Skocz do zawartości

Nowe auto - czemu takie słabe silniki.


blumore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no Panie ... nie każdy ma multiplę :blagac:

Ech, i po co takie przytyki ? Miłego dnia życzę.

 

Proszę o usunięcie moich postów w tym wątku.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, i po co takie przytyki ? Miłego dnia życzę.

 

Proszę o usunięcie moich postów w tym wątku.

Absolutnie nie chciałem Ci zrobić przykrości. Jeśli tak odebrałeś - przepraszam :przytul:

 

Auto nietuzinkowe dla odważnych, żona się na nie zgodziła a chciałem chociaż trochę takim pojeździć ;) Czytając opinie super autko a wygląd no cóż u mnie tylko uśmiech wywołuje :)

 

 

Synkowi delikatnie rzecz ujmując multipla nie podchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chciałem Ci zrobić przykrości. Jeśli tak odebrałeś - przepraszam :przytul:

 

Auto nietuzinkowe dla odważnych, żona się na nie zgodziła a chciałem chociaż trochę takim pojeździć ;) Czytając opinie super autko a wygląd no cóż u mnie tylko uśmiech wywołuje :)

 

 

Synkowi delikatnie rzecz ujmując multipla nie podchodzi.

Luzik :) nie o obronę Jasnej Góry mi chodzi, choć na placu stoją 2 multiple ;).

Po prostu po zrobieniu w tym roku z moją cepką ok 1900 km, która ma DMC1000kg, Multipla z leciwym dieslem radzi sobie świetnie - jest stabilna, ma jak dla mnie wystarczającą moc, mile zaskakuje w funkcji holownika . Dlatego szczerze nie myślę na razie o innym - ot co :). Co nie znaczy oczywiście, że nie ma lepszych aut do tej funkcji - bo są, ale mój zestaw mnie zadawala.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, ja mam pytanie w temacie tego wątku...czyli o "słabe silniki w nowych autach"

powoli zaczynam się przymierzać do zmiany holownika. Tym razem chcę kupić (pierwszy raz w życiu :) ) nowe autko.

W oko wpadła mi Kia Sportage. Byłem wczoraj w salonie i model, który prezentowała mi Pani sprzedawca ma wszystko co jest mi potrzebne. Oczywiście zaczęły się rozterki jak zacząłem zagłębiać się w silnik :)

Autko, które mi się podoba to Kia Sportage 1.7 CDRI 115 KM i 280 Nm (skrzynia manualna) i właśnie patrząc na te Nm nasuwają mi się pytania: wydaje się OK dla mojej obecnej budy (MW 990, DMC 1200)...ale czy nie będzie za mało jeżeli za jakieś dwa lata będę chciał zmienić budkę na powiedzmy 1200 MW i 1400 DMC?

 

Może ktoś z Was śmiga takim holownikiem (przewertowałem użytkowników forum i większość ma wpisane w profilach tylko  "KIA Sportage" - bez większej ilości szczegółów

 

Do tej pory cepę ciągnę Octavką 2 .0 TDI i radzi sobie całkiem fajnie (po wzmocnieniu tylnych sprężyn)...ale teraz czas na nowe autko :)

 

I jeszcze jedna uwaga: Ta sama KIA z tym samym sillnikiem...ale w automacie (dwusprzęgłowa DCT) ma 141KM i 340 Nm)...ale jest 10k droższa... ale może to jest wyjście :hmm:

 

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaśki a patrzyłeś do bagażnika? Dla mnie to był główny powód dlaczego zrezygnowałem ze sportega, strasznie maluśki. Chyba że Ci to nie przeszkadza to ok

Bagażnik w zakresie mojej tolerancji :)...teraz w mojej Skodzinie combi wożę powietrze :)

A jak mam więcej potrzeb to mam jeszcze dwa boxy dachowe...jeden typowo bagażowy, a drugi na narty...więc w ekstremalnych sytuacjach (dwa rowery na dach + box narciarski na jakieś drobne bagaże i będzie OK

Edytowane przez Jaśki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik w zakresie mojej tolerancji :)...teraz w mojej Skodzinie combi wożę powietrze :)

A jak mam więcej potrzeb to mam jeszcze dwa boxy dachowe...jeden typowo bagażowy, a drugi na narty...więc w ekstremalnych sytuacjach (dwa rowery na dach + box narciarski na jakieś drobne bagaże i będzie OK

Ile kosztuje z tym crdi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OK to decyzja zapadła  :) trochę mocniejszy silnik niż pierwotnie planowałem

KIA Sportage IV 2.0 CRDi - 136 KM; 373 Nm - teraz z moją cepą będę miał tylko 50 kg zapasu aby nie iść na kurs E do B i aby nie wpaść w ViaTol...ale doszedłem do wniosku, że przez najbliższe 3-4 lata nie będę budy wymieniał bo w obecną trochę zainwestowałem :)

Czy ktoś z Was jeździ takim autem??

 

pozdr

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć nie jeździłem, nie doszedłem do tego etapu. Bagażnik a raczej jego wielkość zdyskwalifikowała to auto, jeżeli nie przeszkadza Ci jego miktoskopijna wielkość to naprawde fajne auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć nie jeździłem, nie doszedłem do tego etapu. Bagażnik a raczej jego wielkość zdyskwalifikowała to auto, jeżeli nie przeszkadza Ci jego miktoskopijna wielkość to naprawde fajne auto

@jacekzoo

Tak jak wspomniałem parę postów wyżej .... bagażnik na moje potrzeby jest OK...do tej pory w mojej Octavce wożę powietrze...a w Kiance jest tylko ok 100l  mniejszy...Będzie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zdublowałem :) sorka.

 

Ale faktycznie tego kufra przeboleć nie mogę, strasznie mi sie te sportage podobają

mi też się podoba :) dlatego na niego się zdecydowałem :) ....oby tylko ten jeden czerwony ( co go ma dealer) nie zniknął....bo ten kolor to warunek żony....ale najwyżej będę negocjował inny kolor :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.