Skocz do zawartości

http://www.camp-cikat.com/pl/


Rekomendowane odpowiedzi

Myśmy byli z kartą ACSI i płaciliśmy 17 eur za dobę, wifi chyba w cenie było ale my korzystaliśmy z karty T-Mobile chorwackiego

Odnośnie cen to Cikat i tak nie jest zły bo jest te aquapark i jakiś w miarę fajny miniklub dla dzieci, na Stoji w Puli za 2+1 płaciłem 46 eur za dobę

Edytowane przez bartosz_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a kiedy się wybierasz ?? W Chorwacji swoje zapłacisz na bramkach jadąc od Węgier - ale nie ma dramatu coś ok 100zł

 

ja na Węgry kupowałem winietę - nie dużo, kilkadziesiąt zł, a nie kombinowałem z omijaniem płatnych odcinków, skorzystałem z obwodnicy Csornej i kawałka autostrady - warto. Przez Węgry wracałem. Aha - winieta na Słowację i Węgry do kupienia w domu przed wyjazdem + wydruk, zero stresu. Nie wiem kiedy jedziesz, ale jak teraz w pełni sezonu to musisz poczytać o unikaniu korków - tu na pewno odradzam drogę przez Koper.

 

jedź tak jak lubisz i jaką drogę znasz. Ja kupiłem winietę na Słowenię w drodze do i poznałem jedną z kolejnych dróg dojazdowych. Jadąc od Węgier to wiadomo na Rijekę i chyba dojazd przez wyspę KRK będzie lepszy, chodź bardziej stromy (lecz przejezdny).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hej my jedziemy w wrześniu ok.5  na 2 tyg. chcemy zahaczyć jeszcze o tatralandie  na 2 - 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej my jedziemy w wrześniu ok.5  na 2 tyg. chcemy zahaczyć jeszcze o tatralandie  na 2 - 3 dni

to zamów kartę Acsi, jeżeli jeszcze nie masz, bo pewnie pod koniec sierpnia / początek września zacznie działać na cikacie i zwróci się w 1 dobę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zamów kartę Acsi, jeżeli jeszcze nie masz, bo pewnie pod koniec sierpnia / początek września zacznie działać na cikacie i zwróci się w 1 dobę..

Tak tak mam już kupioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy się wybierasz ?? W Chorwacji swoje zapłacisz na bramkach jadąc od Węgier - ale nie ma dramatu coś ok 100zł

 

ja na Węgry kupowałem winietę - nie dużo, kilkadziesiąt zł, a nie kombinowałem z omijaniem płatnych odcinków, skorzystałem z obwodnicy Csornej i kawałka autostrady - warto. Przez Węgry wracałem. Aha - winieta na Słowację i Węgry do kupienia w domu przed wyjazdem + wydruk, zero stresu. Nie wiem kiedy jedziesz, ale jak teraz w pełni sezonu to musisz poczytać o unikaniu korków - tu na pewno odradzam drogę przez Koper.

 

jedź tak jak lubisz i jaką drogę znasz. Ja kupiłem winietę na Słowenię w drodze do i poznałem jedną z kolejnych dróg dojazdowych. Jadąc od Węgier to wiadomo na Rijekę i chyba dojazd przez wyspę KRK będzie lepszy, chodź bardziej stromy (lecz przejezdny).

 

 

 

Hej mam pytanko gdzie kupujecie winietki https://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe-winiety,wegry,d1-motocykl,i,pojazd,osob.,do3.5,t,max,7osob,575.html czy https://www.adac.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje na pierwszej stacji, Czechy to Ostrawa - Austria - zaraz za granicą, Słowenia na pierwszej bramce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

absolutnie nie pzmot - po co dopłacać ?

 

ja na Słowację kupuję na ich dedykowanej stronie a na Węgry tutaj - https://www.tolltickets.com/- całość do załatwienia w 15 minut i fajnie rozpisane kategorie, a myślałem, że na Węgry, nie da się tego zrobić zrozumiale :).

 

Pamiętaj o wydrukowaniu winietek (dostaniesz potwierdzenie na maila), bo teoretycznie w razie kontroli mogą od Ciebie żądać potwierdzenia. Ja nie miałem wydruku na Węgry, bo nie zabieram ze sobą drukarki... miałem fotkę i pdfa w telefonie, lecz nie musiałem okazywać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może gdzieś w pobliżu jakaś winnica gdzie można tak jak we Włoszech kupić winko w baniaczki :slina:  :slina: :slina:  *butelki od 1,5 EURO do 2,5 za litr , czy trzeba się zaopatrzyć po drodze ?????????????? 

