Skocz do zawartości

Lodówka Electrolux RM4271


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w zakresie - gdzie kupić !   Otóz w mojej lodówce nie powracają do pozycji zamkniete - opadają drzwiczki od lodówki.  Zdemontowałem drzwiczki i okazało się zjest tam po obu stronach spręzynowy mechanizm w plastikowej obudowie.  NIestety - plastiki nie wytrzymały "próby czasu".  Gdzi szukać, gdzie kupić ?

post-1811-0-37367600-1469082840_thumb.jpg

post-1811-0-32243300-1469082875_thumb.jpg

post-1811-0-61870700-1469082886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Zbyszek. Widzę, że masz taką lodówkę jak w mojej przyczepie. Mam problem; po podpięciu przyczepy do auta, wszystko funkcjonuje oprócz lodówki / na 230v wszystko działa. podpowiesz co może być przyczyną. Dzieki   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka będzie działać w czasie jazdy (12V) gdy będziesz miał 13 pin  gniazdio i wtyczkę. Muszą być podpięte przewody do odpowiednich pinów. Szukaj na Forum jest cała masa informacji na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. mam podłączenie 13 pinowe. Pytanie tylko czy po podłączniu jak nie zaswieci kontrolka przełącznika 12v (czerwonego koloru) to oznacza brak zailania 12v czy uszkodzenie lodówki na zasilaniu 12v,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz wtykę do auta załącz lodówkę weź miernik do rąk i w kable idące do lodówki wbij końcówki miernika to najprostszy sposób by sprawdzić bez wyciągania jej

Wtedy będziesz wiedział czy napięcie dochodzi. U mnie prąd jest a lodówka w czasie jazdy i tak nie chłodzi. Kable mam pociągnięte 2.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz wtykę do auta załącz lodówkę weź miernik do rąk i w kable idące do lodówki wbij końcówki miernika to najprostszy sposób by sprawdzić bez wyciągania jej

Wtedy będziesz wiedział czy napięcie dochodzi. U mnie prąd jest a lodówka w czasie jazdy i tak nie chłodzi. Kable mam pociągnięte 2.5mm

A może uszkodzona jest grzałka lub przełącznik na czole lodówki. Napięcie zawsze będzie dochodzić, trzeba sprawdzić, czy lodówka pobiera prąd (ok 8 A). W przestrzeni niższej kratki jest złączka do grzałki na 12 V tam to najlepiej sprawdzić.

ok. mam podłączenie 13 pinowe. Pytanie tylko czy po podłączniu jak nie zaswieci kontrolka przełącznika 12v (czerwonego koloru) to oznacza brak zailania 12v czy uszkodzenie lodówki na zasilaniu 12v,

Możesz mieć uszkodzoną kontrolkę i to może cię wprowadzić w błąd. Posprawdzaj tak jak pisałem wyżej

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie po podłączeniu przyczepy do gniazdka 13PIN w samochodzie i ustawieniu pracy zasilania przyczepy na CAR  na pracujacym silniku  pracuje lodówka.   Nie pracuje na 12V z akumulatora - na postoju !   Naturalnie pracuje też na 220V (na kempingu)  lub gas  !

 

Powracając do uszkodzonych zawiasów -  zakupiłem a Gdansku. Otrzymałem i ..............okazuje się, ze są w komplecie dwa zawiasy. Ma być prawy i lewy.   Otrzymałem w oryginale dwie sztuki - tylko lewe.   Reklamuję dostawę z prosba o dosłanie prawego, na wymianę z jednym lewym

post-1811-0-49521700-1471599488_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podłączeniu przyczepy do gniazdka 13PIN w samochodzie i ustawieniu pracy zasilania przyczepy na CAR  na pracujacym silniku  pracuje lodówka.   Nie pracuje na 12V z akumulatora - na postoju !   Naturalnie pracuje też na 220V (na kempingu)  lub gas  !

 

 

I taka praca lodówki jest prawidłowa, gdy wyłączysz silnik odłączona jest lodówka od instalacji samochodu (ochrona akumulatora przed rozładowaniem). Zasilanie na 12 V jest tylko możliwe gdy masz uruchomiony silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, zabieram głos po raz pierwszy, chociaż przeczytałem mnóstwo zamieszczonych na forum postów na różne tematy i dzięki nim moja wiedza w dziedzinie karawaningu trochę się poszerza (przyczepę Lunar Clubman 475/2 mam dopiero od roku). Ale do rzeczy:

W mojej lodówce nastąpiła identyczna awaria jak u Zbyszka - zawiasy zamrażalnika się rozsypały. Poradziłem sobie z tym wstępnie przez posklejanie odpowiednim klejem do plastików trudno sklejalnych (z Castoramy) i następnie wzmocnienie całości cienkościenną rurką stalową (z nóżki od starej lampki solarnej). Wygląda to dość solidnie.

Schody pojawiły się, gdy zacząłem to składać do kupy: za nic nie potrafię tak zamontować drzwiczek tak, żeby sprężyny dociskały je do obudowy zamrażalnika !?. Musi być na to jakiś patent, którego nie ogarniam. W końcu, z desperacji, dociskam drzwiczki zamrażalnika drzwiami lodówki za pośrednictwem kostki dystansowej z gąbki. Ale to straszna kicha i wstyd.... Może ktoś mi podpowie jaki to patent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.