Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

Nie prowadziłam tej Zafiry, prowadził właściciel, który na pewno nie równał obrotami do diesla. Rzecz w tym, że dla mnie tym właśnie starym, słabym dieslem ten kawałek prostej drogi nie był problemem żadnym, jechałam prędkością zbliżoną do maksymalnej (50 i 80), żadne góry, ale lekko pod górkę nie do odczucia. A przy Zafirze, która teoretycznie może 1300, auto ewidentnie zmęczone. Golf na haku 1200, ale ograniczony masą własną, szedł lepiej niż sporo większe i cięższe auto, które teoretycznie może spokojnie 1300...

Teoretyczne możliwości z papierów a rzeczywistość...

 

Pewnie są silniki w benzynie, które dają radę... Ale jakie i przy jakim spalaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli mogę to chciałbym dodać swoje 3 grosze o dyskusji na temat KM i Nm.

Mój Chevrolet Orlando w 6-biegowym automacie miał oryginalnie 163KM i 360Nm. Piszę miał, bo zrobiłem eco-tuning bo chciałem zmniejszyć spalanie a dodatkowo zwiększyć moc i moment- po tym zabiegu jest 190KM i 435Nm. Gość, który zrobił mi ten chip tuning obiecał 1-1,5l/100km mniej a jak usłyszał, że ciągnę cepkę to powiedział, że teraz to będę czuł radość z jazdy. Powiem tak- przed tuningiem objechaliśmy Skandynawię (prawie 10 000km) i nawet przy oryginalnej mocy i momencie auto spokojnie dawało sobie radę- można powiedzieć, że radość jazdy z takim silnikiem i automatem jest wielka. Po tuningu rok później nawet nie czułem, że miałem ogon jak targałem tę samą cepkę do siebie po zakupie.

Co do spalania- byłem sceptycznie nastawiony do tego 1 litra ale po sprawdzeniu raportów spalania okazało się, że solo auto spala mniej. Stety, z cepką również a i nawet z cięższą spalił mniej! Przykłady poniżej... MW-1791kg, DMC-2291kg.

1. Solo- 8,84l/100km przed tuningiem (przejechanych ok. 27 000km), 7,97l/100km po tuningu (przejechanych ok. 16 000km),

2. Przyczepka DMC1050kg- 12,45l/100km

3. Przyczepka DMC1350kg- 10,87l/100km.

4. Przyczepka DMC1350kg- 11,23l/100km.

Powiecie zaraz, że odczyt niemiarodajny. Otóż ta sama trasa tylko 2 lata różnicy.

ad 2- rok 2014, Rybnik-Gdańsk, A1+ "gierkówka", zatłoczona Łódź i potem już A1 do okolic lotniska w Gdańsku- auto 2150kg (2+2+box z bagażami) i cepka 1050kg= 3200kg przy super, bezwietrznej i bezdeszczowej pogodzie, z tempomatem ustawionym na ok. 80-85km/h ("dziewicza" podróż z wynajętą cepką to i ostrożności więcej :] ).

ad 3- rok 2016, Rybnik-Sopot, A1+ "gierkówka" i potem już A1 do Sopotu nad samo morze- auto 2291kg (2+2+2+duży box z bagażami) i cepka 1350kg= 3641kg przy bardzo wietrznej, przeplatanej oberwaniami chmury pogodzie, z tempomatem ustawionym na ok. 80-85km/h (znowu "dziewicza" podróż, tym razem z nowszą, własną cepką).

ad 4- rok 2016, Sopot- Rybnik- analogiczna trasa co #3 tylko z powrotem, te same parametry wagowe tylko pogoda super to i speed większy- 90-95km/h.

 

Przed zakupem 4 lata temu oferowano mi wersję AT, 140KM z fabrycznym gazem ale opinie na necie skutecznie odwlókły mnie od tego zamiaru. Z perspektywy czasu uważam, że podjąłem dobrą decyzję- szukałem auta z mocnym silnikiem i momentem a wtedy akurat Chevrolet miał bardzo konkurencyjne ceny w porównaniu np. z VW Touranem czy Oplem Zafirą (w tym samym salonie Zafira kosztowała 30 tyś. więcej!!).

Gdybym miał kupić Orlando jeszcze raz to zdecydowanie zrobiłbym to, chociaż teraz wolałbym nową Kię Carnival, w której jestem zakochany od 2 lat...

post-8122-0-03059800-1469333465_thumb.jpgpost-8122-0-72547900-1469332422_thumb.jpgpost-8122-0-80844500-1469332428_thumb.jpgpost-8122-0-72863800-1469332430_thumb.jpgpost-8122-0-55637400-1469332432_thumb.jpg

Niestety Kia nie ma na razie zamiaru sprzedawać jej w Europie (pewnie ze względu na złą przeszłość jej poprzedniczek) a i pewnie ze względu na cenę- koszt 200 000 PLN skutecznie odstraszyłby potencjalnych nabywców. Zawsze można sprowadzić taką Kię Sedonę z USA z 3,3l silnikiem benzynowym z 276KM pod maską ale co wtedy z częściami?

Ktoś wcześniej wspomniał o Kii Sorento. Miałem przyjemność na co dzień jeździć jako pasażer i sprawiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie pod względem motorycznym jak i wizualnym. Może też dlatego, że wersje koreańskie różnią się trochę od tych wersji, które lecą do nas do Europy- miałem już takie porównanie z Orlando, kiedy sprawdzałem je w Korei w salonie a później "surprise" w Polsce bo nie ma tego i tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po górkach nawet majac 300 koni z przyczepa byś go nie wyprzedził.