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kupuje na pierwszej stacji, Czechy to Ostrawa - Austria - zaraz za granicą, Słowenia na pierwszej bramce

:look: Autostrada w Słowenii zaczyna się zaraz za granicą AU więc ostatni bezpieczny punkt zakupu winietki aby się nie narazić jest na granicy.

Na Słowenię zupełnie nie opłaca się kupować winietki jadąc na przejście w Macejli i dalej do Dalmacji. Za Graz odbijamy z autostrady w prawo zjazdem nr 226 na Gersdorf i po chwili w lewo na drogę nr 69 w kierunku na Mureck/ Lenart/ Ptuj - objazdKm praktycznie tyle samo. Pilnować się cały czas kierunku na Zagrzeb nawet jak jest przekreślony ... w tym roku trochę namieszali Słoweńcy ze znakami na tej trasie i są właśnie albo przekreślone albo zdjęte bo były tam roboty drogowe ale już się skończyły a objazd z linku wyżej aktualny. 

Ponieważ w tym roku najpierw jechaliśmy do Zagrzebia omijaliśmy autostradę Słowenii tym właśnie objazdem.

Powrót przez Rijekę i Rupę i dalej Słowenia już na winiecie.  To był dobry wybór, przejazd mimo że w sobotę to ani chwili postoju podczas gdy Lucko, i granica w Macelji pękała w szwach. Szalejąca w piątek bura spowodowała ogromne korki na autostradzie przed i za tunelem Sveti Rok. Do tego nie kursowały promy, zamknięte były mosty na Krk dla pojazdów kemp., busów ect., na Pag dla wszystkich. Kupa ludzi ruszyła w związku z tym dopiero w sobotę i się narobiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia, w Słowenii podjezdzajac pod pierwsza bramkę spokojnie możesz kupić winietki

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia, w Słowenii podjezdzajac pod pierwsza bramkę spokojnie możesz kupić winietki

 

Rafal Wosik

Nie twierdzę że nie można, jeśli masz na myśli te bramki na granicy to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może gdzieś w pobliżu jakaś winnica gdzie można tak jak we Włoszech kupić winko w baniaczki :slina:  :slina: :slina:  *butelki od 1,5 EURO do 2,5 za litr , czy trzeba się zaopatrzyć po drodze ?????????????? 

Lepiej zaopatrz się po drodze, w Cro jakaś prohibicja na napoje regionalne jest. Nam nie udało się nigdzie znaleźć domowej rakiji i travaricy. Gdzie żeśmy się nie pytali to każdy mówił że niebezpiecznie i że policja ich sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jedynie co to tylko stragany z oliwami smakowymi i owocami warzywami  , a ktoś widział sprzedaż wina w cro , ja nigdy nie widziałem !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zaopatrz się po drodze, w Cro jakaś prohibicja na napoje regionalne jest. Nam nie udało się nigdzie znaleźć domowej rakiji i travaricy. Gdzie żeśmy się nie pytali to każdy mówił że niebezpiecznie i że policja ich sprawdza.

 

Zero problemów z trunkami na wyspie Krk jakby ktoś szukał... wystarczy zapytać na straganie czy w sklepie i dobrzy ludzie przyniosą :D , we Vrbniku to normalnie na legalu przed domem wystawione butelczyny  :) Rakija zwykła 0,75l - 30 kun, figowa 40 kun za taką sama objętość, trawarica też była ale nie pamiętam po ile, nawet Ouzo mieli  :look: .

W ubiegłych latach też nie mieliśmy problemów ze znalezieniem choć faktycznie odkąd weszli do UE to się kryją trochę ale kto pyta nie błądzi choć w efekcie jak znajdzie to czego szuka to zbłądzić może a nawet zgrzeszyć  ;)

 

Hej jedynie co to tylko stragany z oliwami smakowymi i owocami warzywami  , a ktoś widział sprzedaż wina w cro , ja nigdy nie widziałem !!!!!!

Pytaj na straganach, raczej nie wystawiają. Wina jest do oporu, są winiarnie albo takie sklepiki gdzie z beczek leją, u gospodarzy również tylko trzeba pytać ale mi jakoś nie smakowało te nalewane więc nie braliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.