Skocz do zawartości

Malbork


bosmanzbryzy

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem ja jestem dość mocno wyczulony na hałas, a tam jakoś nie pamiętam, żeby mi przeszkadzało. Pomijam fakt, że większość tam śpi jedną noc !!!!! Mam notatnik, gdzie sobie opisuje wszystkie pola, na których spałem i mam napisane "Bardzo Ciocho".

Za jedną noc dla 2 dorosłych + 9 letnie dziecko + prąd + przyczepa + samochód zapłaciłem w 2006 - 45 zł.

Camping PFCC jest może bardziej ustronny, ale zdecydowanie dalej z niego do zamku.

Ja nastawiałem sie na 2 krotne odwiedziny zamku - raz w dzien na normalne zwiedzanie, i potem w nocy na spektakl dzwięk i światlo, i chciałem stać maxymalnie blisko, aby nie latać. Miałem podobne obway, na tyle silne, że jak wjechałem na to pole to zaraz wyjechałem szukać tego PFCC, ale jak zobaczyłem jak tamten jest daleko to wróciłem na to co opisuję. Byłem bardzo zadowolony (mój notatnik ma na końcu napisane SUPER - to było o obsłudze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzięki za info, bo chcemy tam z dziewczynami jeszcze wrócić i wtedy na tym kempingu pfcc zostawimy miejsce dla innych turystów, żeby tłoku nie mieli :slina:

 

a propos tej bazy kempingów- czy byłbyś skłonny jakoś udostępnić? jesteśmy bardzo łakomi szczególnie na "bardzo ciche" kempingi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam tego kempingu osiru - warunki średnie.

natomiast ten kemping przy mostku powinien być ok ale jak my jechaliśmy to jeszcze był zamknięty bo nie sezon

 

Tylko czy warto wydać tyle kasy na kemping i zwiedzanie zamku - tam poza murami to jest niewiele do oglądania, są ciekawsze zabytki w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaMarek, sorry, każdy ma swój gust, ale zamek malborski z pewnością jest jednym z atrakcyjniejszych zamków w Polsce i nie tylko.

warto go zwiedzać z jakąś grupą z przewodnikiem, wtedy jest szansa dobrze go poznać. a w lipcu można uczestniczyć w nocnym oblężeniu.

inna sprawa czy to wszystko dla kogoś będzie warte kosztu wejściówek, opłat za kemping oraz dojazdu. tak trochę obiektywnie :slina:

 

moje dziewczynki za małe jeszcze by zwiedzać, ale jak tam byliśmy w tym roku to nawet na nich zamek zrobił ogromne wrażenie, mimo że tylko z zewnątrz oglądały.

 

w zamku niskim można się posilić, a w sklepie z pamiątkami nabyć np. wspaniałą figurkę kota-arlekina do domowej kolekcji :ok:

warto też zrobić sobie piknik z drugiej strony Nogatu i podziwiać sylwetkę zamku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Tylko czy warto wydać tyle kasy na kemping i zwiedzanie zamku - tam poza murami to jest niewiele do oglądania, są ciekawsze zamki w Polsce.

 

mógłbyś rozinąc myśl......bo miałem zamiara się wybrać w drodze nad Bałtyk właśnie obejrzeć Malbork :]

zatrzymac się na jeden dzień specjalnie aby zobacyć twierdzę a tu słysze słowa że sa ładniejsze....jesli mógłbyś do czegos przyrównac byłbym wdzięczny....uwielbiam zamki i miałem nadzieję (do Twojej wypowiedzi) że ten jest najlepszy w Polsce...a tu klops..... :slina::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobają mi się zamki z odtworzonym wyposażeniem lub wystawą z danej epoki Niestety ten w Malborku jest owszem KOLOS ale niewiele zrobiono z wystrojem - z tego co wiem od przewodnika to nie mają kasy bo wszystko idzie na ratowanie murów.

Czemu? zamek był budowany za czasów gdy tereny był podmokły w kolejnych epokach został osuszony i teraz wszystko opada. Dodatkowo zniszczenia II Wojny Światowej. Jak byłem dzieckiem byłem na Malborku i po ok 15 latach niewiele się zmieniło, udostępniono kilka pomieszczeń więcej.

Był wielkorotnie grabiony z eksponatów itd

 

http://www.zamek.malbork.pl/pl/index.html

 

a najbardziej to mnie wnerwiają- Wystawy tematyczne- co to ma wspólego z takim zamkiem!!!!!!!!!

