/  można się doszukać jedynie  jego postów... :hmm:

 

Temat "Zagadka" wstrzymany to taką sobie znalazłem !  :]

 

Wiele postów z dyskusji zostało usuniętych, dlatego próżno ich szukać, jednak później w wielu tematach sprawy powracały, np.:

http://forum.karawaning.pl/topic/20176-burstner-amara/?hl=manczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.