Skocz do zawartości

jaka to przyczepa?


Arfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj kupiłem przyczepę natomiast nie dostałem do niej żadnych dokumentów. (Poprzedni właściciel nic nie miał) na umowowie była tylko podana nazwa: przyczepa typu domek holenderski nr D98. Czy ktoś z was pozna ze zdjęcia co to za firma, model czy cokolwiek?

post-21527-0-71941000-1468687068_thumb.jpg

Edytowane przez Arfer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was to pewnie zasadnicza różnica, ja nie mam pojęcia czym sie to różni. Ma kola, hak do podczepienia samochodu. Czy te forum zatem obejmuje tez tematykę domków holenderskich? :) to zapewne niedaleko kuzyn przyczepy być może znajdzie się ktoś kto rozpozna tu cos :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was to pewnie zasadnicza różnica, ja nie mam pojęcia czym sie to różni. Ma kola, hak do podczepienia samochodu. Czy te forum zatem obejmuje tez tematykę domków holenderskich? :) to zapewne niedaleko kuzyn przyczepy być może znajdzie się ktoś kto rozpozna tu cos :)

To że ma koła i hak nie powoduje, że to jest przyczepa kempingowa. Domku holenderskiego nie wolno ciągnąć po drogach, i transportujesz go ciężarówką. Nie masz żadnych dokumentów bo domki nie podlegają rejestracji. Kupiłeś budę i tylko budę, tak jak możesz iść do jakiegoś OBI i kupić altankę czy inny domek ogrodowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj kupiłem przyczepę natomiast nie dostałem do niej żadnych dokumentów. (Poprzedni właściciel nic nie miał) na umowowie była tylko podana nazwa: przyczepa typu domek holenderski nr D98. Czy ktoś z was pozna ze zdjęcia co to za firma, model czy cokolwiek?

 

Witam, kolego jak już zostało wspomniane to kupiłeś domek holenderski a nie przyczepkę karawaningową , zasadnicza różnica po między nimi to to że z przyczepką karawaningową możesz podróżować mając odpowiedni holownik, natomiast domkiem holenderskim - NIE !!!!!, wspomniane koła czy dyszel służy jedynie do przemieszczania po terenie zamkniętym lub do łatwego załadunku na lawety w celu przetransportowania na większą odległość. Jeśli zakupiłeś ten domek z myślą o podróżowaniu z nim po kraju czy zagranica to się mylisz i zostałeś nabity w " butelkę" przykro mi ale takie są fakty.

 

Jeszcze jedna ważna informacja przyczepa karawaningową możesz zarejestrować jako pojazd , a domek holenderski już nie , bo ro domek a nie przyczepa.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was to pewnie zasadnicza różnica, ja nie mam pojęcia czym sie to różni. Ma kola, hak do podczepienia samochodu. Czy te forum zatem obejmuje tez tematykę domków holenderskich? :) to zapewne niedaleko kuzyn przyczepy być może znajdzie się ktoś kto rozpozna tu cos :)

 

domek holenderski to szopa na działkę - ładna, tania i nie mobilna 

my wolimy rzeczy które da się ciągać za samochodem 

 

BTW - to chyba pierwsze zdjęcie i temat o domkach na działkę  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostudze może trochę wasza fale hejtu. Ten DOMEK stoi na działce która kupiłem i nie mam zamiaru go nigdzie transportowac. Wybaczcie ze uzylem czczonego tutaj jak widać z wielkim szacunkiem słowa "przyczepa". Tak jak przeciętny facet nie rozróżnia sukienki od spódnicy tak ja nie rozróżniam przyczepy od domku holenderskiego bo się tym nie interesuje a wygląda (dla przeciętnego człowieka podobnie). Zakładam w takiej sytuacji ze juz raczej nikt nie rozwiąże tutaj mojego problemu dlatego administracjo można temat zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do modelu to poszukaj gdzieś tabliczki. Jeśli nie została urwana to powinna tam być nazwa producenta i modelu.

 

Wątpię aby ktoś po wyglądzie umiał określić co to za model. Domków holenderskich na świecie jest tyle różnych, że szkoda gadać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

After, a jakie to ma znaczenie jaki to producent i model w tym układzie?

Jest na działce, stoi, można korzystać. Jak będziesz chciał coś dokupić to szukasz po częściach do domków holenderskich i czasami w częściach do przyczep ale tak aby pasowało a nie po modelu, marce ect.

Dla tego skoro już jest to tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu tak jakoś pomyślałem ze warto wiedzieć co dokładnie stoi na mojej działce;) poza tym muszę tam podpisać prąd i myślałem ze może po modelu odszukam jakąś instrukcje. Ale przynajmniej wiem ze to nie przyczepa , nie będzie wstydu przy znajomych. Dzięki za ostatnie bardziej przyjazne odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nasze forum jest karawaningowe, a "Domek holenderski" niewiele ma wspólnego z karawaningiem.

