Skocz do zawartości

Chorwacja przez Węgry bez autostrad


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

 

Od lat jeździmy do Chorwacji ze Śląska przez Cieszyn, Żylinę, Bratysławę, natomiast przez Węgry z ominięciem autostrady przez Rajkę/Mosonmagyarovar, Csorną itd. aż do Redics. Czy w tym roku pojawiły się na tej trasie nowe płatne odcinki dla zestawów poniżej 3,5t? W zeszłym roku prace drogowe szły pełną parą i w kilku miejscach jechaliśmy dwupasmówkami, które bratankowie mogli obecnie potraktować jako odcinki płatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tolltickets.com/country/hungary/vignette.aspx?lang=pl-PL&mnu=c

 

mapa + możliwość zakupu winiety.

 

odcinków trochę jest nowych i cały czas budują. Łatwo jest się pomylić i przejechać na odcinek płatny - a tam już kamera na bramce może narobić kłopotów.

 

ja aby się nie motać zakupiłem winietę za te ok 40-50zł i miałem spokój - do zrobienia na kompie w 10 minut.

 

gorzej z camperem - tu cena jest bogatsza a jak ciągnie jeszcze przyczepę robi się jeszcze gorzej.

 

Jak z winietą wjedziesz na autostradę to leć na Gyor dalej na bezpłatną obwodnicę Csornej i dalej już po staremu. Z winietą możesz wjechać też na 20kilometrów autostrady przed granicą z Chorwacją i przygotuj się tam na 10-30 minut stania na kontrolę dokumentów.

 

w temacie Węgier nie jestem expertem, moim zdaniem u nich aktualnie nie liczy się masa zestawu a jedynie holownik ma być do 3,5t i do 7 osób.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

 

Od lat jeździmy do Chorwacji ze Śląska przez Cieszyn, Żylinę, Bratysławę, natomiast przez Węgry z ominięciem autostrady przez Rajkę/Mosonmagyarovar, Csorną itd. aż do Redics. Czy w tym roku pojawiły się na tej trasie nowe płatne odcinki dla zestawów poniżej 3,5t? W zeszłym roku prace drogowe szły pełną parą i w kilku miejscach jechaliśmy dwupasmówkami, które bratankowie mogli obecnie potraktować jako odcinki płatne.

 Całą tą trase przejechałem za free. Narazie odcinki węgierskiej ekspresówki w budowie są bez e-winiety (przekroślone znaczki będą ciebie informować o tym fakcie). Możesz pojechac kawałkiem obwodnic Csorny i pózniej całym dostępnym kawałkiem do Szombathely spokojnie.

Edytowane przez Prusiak (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jechałem tą trasą - bez winiety dla zestawu do 3,5T.

 

Po trasie są roboty drogowe i  mijanki ze światłami. Jechałem nocą i nie było problemów z korkami.

 

Na dwudniowy postój zawitaliśmy na kemping z basenami w Lenti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Csornej i dalej już po staremu.

 

Maarec, możesz przybliżyć co znaczy "po staremu". W temacie Chorwacji jestem zielony a chciałbym się dowiedzieć, jak potem najlepiej się bujać do Puli. Czy przez Zagrzeb? No i jak z opłatami za drogi w Chorwacji- karta, gotówka EUR? Jak to się opłaca w stosunku do jazdy przez CZ, AT i SLO? 

Będę wdzięczny za info i cenne wskazówki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie po rocznej przerwie.

Czy coś się zmieniło w sprawie opłat za nowe odcinki ekspresówek na Węgrzech (trasa Csorna-Szombathely-Redics)?

W zeszłym roku były ciągle za free..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym roku warto odżałować na winietę i polecieć nową ekspresówką.

Dziękuję za odpowiedź, pomału oswajałem się z tą myślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, pomału oswajałem się z tą myślą...

patrząc na to, że miesięczna kosztuje 69zł.... i załatwia problem na wszystkie ich drogi to raczej nie ma co kombinować. Jedna pomyłka, chwila zawahania, pojedziesz źle za nawigacją a tam już kamerki na Ciebie czekają. Mandaty nie są niskie. Drogi mają coraz lepsze a nowa M86 jest gładka jak stół i pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, pomału oswajałem się z tą myślą...

 

Z myślą, aby za jakiś komfort wydać kilkadziesiąt złotych? Przecież Winieta w Słowacji i Węgrzech nawet razem wzięte kosztują mniej niż przejazd w PL A1 czy A2 w dwie strony. To nie są kokosy jak u nas.

 

W dodatku wiele dróg na Słowacji czy Węgrzech pozostawia wiele do życzenia, tak więc alternatyw dla autostrad i ekspresówek często po prostu nie ma.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.