Skocz do zawartości

Tablica na bagażnik rowerowy


Sudwind

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jest na forum... http://portal.karawaning.pl/artykuły/news/nowe-ceny-winiet-w-roku-2013.aspx

 

w Austrii zrobili winiety 10 dniowe lub 2 miesięczne. Jeżeli masz bagażnik na rowery na tylnej ścianie to pamiętaj o tablicy ostrzegawczej.

O co chodzi z ta "tablica" kiedy przewoże rowerowy ? Możesz coś bliżej napisać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko... ale jesteś jest chłopie upierdliwy. Przecież masz czarno na białym na tym zdjęciu.

Myślisz, że celowo ktoś wprowadza Cię w błąd? Tak - regulują to przepisy.

Wszystko co wystaje poz obrys pojazdu ma być dodatkowo oznaczone. U mnie dotyczy to też złożonego bagażnika bo trochę wystaje poza obrys zderzaka.

Są pokrowce rowerowe od razu z foliowymi kieszeniami na tablicę - to jest łatwiej. Bez rowerów niestety trzeba przypiąć czym kto woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko... ale jesteś jest chłopie upierdliwy. Przecież masz czarno na białym na tym zdjęciu.

Myślisz, że celowo ktoś wprowadza Cię w błąd? Tak - regulują to przepisy.

Wszystko co wystaje poz obrys pojazdu ma być dodatkowo oznaczone. U mnie dotyczy to też złożonego bagażnika bo trochę wystaje poza obrys zderzaka.

Są pokrowce rowerowe od razu z foliowymi kieszeniami na tablicę - to jest łatwiej. Bez rowerów niestety trzeba przypiąć czym kto woli...

 

z tego co mówił mi policjant słowacki wypisując mandat w roku chyba 2013, jeżeli coś wystaje więcej niż 50cm za tył pojazdu to musi być tablica. Jak nie mam rowerów tylko złożony bagażnik to jadę bez tablicy.

 

kupując tablicę sensownie jest brać dwie sztuki - niestety lubią spadać lub znikać w miejscach dziwnych a zakup na trasie w Europie nie jest łatwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwencja Wiedeńska zwalnia nas z tych tablic. Można podyskutować ostro i wygrać starcie z Policjantem i olać mandat.

OT się zrobił, a jest temat na forum, proponuję przenieść jeśli nie gryzie.

Masz racje. Tylko jak trafisz na Policjanta który wie swoje to ciężko może być go przekonać a wtedy niepotrzebne nerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Tylko jak trafisz na Policjanta który wie swoje to ciężko może być go przekonać a wtedy niepotrzebne nerwy.

Nie będę ulegał nieukom, nie będę wspierał korupcji.

Poproszę o nr jego odznaki i podziękuję za spotkanie.

Nawet w Mongolii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się Wojtek doucz...

Art 51.1.

 

 

Gdzieś w połowie tekstu... Gdy ładunek wystaje 0,5 m poza tylną krawędż obrysu...

Nie mogę wkleić linka z tabletu.

 

Ale jak już się przekonałem inni mają czas bezcenny i ci drudzy wszystkiego musza poszukać i udowodnić swoje racje bo inaczej tylko piernicza bez sensu... Jeden wpis albo dwa to za mało żeby uznać to za prawdę...

Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 61.

 

8. Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony. Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m.

 

9. Ustala się następujące oznakowanie ładunku:

 

 

 

  3)  ładunek wystający z tyłu pojazdu oznacza się pasami białymi i czerwonymi umieszczonymi bezpośrednio na ładunku lub na tarczy na jego tylnej płaszczyźnie albo na zawieszonej na końcu ładunku bryle geometrycznej (np. stożku, ostrosłupie); widoczna od tyłu łączna powierzchnia pasów powinna wynosić co najmniej 1.000 cm2, przy czym nie może być mniej niż po dwa pasy każdej barwy; ponadto w okresie niedostatecznej widoczności na najbardziej wystającej do tyłu krawędzi ładunku umieszcza się czerwone światło i czerwone światło odblaskowe; przy przewozie drewna długiego zamiast oznakowania pasami białymi i czerwonymi dopuszcza się oznakowanie końca ładunku chorągiewką lub tarczą barwy pomarańczowej;

 

  4)  ładunek wystający z tyłu samochodu osobowego lub przyczepy ciągniętej przez samochód osobowy może być oznaczony chorągiewką barwy czerwonej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i temat wyjaśniony, wozimy  tablice jak coś wystaje na pół metra i więcej.

 

ja miałem propozycję od Słowackiego policjanta - po tym jak mało nie przewrócił się biegnąc sprawdzić czy mam winiety na szybie aktualne... że 60E za brak tablicy. Skończyło się na 20tu. Nawet miał wydać ;)

 

ruszyli za mną  jakieś 2 kilometry po tym jak ich minąłem, wyprzedzili, prowokowali na ograniczeniu, musiałem na remoncie jechać równe 60kmh jak dobrze pamiętam, a oni prze de mną i ponad 80kmh. Nie dałem się nabrać, ale na obiad im starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8. Ładunek wystający poza przednią lub boczne płaszczyzny obrysu pojazdu powinien być oznaczony. Dotyczy to również ładunku wystającego poza tylną płaszczyznę obrysu pojazdu na odległość większą niż 0,5 m.

https://www.gddkia.gov.pl/pl/870/prawo-o-ruchu-drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.