Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie trzymam dystans do wszystkiego, ale wystarcza kilka rundek Szczecin - Poznań i Szczecin - Berlin aby utwierdzić się w moim przekonaniu. I nie przekonacie mnie że hamowanie ze 140 do 80 to coś naturalnego, podczas gdy panowie się wyprzedzają przez 1-2 km, bo ich ułańska fantazja ponosi. Jak jeden drugiemu zwolni to ok, ale świat nie jest idealny, a kierowcy ciężarówek nie są sami na drodze. I żadne negatywne wypowiedzi w stosunku do moich postów tego nie zmienią.

 

 

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzymam dystans do wszystkiego, ale wystarcza kilka rundek Szczecin - Poznań i Szczecin - Berlin aby utwierdzić się w moim przekonaniu. I nie przekonacie mnie że hamowanie ze 140 do 80 to coś naturalnego, podczas gdy panowie się wyprzedzają przez 1-2 km, bo ich ułańska fantazja ponosi. Jak jeden drugiemu zwolni to ok, ale świat nie jest idealny, a kierowcy ciężarówek nie są sami na drodze. I żadne negatywne wypowiedzi w stosunku do moich postów tego nie zmienią.

Amen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jeśli będę jadac z przyczepą wyprzedzał na odcinku kilku km to czy kierowcy ciężarówek przyjmą to ze zrozumieniem że na kempingu zimne piwo czeka i kwadrans ma znaczenie?

A gdy jadą swoim prywatnym, szybkim samochodem?

 

Takie mam doświadczenia.....

Edytowane przez automaciek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami braknie tylko 10 min. I do domu na weeken nie ma jak wrucić. Tak jak mowi TOM3653 mandat można zarobic nawet do 28 dni po przekroczeniu. Ja sie nie szczypie i wyprzedam jak jest możliwość, ale też i mne czasami wyprzedzają zawsze zdejmuje noge zgazu w tedy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

art. 12/561/2006 ew załatwia te 10 minut ,tylko trzeba wiedzieć że coś takiego istnieje,a 80% kierowców niewie jak z niego skorzystać

A ja po przeczytaniu części postów w tym wątku powiem tak. Kierowca TIR'a jest takim samym człowiekiem jak każdy. Może mieć lepsze i gorsze dni. Ale ma taki sam rozum jak my wszyscy. I dlatego ich nie rozumiem. Tak w Polsce , jak i za granicą jedyne ciężarówki które wyprzedzają inne to te na polskich i wschodnich rejestracjach. Taki TIR wyprzedza ostatkiem sił drugiego kilka minut, w tym czasie na autostradzie w Polsce (dwa pasy) blokując ruch innym pojazdom ( 85 km/h TIR'a ws. 140 km/h innych pojazdów ). Licząc że jedzie 800km na dobę , o 5 km/h szybciej od innych to daje 40 km więcej od innych na dobę czyli 30 minut maksymalnie ( grubo wyolbrzymiona kalkulacja). Czy naprawdę to taka wielka oszczędność, by blokować ruch wszystkich szybkobieżnych pojazdów, bo przecież nie zawsze jeździmy z cepkami na ogonie. Własne ego kierowców TIR'ów i innych wszelkiej maści ciężarówek bierze górę nad rozsądkiem, przez co blokują ruch na trasach szybkiego ruchu. I póki jadę z przyczepą, to nie ma to dla mnie znaczenia bo nie przekraczam 90 km/h, ale solo to mnie krew zalewa przez egoistów. Przepisowe 140 km/h kontra 85 km/h sportowego ciągnika siodłowego , albo innego busa. Wrrrrrrr....... I żeby było jasne liczę sobie 44 wiosny i okres sportowej jazdy mam za sobą.

Popieram ,jeżdzę też dużym ,nim zacznę manewr wyprzedzania to patrzę w lusterko i tylko tych co jadą ok. 10 wolniej

Edytowane przez adaml61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czasami braknie tylko 10 min. I do domu na weeken nie ma jak wrucić. Tak jak mowi TOM3653 mandat można zarobic nawet do 28 dni po przekroczeniu. Ja sie nie szczypie i wyprzedam jak jest możliwość, ale też i mne czasami wyprzedzają zawsze zdejmuje noge zgazu w tedy.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

I te 10 minut usprawiedliwi też jazdę 80km/h w terenie zabudowanym? Przez kogokolwiek?

