Skocz do zawartości

Gdzie robimy przegląd przyczepy?


Llb

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie,

w dowodzie liczba osi:2

w rzeczywistosci: 1 (przyczepa ma 2 koła)

 

przyczepa zarejestrowana w PL od 1999roku

przeglad robilem 3 raz (w tym samym OSKP, blad zauważyłem dopiero przed ostatnim)

historii wcześniejszych przeglądów nie znam

Edytowane przez mcmaly (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, szósty rok z rzędu pojechałem na przegląd budy do tej samej stacji. Koleś dostał dowód i mówi "wjeżdżaj". Po chili słyszę poznańskie "tej zły dowód mi dałeś". Mówię że budę mam jedną, więc i dowód dobry. A on na to "owszem blachy te same, fendt też jak byk stoi, tyle że w dowodzie masz wpisane dwie osie a widzę jedną".

Kolesie przez 6 lat tego nie zauważyli, policja miała cztery razy dowód od przyczepy w rękach i też nie zauważyli. Szok. 

Inna sprawa że ja też nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Teraz czeka mnie wizyta w koszmarnym urzędzie :(

 

:]

Wypisz, wymaluj taka sama sytuacja, którą mam teraz z samochodem. Nie, żeby miał jedną oś zamiast dwóch :hop1:

ale nie ma wpisanego haka. Haka, który jest w nim zamontowany fabrycznie od zawsze. Przy poprzedniej wymianie DR, gdy już brakowało rubryk, zapomnieli o tym w WK i tak zostało. Przez ostatnie cztery lata, ani ja, ani nikt inny tego nie zauważył. Wszelkie przeglądy robię zawsze na tej samej OSK i nawet diagności są od wielu lat Ci sami. Sami się również śmieją, że dopiero teraz to zauważyli. Nie wiem tylko, czy teraz WK przypomni sobie, że w poprzednim DR taki wpis był :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, albo ja źle zrozumiałem, albo kolegom się coś "kiwnęło". Gostek ma przed sobą przyczepę z JEDNĄ osią, a więc nie 2 oddalone poniżej 1m, tylko właśnie jedną, a w DR jest wpis "dwuosiowa". Więc samo stwierdzenie i owszem prawdziwe, ale nie dotyczy tej konkretnej sytuacji. Czy mi się zdaje?

Taka przyczepa jest traktowana ja by była na kołach blizniaczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, albo ja źle zrozumiałem, albo kolegom się coś "kiwnęło". Gostek ma przed sobą przyczepę z JEDNĄ osią, a więc nie 2 oddalone poniżej 1m, tylko właśnie jedną, a w DR jest wpis "dwuosiowa". Więc samo stwierdzenie i owszem prawdziwe, ale nie dotyczy tej konkretnej sytuacji. Czy mi się zdaje?

 

Nie kiwnęło, nie kiwnęło ... pisałem jak to wygląda w druga stronę...

:]

Wypisz, wymaluj taka sama sytuacja, którą mam teraz z samochodem. Nie, żeby miał jedną oś zamiast dwóch :hop1:

ale nie ma wpisanego haka. Haka, który jest w nim zamontowany fabrycznie od zawsze. Przy poprzedniej wymianie DR, gdy już brakowało rubryk, zapomnieli o tym w WK i tak zostało. Przez ostatnie cztery lata, ani ja, ani nikt inny tego nie zauważył. Wszelkie przeglądy robię zawsze na tej samej OSK i nawet diagności są od wielu lat Ci sami. Sami się również śmieją, że dopiero teraz to zauważyli. Nie wiem tylko, czy teraz WK przypomni sobie, że w poprzednim DR taki wpis był :hmm:

 

 

Jak będziesz  w WK nie daj się tylko wrobić w dodatkowe badania diagnostyczne. Żądaj okazania poprzedniego dowodu rejestracyjnego z adnotacją o haku. Zwal to na błąd urzędasa. Ewentualnie sprawdź w karcie pojazdu czy był hak wpisany i tym się posiłkuj w trakcie rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.