 

szkoda, że piszesz teoretycznie, bo jakbyś jeździł czymś fajnym to byś nie pisał takich bzdur 

 

mając lekko ponad 300KM i AT 8-io biegowe przejechałem w 2012r Rumunię z budką 1300kg wyprzedzając wszystko co chciałem i gdzie chciałem - przejechałem przez trzy tygodnie ponad 4000km 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie fajnie sobie piszecie ale można prosić na temat ;) Chyba ostatnio nie byliście u dilerów i macie braki. dlatego wyjaśniam. Obecnie 3/4 nowych samochodów dla przeciętnego kowalskiego ma w benzysie silniki od 1.2l do 1.6l często z turbo, konie mechaniczne od zależne od działu PR. Wiec nie piszcie o tym co było kiedyś 1.8l - 3.0l, takie silniki obecnie występują w autach za ponad 120k zł :/ Nowy ropniak tez mocno zmalał i co najgorsze posiada tyle "udziwnień" by spełnić normy spalania, że jego zakup jest mocno ryzykowny. No chyba że ktoś co 3 lata zmienia auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> posiada tyle "udziwnień" by spełnić normy spalania, że jego zakup jest mocno ryzykowny. 

 

Czy ryzykowny tego nie wiemy - będziemy to wiedzieć za kilka lat. Udziwnienia polegają w zasadzie tylko na układzie wydechowym, Filtr cząstek stałych, pułapka na tlenki azotu lub dotrysk adBlue - wszystko realizowane już za silnikiem, na spalinach). Jakimś wielkim modyfikacjom silniki wysokoprężne więc nie uległy, trochę się zmieniło między silnikiem a wydechem. Silniki Euro 5 i Euro 6 już parę ładnych lat istnieją. Są od dawna montowane w ciężarówkach i autobusach, przejeżdżają setki tysięcy km więc nie ma co panikować. Troszku zwiększono ciśnienie wtryskiwanego paliwa, więc uzyskano większą moc z objętości, ale downsizing to naturalne zjawisko wynikające z postępu technicznego i istnieje w motoryzacji od kiedy powstał pierwszy silnik spalinowy. 

 

Moim zdaniem mniejsze ryzyko jest kupić nowe auto z tymi udziwnieniami niż stare, używane bez tych udziwnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co taka KIA Sportage 1.6 T-GDI 177KM z momentem 265 (w zakresie 1500-4500) da sobie spokojnie radę z przyczepą 1300 DMC ?

Jeśli tak to co byście brali manualna czy automat 2-sprzęgłowy.

Czy jest sens dopłacać za napęd na 4WD osie czy spokojnie 2WD wystarczy na asfaltowe drogi.

No i czy nie lepiej diselek, ale przy TDI już był się łapał na viatola, no i troche mam już dość disli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to co byście brali manualna czy automat 2-sprzęgłowy.

 

Automat. Mamy XXI wiek, najwyższy czas pozwolić, by brudną, fizyczną robotę odwalały automaty. Jeśłi jeszcze nie jeździłeś z takim wynalazkiem, gwarantuję Ci, że będziesz zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat. Mamy XXI wiek, najwyższy czas pozwolić, by brudną, fizyczną robotę odwalały automaty. Jeśłi jeszcze nie jeździłeś z takim wynalazkiem, gwarantuję Ci, że będziesz zachwycony.

Nie jestem tylko pewien czy nowoczesny automat dwusprzęgłowy jest najlepszy do holowania przyczep

A co do silnika to moim zdaniem spoko, u mnie 1.6t dawało radę z cięższą przyczepą

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tylko pewien czy nowoczesny automat dwusprzęgłowy jest najlepszy do holowania przyczep

 

Mam AT "Made in Korea", żadne doświadczenie w ciąganiu przyczepy manualem ale za to 9-letni staż jazdy różnymi automatami, w tym 2-letni z przyczepą. Moim zdaniem skrzynia w Chevy spisuje się znakomicie a jazdą z cepką to czysta przyjemność. Miałem też DSG w Touranie- też super sprawa ale niestety nie mogłem jej przetestować z cepką. Podejrzewam jednak, że bez problemu dałaby sobie radę nawet ze względu na duży przebieg. Jak kolega Lza wspomniał wcześniej- ja też mogę zagwarantować, że będziesz zachwycony tym wynalazkiem, szczególnie podczas jazdy z cepką, kiedy za Ciebie "brudną, fizyczną robotę będzie odwalał automat" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tylko pewien czy nowoczesny automat dwusprzęgłowy jest najlepszy do holowania przyczep

 

A dlaczego miałby nie być? Na pewno jest lepszy niż średniowieczna, manualna skrzynia, na pewno tez jest lepszy niż automat hydrokinetyczny wymyślony w połowie ubiegłego wieku. Postęp technologiczny trwa. To są skrzynie sterowane przez komputer, który dostaje dużo więcej informacji niż mógłby przeanalizować kierowca, więc w większości przypadków zdecyduje o doborze odpowiedniego biegu znacznie optymalniej niż zrobił by to człowiek. Te skrzynie zmieniają biegi znacznie szybciej niż zrobił by to człowiek. A w razie czego, zawsze kierowca ma możliwość sterowania ręcznego taką skrzynią. Podobne skrzynie są montowane od wielu lat w ciągnikach siodłowych, które targają 40-tonowe zestawy. Jedyne czego jeszcze nie potrafią, to przewidywać ukształtowania terenu, ale czytałem, że trwają próby nauczenia ich korzystania z danych hipsometrycznych (mapy GPS z warstwicami). Wówczas skrzynia wiedziała by wcześniej o tym czy zaraz będzie pod górkę czy z górki i jak będzie stromo. Z takimi danymi ich praca byłaby jeszcze bardziej precyzyjna.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.