Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Afryki -Maroko


Rysiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli już ktoś dotrze do Gibraltaru , polecam udać sie do Tarify skad co godzinę odpływa prom do Maroka . Bilet w dwie strony to 32 euro . Mozna wybrac wersje z przewodnikiem i obiadem za 56 eoro . Wypad na 3 dni to koszt 100 euro . Wiadomo ze należy zabrac ze soba paszport. Sam Tanger jako miasto nie zrobiło na mnie wrażenia . Za to wspaniała jest stara dzielnica zwana Mediną. Ciasne waskie uliczki , pełne namolnych handlarzy , straganów ,

ferii egzotycznych zapachów . Handlarze na siłę wciskają marokańskie pamiątki , chińskie zegarki i okulary z logo znanych firm . Osobiście wolę urok hiszpańskich miast ale nie żałuje tej wyprawy gdyz jest to coś nowego ,coś co będzie można wnuczkom opowiadac po latach .

Wspaniały był take obiad w eleganckiej stylowej restauracj . Zupa szafranowa , szaszłyki baranie w imbirze , kurczak gotowany w papryce z ryzem , ciasta , lody i kieliszek wspaniałego miejscowego wina . I chocby dlatego nalezy tam pojechać !!! :niewiem:

 


poznałem fajnego Berbera wczerwonej czapce

post-47975-imported-baaceb18-bdba-4bca-b0ec-322b9a8c16aa_thumb.jpg

 

co chwila zaczepiali nas muzykanci i kuglarze.

post-47975-imported-5e69074a-66da-4315-8e03-ee0bb0a9074d_thumb.jpg

 

namolni handlarze wciskali tandetne pamiatki

post-47975-imported-95649465-2bb7-4fac-a1d9-5aa51da3da46_thumb.jpg

 

przejażdżka na wielblądzie to jedna z atrakcji. Biedaczysko ledwo wstał

post-47975-imported-808e40f7-a606-4288-85ec-4fd768179f22_thumb.jpg

 

Stare uliczki Mediny

post-47975-imported-6fd95cac-402c-4356-a150-c745fc874476_thumb.jpg

 

Medina , stara dzielnica Tangeru

post-47975-imported-01ed4229-c2c0-425f-81dc-7c160406783f_thumb.jpg

 

proponowano nam setki specyfików , dosłownie na wszystkie choroby. Kupiłem herbatke po której spada się 5 kilo tygodniowo

post-47975-imported-2f8fe64e-ab6c-43cb-a9c6-09ba47b55502_thumb.jpg

 

stragany pełne marokańskich bubelków

post-47975-imported-bfe4647b-90b3-484c-9ec8-b105891714a1_thumb.jpg

 

tu jedlismy obiad

post-47975-imported-f01436ce-f95b-46ce-811b-0a74ddad68f8_thumb.jpg

 

zaprzyjaźniłem się z młodym wielbłądzikiem

post-47975-imported-e9c0d6ee-7ed5-44c2-bb46-47b27c11c968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiaczku przywieź i mnie troszku tej herbatki , nie za dużo bo słabo bym wyglądał taki cieniutki :hop1:

ale zazdroszczę Ci przejażdżki wielbłądem :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sie i da podłaczyc wielbłąda ale musi to byc okaz elektryczny. Nie wiem jeszcze kiedy wracam , ale wróce z pewnością ! Jedrek ! herbatka odsypana i na następnym Zlocie zamiast pić pifko bedziesz się delektował ,,AFRICA TEE,,.Zapomniałem dodać ze na tym obiedzie była jeszcze herbata zaparzona z zielonej miety o konsystenji miodu .Takiego słodkiego ,,ulipka,, nie piłem jak żyje ! Czapeczke oraz kompletna szatę berberyjska zakupiłem aby wystąpic w niej na IV Zlocie. Zakup czapeczki moze byc przykładem jak sie tu handluje . Cena wywoławcza 25 euro. Staneło na 4 . Zapłaciłem po prostu dla odczepki gdyz marokańczył tak biadolił że miałem pełna głowe . :hop1::hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecia super tylko pozazdroscic :hop1:

 

Zakup czapeczki moze byc przykładem jak sie tu handluje . Cena wywoławcza 25 euro. Staneło na 4 . Zapłaciłem po prostu dla odczepki gdyz marokańczył tak biadolił że miałem pełna głowe . :hop1::piwko:

 

o taki handel to ja rozumie :hop1: a moze wyczaiłes tam gdzies jakis komis z przyczepami...jak tak tam handluja to by sie oplacało po przyczepe jechac :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.