Skocz do zawartości

Ogrzewanie truma


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pokombinuje jutro, poniewaz przyczepka jest na polu kampingowym , zostawilem tam by dlugi weekend spedzic na łonie natury, a pogoda sie zepsuła , wiec dla mojej pani może byc za zimno.

A wracajac do sprawy rady by mase sprawdzic?? ale ten prad czuje na drucie , który reguluje dopływ gazu, czy to oznaka braku masy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wir57

Zasada zapalania gazu w piecu jest podobna do działania świecy zapłonowej w cylindrze silnika. Wysokie napięcia z piezoelektrycznego źródła ( to jest w przycisku ) dostarczane jest przewodem wysokonapięciowym do iskrownika, o którym pisałem wcześniej.

Drugi biegun zasilania w przycisku podłączony jest do masy.

Problemów, czyli przebicia, szukaj głównie w przewodzie wysokiego napięcia i w iskrowniku Tak jak w samochodzie przewody i świece wymienia się dosyć regularnie, w grzejniku przyczepowym powinno się co jakiś czas przynajmniej sprawdzić ich stan. Wyczyścić, w miejscach niepewnych dodatkowo zaizolować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomii Twoje 90%, ze brak masy okazalo sie na 100%, dziekuje za pomoc Tobie Siwe-y45, oraz Jurkowi , wszystkie te porady okazaly sie skuteczne i ogrzewanie odpala 100 na 100 :hop1:, Panowie uratowaliscie mnie przed smiercia glodowa hihi jakby nie dzialalo ogrzewanie moja pani by nie przyjechala o to oznaczalo by brak sniadania, obiadu i kolacjii :hop1: z :hop1: sam bym sobie poradzil :piwko:.

A awaria okazala sie banalnie prosta dogielem blaszke masowa by lepiej stykala z obudowa i po krzyku .

Jeszcze raz dzieki , ale zanim doszlem co i co poznalem budowe tego piecyka i moze kiedys komus pomoge jak i co sprawdzac , bo zanim ta blaszke dogielem rozebralem caly piecyk , pare razy pod przyczepa czy aby cos tam sie nie stalo . a Trzeba bylo od razu z pytaniem na forum , okazuje sie ze sa tu mili ludzie , ktorzy chetnie udzielaja porad .

Serdeczne dzieki wir57 olabo Rys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że moje rady do czegoś się przydały,tak powinno być że jak się z czymś spotykamy to z innymi powinniśmy się dzielić doświadczeniem aby następny nie musiał od nowa wszystko poznawać (bo często strata czasu lub go brak) tylko usuwać usterkę od razu i cieszyć się z naprawy.POZDRAWIAM. :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.