Skocz do zawartości

kamper na firmę


kamasz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam zamiar kupić campera na firmę - wiadomo papier wszystko przyjmie .Będzie to jedyne auto w firmie w kwocie ok 300 000 zł brutto .Jestem po ciężkiej chorobie i chciałbym powiązać wyjazdy po towar z wypoczynkiem w plenerze . Czy to może spowodować wzmożone kontrole US ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oczywiście, że nie. Oni mają co robić. Nie wiadomo gdzie mieszkasz i jak bardzo są zajęci. Poczytaj o swoim US w internecie czy mocno trzepią. Zagadaj z księgową i ewentualnie dopisz odpowiednie PKD do działalności.

 

Masz prawo wozić towar i traktorem i Tirem pudełko zapałek, to Twoja sprawa czy na tym zarobisz czy stracisz i czy przy okazji trochę odpoczniesz. Nie ma co panikować.

 

jak pieniądze uczciwie zarobiłeś to możesz je też wydać bez zmartwień.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem podpowiedzieć o dopisaniu EKD w dokumentach (jakiś najmem zarobkowy czy coś).

Zawsze nawet można dać ogłoszenie o tym najmie aby było wszystko cacy. Oczywiście po pierwsze jak klient zadzwoni i zapyta o akurat zajęty termin, no cóż, z drugiej strony jak zareaguje na twoja ofertę np. 800zł/dzień to czemu tego nie przemyśleć :D

 

Nawet jak będą trzepać to myślę że z pierwszy rok, może dwa i już się przyzwyczają i zapomną o Tobie i twoim kamperze. 

 

Są koledzy co maja budy na firmę jako mobilne biuro na robotach wyjazdowych oraz nocleg dla swojej ekipy, a nie ich wina że od 5 lat nie mieli żadnej roboty wyjazdowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kilku drobnych szczegółów. Po pierwsze, czy będziesz wnioskował o pełny zwrot VAT. Jeżeli tak, to licz się z kontrolą US i przygotuj na niewygodne pytania. Jeżeli dopiszesz wynajem, to licz się z koniecznością jego udokumentowania i nie wierz poprzednikom, że możesz wozić zapałki TIR-em. Kamper traktowany jest dokładnie tak, jak samochód osobowy i obowiązują Cię przepisy dotyczące aut osobowych. A tak na marginesie, to nie radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz sobie w działalności,że masz wynajem przyczep, kamperów,nikt się nie doczepi.

Moją budę mam kupiona na firmę.

Myślę że us nawet nie zwróci uwagi na to.

W moim przypadku tak było. Byle masz pokrycie na te 300tys,żeby nie było źe spadło ci z sufitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ładnie nazywa, że zakłada się nierentowną wypożyczalnie :). Pamiętaj tylko o tym że jakbyś miał wystawiać fikcyjne faktury wynajmu, to od nowego roku US będzie pobierał z biur księgowych pliki kontrolne i dzięki temu będzie robił kontrole krzyżowe czy faktury mają pokrycie z jednej i drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ładnie nazywa, że zakłada się nierentowną wypożyczalnie :). Pamiętaj tylko o tym że jakbyś miał wystawiać fikcyjne faktury wynajmu, to od nowego roku US będzie pobierał z biur księgowych pliki kontrolne i dzięki temu będzie robił kontrole krzyżowe czy faktury mają pokrycie z jednej i drugiej strony

tylko czy us będa miały czas na takie kontrole ,jak oni już nie wiedzą w co ręce włożyć, a etatów nie dodają tylko wręcz odwrotnie, 

ale co sie dziwić jak nawet długopisów nie dostają tylko mają swoje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko czy us będa miały czas na takie kontrole ,jak oni już nie wiedzą w co ręce włożyć, a etatów nie dodają tylko wręcz odwrotnie, 

ale co sie dziwić jak nawet długopisów nie dostają tylko mają swoje 

Myślę że będą mieli bo to cały system informatyczny pod to jest. I będzie to szybsze i prostsze dla nich niż teraz. Robię outsourcing informatyczny biura księgowego i z tego powodu wszyscy producenci oprogramowania księgowego muszą swoje programy pod to przystosować, a biuro księgowe ma to obligatoryjnie co miesiąc od wszystkich swoich klientów wysyłać. Powoduje to dodatkowo komplikacje dla Kowalskiego który sam się prosto rozliczał bo teraz musi mieć nie tani program do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od kilku drobnych szczegółów. Po pierwsze, czy będziesz wnioskował o pełny zwrot VAT. Jeżeli tak, to licz się z kontrolą US i przygotuj na niewygodne pytania. Jeżeli dopiszesz wynajem, to licz się z koniecznością jego udokumentowania i nie wierz poprzednikom, że możesz wozić zapałki TIR-em. Kamper traktowany jest dokładnie tak, jak samochód osobowy i obowiązują Cię przepisy dotyczące aut osobowych. A tak na marginesie, to nie radzę.

Jak można wnioskować o zwrot pełnego VATu przy aucie osobowym? :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.