Prawda jest taka że nie każdy wyprzedza o 10km/h szybciej, i nie każdy zdejmie nogę z gazu będąc wyprzedzanym. A to właśnie oni budują opinię o wszystkich cieżarowcach. I za nic mają innych użytkowników drogi. Jeżdżąc codziennie do pracy widziałem TIR'a wyprzedzającego przepisowo jadącego busa, czy to normalne w terenie zabudowanym? Albo jadącego lewym pasem choć nigdzie nie ma skrętu w lewo....... Po prostu duży może więcej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te 10 minut usprawiedliwi też jazdę 80km/h w terenie zabudowanym? Przez kogokolwiek?

Prawda jest taka że nie każdy wyprzedza o 10km/h szybciej, i nie każdy zdejmie nogę z gazu będąc wyprzedzanym. A to właśnie oni budują opinię o wszystkich cieżarowcach. I za nic mają innych użytkowników drogi. Jeżdżąc codziennie do pracy widziałem TIR'a wyprzedzającego przepisowo jadącego busa, czy to normalne w terenie zabudowanym? Albo jadącego lewym pasem choć nigdzie nie ma skrętu w lewo....... Po prostu duży może więcej!

 

Ja nie usprawiedliwam przeginania w terenie zab.

Poza tym tutaj rozmawialismy o autostradach/drogach ekspresowych.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te 10 minut usprawiedliwi też jazdę 80km/h w terenie zabudowanym? Przez kogokolwiek?

Prawda jest taka że nie każdy wyprzedza o 10km/h szybciej, i nie każdy zdejmie nogę z gazu będąc wyprzedzanym. A to właśnie oni budują opinię o wszystkich cieżarowcach. I za nic mają innych użytkowników drogi. Jeżdżąc codziennie do pracy widziałem TIR'a wyprzedzającego przepisowo jadącego busa, czy to normalne w terenie zabudowanym? Albo jadącego lewym pasem choć nigdzie nie ma skrętu w lewo....... Po prostu duży może więcej!

Nie duży ,głupi może wszystko :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 12/561/2006 ew załatwia te 10 minut ,tylko trzeba wiedzieć że coś takiego istnieje,a 80% kierowców niewie jak z niego skorzystać

Wielu o tym wie może nie zawsze dobze opisuja wykresówki lub wydruki.

I powiesz mi ze jak codziennie albo tak ze 3 razy w ty. Bedziesz miał opisany wydruk z tacho. To itd lub inna kontrola uwierzy ze naruszenia nie bedzie zagrazało innym. Prosze cie to tylko teoria

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to bywa w życiu: punkt widzenia zmienia się w zależności od miejsca siedzenia. Kierowcom ciężarówek należy ułatwiać pracę w miarę możliwości. Ale jak w każdym zawodzie znajdą się czarne owce i kopa w d..ę takiemu ,co nie zdejmuje nogi z gazu będąc wyprzedzanym (oczywiście gdy różnica w prędkości jest znikoma), bo ten co wyprzedza często nie jest niczego winien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce brak trzeciego pasa daje znak o sobie

Gdyby było i 5 pasów, to i tak mistrzowie prostej zajmowaliby wszystkie, bo Polak ma ułańską fantazję lub zupełny brak wyobraźni.

Skoro jesteś z Łodzi, to wiesz, jak jeżdżą np. po Pabianickiej: prawy pas wolny, zaś na lewym tłok, bo jakiś leniwiec jedzie po emerycku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jeśli będę jadac z przyczepą wyprzedzał na odcinku kilku km to czy kierowcy ciężarówek przyjmą to ze zrozumieniem że na kempingu zimne piwo czeka i kwadrans ma znaczenie? A gdy jadą swoim prywatnym, szybkim samochodem? Takie mam doświadczenia.....

Czy Ty czytasz to co sam piszesz? :hmm:

A jak myślisz to zimne piwo na tm kempingu to się wykluło  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy po prostu nie powinni zasiadać za kierownicę. Zauważyłem, że wylewanie żali na innych kierowców, wieczne wyzywanie jacy to są  wszyscy są źli, jak źle jeżdżą jest charakterystyczne dla osób których własne umiejętności są nikłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sobie nie wyobrażasz że niekiedy minuty są ważne , tak pojedyncze o kilkudziesięciu w zapasie nie wspomnę.

Kary za przekroczenie czasu pracy są duże, i możesz je dostać nawet za 28 dni do tyłu.

Bardzo ważne. Większość tego nie rozumie.

Ty dostaniesz za przekroczenie czasu pracy przykładowo 3 tys. kary ale dla ciebie będzie to dotkliwa kara a pracodawca nawet jak zapłaci 10 tys. to on tego nie odczuje. Tak tylko na marginesie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.