 

TO JEST MOJE ZDANIE

 

Nie mówie że nie warto zwiedzać.

Oczekiwałem czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaMarek, to jest Muzeum Narodowe to i muszą jakieś wystawy muzealne robić :)

większość ekspozycji jest związana bezpośrednio z zamkiem, a te niezwiązane wynikające z roli jaką pełni zamek jako muzeum przeszkadzają aż tak bardzo w percepcji zabytkowych wnętrz? pytam, bo nie wiem.

 

myślę, że może w głowie masz jeszcze sceny z "Krzyżaków" i stąd Twoje oczekiwania są niezaspokojone? nie da się ukryć, że nie sposób zwiedzać zamek kolejne razy, bo co tam się miałoby niby w międzyczasie zmieniać?

 

z zabytkami, szczególnie tymi bardzo starymi tak jest, że zanim zdążysz odnowić całą elewację, dachy i wnętrza trzeba od nowa zabierać się do roboty. doskonale to widać u mnie w Gdańsku po kościele Mariackim, czy kościele św. Jana. to studnie bez dna są. obiektywnie patrząc nie stać nas jako społeczeństwa na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam gdzie .... ale chyba na mazurach w kilka dni ziedzaliśmy zamki , pałacyki itp

 

Zauważyłem dziwne zjawisko - w małych jednostkach było naprawde ładnie, zabytkowe sale, budynki miały swoją dusze. Natomiast w centralnym muzeum pozabierano eksponaty muzealne z całego regionu ale było to wszystko troche sztuczne.

 

Nie znam się zabardzo na historii ale lubie oglądać żyjące zabytki a nie sztuczne muzea.

 

Najlepsze pod tym względem są chyba skanseny, potem małe palacyki, dworki. Oczywiście te najładniejsze sąw rękach prywatnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobają mi się zamki z odtworzonym wyposażeniem lub wystawą z danej epoki

.Zamek w Malborku zwiedzałem dwa razy i było to ciekawe przeżycie .Przytłacza swym ogromem ,surowością i pozostał mi w pamięci. Ale jeżeli już piszecie o wyposażeniu to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce z autentycznym wyposażeniem jest niedaleko mnie w Łańcucie. www.v2.zamek-lancut.pl/pl .Na tej stronce można wirtualnie pozwiedzać zamek i park .a także zobaczyć coś co może było namiastką naszych przyczep i camperów –wozownie z piękną kolekcja powozów www.v2.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj/ .Jeżeli by ktoś był zainteresowany to może w innym temacie opiszę także camping znajdujący się niedaleko w Przeworsku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z Tobą w pełni, że prywatny właściciel bardziej eksponuje atrakcje danego miejsca, bardziej "się stara" (z założenia, bo to nie jest zasada zawsze obowiązująca), ale nikt nie zainwestuje w obiekty typu zamek malborski.

żyjemy w społeczeństwie konsumpcyjnym, ważniejsze stadiony niż kultura i to bardziej nawet w sensie metaforycznym niż dosłownym. a wszyscy póki co chcą się dorabiać, a nie kontemplować ...

 

a małe miasteczka na całym świecie biją na głowę te większe

niech żyje prowincja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by ktoś był zainteresowany to może w innym temacie opiszę także camping znajdujący się niedaleko w Przeworsku .

Opisz koniecznie, ja dorzucę opis kempingu w Ożannie k/Leżajska

 

 

A Malbork zawsze warto zobaczyć. Mieszkałem niedaleko zamku przez 3 lata. Z zewnątrz jest przepiękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A ja wroce do topicu

ten camping polecony wczesniej w temacie to syf z malaria (nie OSiR tylko ten drugi)

zero trawy na "trawniku" przez co bloto bylo w lazience non stop (zmiotki i mopy zamkniete na klucz wiec nawet nie mielismy czym oporzadzic (bo obslugi oczywiscie nie uswiadczysz)

Ruch pociagow cala noc (przerwa od 0200 do 0400)

Zdecydowanie odradzam, sam wiecej tam nie pojade bo wstydu sie najadlem zabierajac tam ludzi.

@adi - bez urazy ale mamy chyba inne spojrzenie na campingi

pzdr

robert

 

ps nastepnym razem wogole nie staje w Malborku tylko gdzies u chlopa w okolicy a do zamku podjade w ciagu dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.