Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli tylko nie ma znaku na 2 pasmowce 40kmh, kiedy wjeżdżasz jeszcze rozpędzony i przy 91kmh tracisz prawko.

Na 3 m-ce i tylko w zabudowanym. Trzeba jechać < +50 i luz. To jeden z niewielu przepisów który moim zdaniem działa na wyobraznię. Przynajmniej moją. Jeżdżę wolniej i pilnuję żeby w zabudowanym nie jechać za szybko. Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jadę sobie autostradą przede mną jedzie TIR jakieś 75 -78km/h patrzę w lusterka nikogo nie ma a więc lewy i wyprzedzam

dociągam do odcięcia i jakie moje zdziwienie, kiedy byłem już w połowie wyprzedzania gość przyśpieszył i się zrównał ze mną prędkością

ja byłem o jakieś pół zestawu do przodu, myślę ok odpuszczam za mną było już auto a więc powoli zwalniam i tak zrobiłem i kiedy byłem w połowie

jego zestawu ten zrobił to samo zaczął zwalniać  tak jak ja  :look:  nosz kurcze co za dureń, wołam przez radio co ty gościu odwalasz

ale na radiu cisza, a więc gaz do dechy i znowu do odcięcia i sytuacja się powtarza tamten tak samo gaz do dechy i znowu jedziemy razem  :look:    :look:    :look: 

za mną już się robi korek a ja ani nie mogę wyprzedzić ani zwolnić bo on robi tak samo, wszystko trwa już za długo, cały czas wołam przez radio

do niego ale na radiu cisza, i znowu zwalniam a on tak samo :pad:  powiem Wam że już zwątpiłem, słyszę już jak kierowcy osobówek

dołączają do rozmowy, te Litwin jak nie skończysz cyrku to....... i tu nie mogę napisać co mówili, ale pewnie się domyślacie.

I trwało by to nie wiem ile jakby nie jednej kierowca do mnie na radiu, ja go blokuje a ty dajesz, i tak zrobił wyprzedził go awaryjnym i go zablokował

wtedy ja go wyprzedziłem, gość zwolnił i już tak jechał więcej nie przyśpieszył.

Było to dla mnie najdziwniejsza sytuacja z jaką się ostatnio spotkałem, jak widać  nie każdy powinien  wykonywać ten zawód. :hmm:

Czy powinienem zacząć manewr wyprzedzania, myślę że tak gdyby gość jechał dalej 75km/h a ja 90km/h różnica prędkości pozwala

wykonać taki manewr szybko, nie tamując lewego pasa autom osobowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 m-ce i tylko w zabudowanym. Trzeba jechać < +50 i luz. To jeden z niewielu przepisów który moim zdaniem działa na wyobraznię. Przynajmniej moją. Jeżdżę wolniej i pilnuję żeby w zabudowanym nie jechać za szybko.

ja też jestem jak najbardziej za tym przepisem, skończyły się wyścigi od świateł do świateł. Teraz wyścig jest od zera do 80-90kmh i tylko jeden na 100 przekroczy czasem magiczną barierę 100kmh w mieście, ale to już jego ryzyko. Ja jedynie obawiam się przeoczenia znaku teren zabudowany (np wyprzedzanie kilku ciężarówek na prawym pasie) czy też innego ograniczenia. Jest w moim rejonie kilka takich miejsc, gdzie przez gierkówka wpada w mieścinę 5 domów na krzyż. 2 sekundy zagapienia i prawko na 3 miesiące znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jadę sobie autostradą przede mną jedzie TIR jakieś 75 -78km/h .........

 

.... to są ludzie którzy od wielu miesięcy są w pracy (niestety) .... a psychika ma swoją wytrzymałość - szukają zaczepki  - żeby coś się w ich beznadziejnym życiu działo ....

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, jadę sobie autostradą przede mną jedzie TIR jakieś 75 -78km/h patrzę w lusterka nikogo nie ma a więc lewy i wyprzedzam

dociągam do odcięcia i jakie moje zdziwienie, kiedy byłem już w połowie wyprzedzania gość przyśpieszył i się zrównał ze mną prędkością

 

czasami tak tempomat zwalnia i przyspiesza jak jedzie na eco drive.

ja wsiadając do auta wyłączam to bo wtedy tempomat działa jakby na "histerezie" którą u mnie tez się ustawia.

 

nie wiem czy mnie rozumiecie ale w mogę ustawić sobie 85 na tempomacie i mogę ustawić widełki w dół i w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film robi właściwe wrażenie, jednak na bank o nim zapomnę jak zobaczę młoda, tępą i złośliwe roześmianą gębę debila goniącego w pętli z wanną za koniem...

Ich po prostu nie cierpię...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to są ludzie którzy od wielu miesięcy są w pracy (niestety) .... a psychika ma swoją wytrzymałość - szukają zaczepki  - żeby coś się w ich beznadziejnym życiu działo ....

 

TOM

 

Tomek tego Ci nie powiem, być może i tak było :hmm:

czasami tak tempomat zwalnia i przyspiesza jak jedzie na eco drive.

ja wsiadając do auta wyłączam to bo wtedy tempomat działa jakby na "histerezie" którą u mnie tez się ustawia.

 

nie wiem czy mnie rozumiecie ale w mogę ustawić sobie 85 na tempomacie i mogę ustawić widełki w dół i w góre

Ten sprzęt raczej tego nie posiadał, nie było to auto z najnowszymi technologiami, to było raczej celowe działanie. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.