Skocz do zawartości

Thetford C200-CS


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej, mam pytanie o ww kibelek. Czym skleić tylny panel który maskuje ścianę? Zdjąć go to nie problem, 6 śrubek. Pomyślałem od tyłu poxipolem, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Podrzucam zdjęcie pęknięcia

post-22353-0-23822200-1484682976_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przyczepie którą mam obecnie jest ten typ toalety. U mnie woda też spłukiwała ok. połowy muszli, też poprawiałem butelką z płynem. Poprzednio miałem toaletę ze zbiornikiem w obudowie, pompka spłukiwała silnym srumieniem roztworem o przyjemnym zapachu. Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem coś z tym zrobić. Wyjąłem całą toaletę, rozebrałem ją na części, wywaliłem elektrozawór i podłczyłem do zaworu zwrotnego wąż z oddzielną pompką. U mnie po otwarciu drzwiczek jest dośc dużo miejsca bo kaseta jest głębiej , zmieści się tam zbiornik ok. 10 litrów. Bardzo dziękuję za schemat bo nie musiałem dochodzić jak to podłączyć. Odłączyłem końcówki od elektrozaworu, zaizolowałem je , pompę podłączyłem do minusa na wejściu i do przewodu wychodzącego na pompę w zbiorniku wody (przewód wychodzący na poprzednią pompę został odłączony). Nalałem wody na próbę i działa bez zarzutu woda leci silnym strumieniem i dokładnie spłukuje muszlę, chociaż zastosowałem tanią pompkę kupioną na allegro. A wracając do problemu słabego spłukiwania w tych toaletach to wynika on z długiej drogi wody od pompki do spłuczki po drodze są trójniki , złaczki, trójniki, elektrozawór a niech się jeszcze trafi jakieś zagięcie przewodu. To wszystko powoduje duże opory przepływu. U nie wąż  był zagięty między zaworem zwrotnym i wylotem do muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ten problem rozwiązany. Spalona dioada była winowajcą. Bezpiecznika nie upala i tryska jak należy.

Tak swoją droga to po co jest tam ta dioda-tak na chłopski rozum bo elektronik/elektryk to ja nie jestem. Jak podłączałem bez diody to też działało.

 

Mam jeszcze problem z czujnikiem/kontrolką poziomu zapełnienia. Zalałem zbiornik niemalże do pełna a kontrolka ani drgneła/błysneła. Czy mogło się tam coć "zastać" jakić pływak lub...(?)

 

A czy świecąca kontrolka zapełnienia zbiornika powinna odciąć pompkę-tak żeby nie przelać. Ze schematu to wydaje mi się że nie, ale... tylko wydaje mi się.

(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją droga to po co jest tam ta dioda-tak na chłopski rozum bo elektronik/elektryk to ja nie jestem. Jak podłączałem bez diody to też działało.

 

Wszystko napisałem w poscie #18 ;)

Mam jeszcze problem z czujnikiem/kontrolką poziomu zapełnienia. Zalałem zbiornik niemalże do pełna a kontrolka ani drgneła/błysneła. Czy mogło się tam coć "zastać" jakić pływak lub...(?)

 

Zawiesił/przykleił się pewnie pływak z magnesem wewnątrz kasety :hmm:

Inną możliwością jest uszkodzenie kontaktronu lub/i samej kontrolki.

Łatwo to sprawdzić, jeśli do kontaktronu zbliżysz jakiś magnes (kontrolka powinna się wtedy zaświecić).

A czy świecąca kontrolka zapełnienia zbiornika powinna odciąć pompkę-tak żeby nie przelać. Ze schematu to wydaje mi się że nie, ale... tylko wydaje mi się.

(?)

 

Dobrze Ci się wydaje, nie przerywa zasilania w obwodzie spłukiwania. Jest to jedynie wskazanie zapełnienia kasety WC.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wybaczcie ale mam pytanie... macie moze jakiś schemat co odkręcić itp żeby podnieść kibelek Thetforda C200CS i na co zwrócić uwagę przy demontażu montażu itp... Muszę wymienić wykądzinę podłogową w łazience bo mam dywan a nie zdaje to egzaminu. Kładę PCV i potrzebują ładnie to ułożyć :) .Dzięki z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję i rysunki montażu (demontaż w odwrotnej kolejności):

Installation manual C200CS.pdf

Tu filmy, które mogą pomóc:

https://youtu.be/PPCBxQictPQ

https://youtu.be/OLvoVjjFB1g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcję i rysunki montażu (demontaż w odwrotnej kolejności):

attachicon.gifInstallation manual C200CS.pdf

Tu filmy, które mogą pomóc:

https://youtu.be/PPCBxQictPQ

https://youtu.be/OLvoVjjFB1g

Helo

Bardzo dziękuję ... Instrukcję poprzeglądałem. Na obrazkach nie znalazłem co prawda mocowania dolnego do podłogi ale macając dłońmi odnalazłem 4 wkręty (po wyjęciu kasety) Dalsze 4 to te mocujące przy wlewie pod klapką. Energicznie pociągnąć  do siebie - zdjąć z oringu wlewu i mamy sedesik w rękach :). A jeszcze kabelek zasilania - 2 śrubki w kostce. 

I na dziś poprzestałem na tym bo musiałęm się zwijać - opad deszczu ulewny i rzęsisty zmusił mnie do zebrania rzeczy z podwórka... Dalszy ciąg w poniedziałek.

A stara wykłądzina już poza przyczepką. Pozostały mi tylko do powyrywania zszywki. Trzymaja się bardzo mocno. PCV przykleję na taśmę dwustronną :) 

A i przy okazji wyjałem bezpiecznik od Trumy (woda na gazie nie działała) nie było zasilania - wydaje mi się że się przepalił bezpiecznik - nie widze drucika a przy okazji sprawdzę miernikiem .... Nie mam zasilania na pokrętle (brak zielonego czy czerwonego błyskacza). Przyszły tydzień jak widać będzie miał jakiś cel :) Musze sprawdzić też połaczenia wodne bo jak majstrowałem przy Trumie to coś poruszyłem na złączkach - takie czasrne plastikowe i troszkę pociekła woda z trójnika - docisnałem rurkę i się nie leje ale to tak na słowo honoru?  nie może być :) 

Dzięki za pomoc.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.