Mimo tego, trochę postów o tej tematyce przewinęło się w różnych wątkach:

http://forum.karawaning.pl/topic/2185-jak-podłaczyc-domek-holenderski-na-działce/?p=47309

http://forum.karawaning.pl/topic/19161-zakup-przyczepy-kempingowej-w-celu-stricte-mieszkalnym/?p=416848

http://forum.karawaning.pl/topic/14503-rejestracja-domku-na-kółkach/?p=335813

http://forum.karawaning.pl/topic/12424-domek-holenderski-a-prawo/?p=289188

http://forum.karawaning.pl/topic/13568-gdzie-kupić-domek-holenderski/?p=318683

http://forum.karawaning.pl/topic/7097-prawo-budowlane-a-przyczepa/?p=185049

http://forum.karawaning.pl/topic/2285-domek-holenderski/?p=49238

http://forum.karawaning.pl/topic/1685-domek-holenderski/?p=34479

http://forum.karawaning.pl/topic/1347-domek-holenderski/?p=26647

 

Może coś przydatnego wyczytasz :hmm:

 

PS

Co do instalacji wewnętrznej, to mogła już być przerabiana x razy (domek nie jest nowy). Cała instalacja powinna zaczynać się od zabezpieczeń (bezpieczniki), często bywał też indywidualny licznik energii elektrycznej i właśnie to miejsce powinieneś podłączyć do przyłącza sieci ~230 V. Wcześniej sprawdziłbym w owej instalacji, co tylko się da na poprawność podłączeń, ew. zwarć, przebić, poluzowanych złączy, przewodów, poprawność wartości zabezpieczeń itd.

Domek holenderski, to konstrukcja przypominająca typowy domek letniskowy. Instalacje elektryczne są na ogół typowe, jak w mieszkaniach (~230 V). Producent / marka domku nie mają znaczenia, chyba jedynie w kwestii jakichś nietypowych okien, ale jak już ktoś pisał - w awaryjnych przypadkach trzeba szukać różnych zamienników wśród elementów używanych. Pozostałe sprawy - w marketach budowlanych i to tyle, bo wszelkie instalacje (elektryczne, kanalizacyjne, wodociągowe) przypominają swoją budową te, które stosuje się w mieszkaniach. Podobnie też podłącza się je do zewnętrznych przyłączy.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arfer co prawda ubawiłeś mnie do łez  :lol:  :lol:  ale nie stresuj się tym.. Pociesze cię, że takie domki wcale nie są tanie. Ceny zaczynają się od 8 tysi w góre.

Jest to więc jakby wartość dodana do zakupionej przez Ciebie działki.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu tak jakoś pomyślałem ze warto wiedzieć co dokładnie stoi na mojej działce;) poza tym muszę tam podpisać prąd i myślałem ze może po modelu odszukam jakąś instrukcje. Ale przynajmniej wiem ze to nie przyczepa , nie będzie wstydu przy znajomych. Dzięki za ostatnie bardziej przyjazne odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Wiesz, wiem (ale dla tego że już troszkę tu jestem), że żaden z wcześniejszych postów nie był kwasem ani nieprzyjemny.

Może zabrakło "ą" i "ę" w wypowiedziach ale to dla tego, że my z góry zakładamy przyjazność a w postach idzie sedno.

Tobie się wydaje, że mogłeś nie wiedzieć a uwierz Mi, takie tematy są czasem poruszane przez ludzi, że na prawdę chłopaki mogli (ja na pierwsze 2 minuty również), że ktoś Ci to sprzedał jako przyczepę i chciałeś ten domek targać autem ;).

Teraz już wiemy, że chodziło Ci jedynie o instrukcję obsługi i gdyby to było jasne od początku, było by inaczej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Własnym oczom nie wierzę ??Matko kochana   :look:  :look:  :look:  Chciano gdziekolwiek pojechać statystycznym domkiem ? Czego to ludzie nie wymyślą ,niedługo będą jeździć z  dmuchanymi basenami na lawecie twierdząc że to basen...koledze życzę ,żeby już nigdy nikt go nie oszukał ,bo znając szczęście kolegi sprzedadzą mu worek ,bez kota...w dodatku dziurawy ,a gdy będzie chciał  poczucia sprawiedliwości ,powiedzą ,że kot był tyle że uciekł  :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnym oczom nie wierzę ??Matko kochana   :look:  :look:  :look:  Chciano gdziekolwiek pojechać statystycznym domkiem ? Czego to ludzie nie wymyślą ,niedługo będą jeździć z  dmuchanymi basenami na lawecie twierdząc że to basen...koledze życzę ,żeby już nigdy nikt go nie oszukał ,bo znając szczęście kolegi sprzedadzą mu worek ,bez kota...w dodatku dziurawy ,a gdy będzie chciał  poczucia sprawiedliwości ,powiedzą ,że kot był tyle że uciekł  :oslabiony:

Koleżanko przeczytaj temat z troszkę lepszym zrozumieniem. Autor posta nie chciał tego ciągnąć autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.