Skocz do zawartości

Pokrowiec na rowery


Commander

Rekomendowane odpowiedzi

Pokrowca nie ma sensu w ogóle stosować. (niech mi ktoś na spokojnie wytłumaczy w jakim celu stosujecie prokrowce?)

Tablicę ostrzegawczą lepiej kupić - to jest koszt rzędu 40zł, a będziesz miał spokój. Można też nabyć tablicę razem z czerwoną lampką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Hej. Wybieramy sie do Włoch. Mam bagaznik na tyle na dwa rowery. Czy musze miec pokrowiec i tablice ostrzegawczą? ( nie mam takowych) Commander pisał wczesniej ze tablica konieczna jak rowery wystaja ponad 50 cm. Czy macie jakies doswiadzczenia z Policją niemiecką lub włoską? Jakbym odkrecił pedał to moje rowery wystawały by wlasnie te 50cm liczac od lampy zderzaka przyczepy.

Bez pokrowców w Niemczech dostaniesz mandat jeśli na rowerach będą ruchome akcesoria typu lampki, dzwonki itd. Taka sytuacje opisywał chyba kolega Helmut. Nie pamiętam ile dostał...coś koło 40 E czyli cenę pokrowca.

Pokrowca nie ma sensu w ogóle stosować. (niech mi ktoś na spokojnie wytłumaczy w jakim celu stosujecie prokrowce?)

Tablicę ostrzegawczą lepiej kupić - to jest koszt rzędu 40zł, a będziesz miał spokój. Można też nabyć tablicę razem z czerwoną lampką.

Wygoogluj sobie...na spokojnie...

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowca nie ma sensu w ogóle stosować. (niech mi ktoś na spokojnie wytłumaczy w jakim celu stosujecie prokrowce?)

 

 

 

Wyobraź sobie jak wygląda rower po przejechaniu na bagażniku na dyszlu 4000km - jest cały w robalach, kurzu i ma zmatowiony / wyblaknięty lakier (oczywiście nie po 1 wyjeździe). Mam 2 rowery miejskie, które mają porządne siedzenia z jakiejś tam eko skóry i nie pomaga im deszcz i słońce. Dodatkowo w przypadku drogich rowerów pokrowiec ma funkcję prewencyjną - nie widać co tam jedzie, jak jest zabezpieczone i ile zajmie demontaż. Pokrowca nie zakładam na wczasach podczas zmiany campingów, kiedy jest dystans do 200-300km. Natomiast na przejazd przez Europę i powrót, na wyjazd nad Bałtyk, Węgry itd - już owszem.

 

za brak tablicy płaciłem już mandat na obiad dla słowackich wyciągaczy. Tablica jest potrzebna chyba od 50cm a u mnie zmierzyli 54cm od tylnej ściany. Do dziś pamiętam jak lecieli z samochodu i mało się nie pozabijali aby sprawdzić czy winieta na szybie ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie miec problemow na wyjezdzie zakupiłem przed chwilką pokrowiec w CenterCamp w Bieruniu

z ich logo za 107zl na dwa rowery, i tablice za 28zl.

Jutro ma byc u mnie. Przetestuje juz w poniedziałek w drodze nad Garde :) Pozdr.

Zamówiłeś przez sklep internetowy czy dzwoniłeś?

Zamawiam już drugi raz w sklepie i zero reakcji. Jak rozmawiałam pod koniec sierpnia to mówili,

że po 15 wrześnie będą bo trzeba wyprodukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie jak wygląda rower po przejechaniu na bagażniku na dyszlu 4000km - jest cały w robalach, kurzu i ma zmatowiony / wyblaknięty lakier (oczywiście nie po 1 wyjeździe). Mam 2 rowery miejskie, które mają porządne siedzenia z jakiejś tam eko skóry i nie pomaga im deszcz i słońce. Dodatkowo w przypadku drogich rowerów pokrowiec ma funkcję prewencyjną - nie widać co tam jedzie, jak jest zabezpieczone i ile zajmie demontaż.

Ok, takie argumenty rozumiem i przyjmuję za słuszne, najbardziej ten prewencyjny, natomiast sam nie stosuję pokrowca i nie chciało by mi się tak z tym bawić: rowerom się nic nie dzieje ani od kurzu ani od deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie chciałoby się pakować rowerów. Po podróży zawsze są upierniczone do granic możliwości, zawsze kilka km przed celem podróży jadę na myjnie samoobsługową i płucze rowery myjka. Wg mnie to wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem. Ale ja kupywalem w Centercamp w Bieruniu a nie u Klaja.

Zamówiłeś przez sklep internetowy czy dzwoniłeś?

Zamawiam już drugi raz w sklepie i zero reakcji. Jak rozmawiałam pod koniec sierpnia to mówili,

że po 15 wrześnie będą bo trzeba wyprodukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.