Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem taką sytuację na a1 koło Gdańska: korek w stronę Gdańska, ciśnie bus pasem awaryjnym i wcina się przed audi a6 kombi - właściwie się wpycha się. Wypada kierowca z audi (jechał z rodziną 2+2) i kolesia z busa dwa razy w łeb - po temacie.

Raczej to dopiero początek - jeśli koleś z busa ma jakiś świadków i prawnika, to dobrą kasę wyciągnie od kierowcy z audi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Raczej to dopiero początek - jeśli koleś z busa ma jakiś świadków i prawnika, to dobrą kasę wyciągnie od kierowcy z audi.

 

Kierowca audi musiał ostro hamować, jeżeli miał kamerkę to może pozwać kierowcę busa ;). Wystarczyłoby jakby cała czwórka poszła do lekarza z bólami głowy, klatki piersiowej. Busowiec zachował się jak typowa cebula, pchał się pasem awaryjnym ładnych kilkaset metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes:

 

 

Nigdy dużym nie jeździłem ale myślę, że one są skonstruowane tak, by jazda była przyjemna i bezpieczna. Z cepką to zupełnie inna bajka i nie należy to według mnie do przyjemności. Nie zmienia to faktu, że nam kojarzy się z urlopem, wypoczywaniem i wolnością. Tak więc coś za coś - zawsze możemy zabrać namiot do bagażnika i jechać samą osobówką. Ale to nie dla mnie, wolę się wolniej turlać z cepką choć i pod namiot czasami jeżdżę (np. wypady rowerowe).

 

 

Ja jeżdżę zawodowo i powiem Ci kolego że dobrze rozumujesz. Zestawem jest wygodniej, bezpieczniej bo jest on skonstruowany do tego, a jak jeszcze masz naczepę ze skrętnymi osiami to w ogóle jest luksus i wygoda, dwunasto-biegowy automat zmienia za Ciebie i nic tylko skupiać się na drodze i otoczeniu.

Edytowane przez kokos1987 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja dużo jeżdżę osobówką po trasach, rocznie coś koło 40 tys km więc troszkę się zbiera. Jak lecę z cepką czasem jest tak że mnie tir wyprzedza, czasem ja tira wyprzedzam, zależnie od pogody, wiatru, poziomu zmęczenia i innych czynników. Generalnie jak mnie ktoś chce wyprzedzić to mu nie utrudniam a wręcz przeciwnie czasem zwolnię jak widzę że ma problem czy przez CB krzyknę żeby mnie wyprzedził i go puszczę. Fakt jak się leci osobówką to różne są sytuacje na autostradach, potrafią jak filip z konopi wyskoczyć z prawego pasa jak jesteś już prawie za nim ale i osobówki tak robią. To jest polska mentalność, ja jadę, on poczeka jak ja przejadę. A już trzymanie się lewego pasa osobówek na autostradzie jak jest prawy wolny i jechanie 110km/h czy 100km/h to mi ciśnienie podnosi mocno. Jedziesz za takim chwile - nic, podjedziesz bliżej-/ - nic, migniesz światłami - nic, zaczynasz trąbić - nic no to w końcu wyprzedzasz tym prawym pasem to potrafi jeszcze coś machać że co Ty od niego chcesz - no żesz k.. ciśnienie podnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnich 10 dniach 3 razy byłem nagrywany przez czarnego superba. 3 razy zorientowałem się po sposobie jazdy. Tylko jak wiem, że takie auto mam w naszym mieście to luz, a teraz trzeba się będzie pilnować przed kolejnymi. Mamy też fiata brawo, który podobno dostał radar z rozbitego oznakowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.