Skocz do zawartości

http://www.camp-cikat.com/pl/


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak oceniacie ten camping , zna może ktoś cenę promu na wyspę , proponowana trasa z warszawy na ten camping ????? proszę o propozycje , camp  wydaje się być fajny dziękuję

 

 

http://www.camp-cikat.com/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale dowaliłeś kolego z tym pytaniem :)

 

Na większość pytań odpowie Ci google lub strony np operatora promów.

 

Tak wiec masz do wyboru prom z Istrii (który polecam), lub prom z wyspy Krk (po zjechaniu z którego masz takie wzniesienie ze ho ho). Cena jest ta sama, ale za wjazd na wyspę Krk trzeba zapłacić z tego co wiem, ale nie wiem ile - zjeżdżałem za darmo.

 

ceny promów znajdziesz na chorwackie.pl

 

trasa ? jak zawsze do znudzenia ta sama. Z Warszawy na Piotrków, Częstochowę, Siewierz, A1 na Żory, dalej Pawłowice, Cieszyn, w Czechach kilka kilometrów za granicą kierunek na Zylinę, i tego się trzymasz. Na Słowacji autostrada na Bratysławę, dalej Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubljana i już za 20 godzin jazdy nonstop skręcasz na wysokości Postojnej na drogę lokalną i za 60km jesteś w Chorwacji.

 

A teraz coś o campingu.

Jeżeli jedziesz z dziećmi to jest fajny, aquapark działa od 11 do 19tej i zapewni dobrą zabawę (woda słona z morza, czysta, nie za ciepła (ok 22-24C). Na Straśko w tym czasie przekraczała 30C.

 

dodatkowo od chyba 15 do 20 działa (albo od 17) mini klub dla dzieci (powyżej 4 lat mogą zostawać same). Na terenie campingu nie ma placu zabaw (jest taki 100 letni w rozsypce). Łazienki są czyste i jest ich wystarczająco jak na obłożenie campingu ok 50-60%. Camping jest bardzo stromy i rowerem ciężko od morza w górkę jechać. Piękna trasa rowerowa betonowa z lat 80tych, po przynajmniej kilka kilometrów w każdą stronę wzdłuż wybrzeża - ale wąsko i czasami stromo. Fajna obsługa w recepcji, lubią Polaków.

 

Pytaj o co chcesz w temacie campingu - byliśmy tam najdłużej z naszych wszystkich pobytów w historii bo aż 9 dni, relacja powoli się tworzy.

 

W knajpce jedzenie słabe, a w sklepie na campingu baardzo drogo. Kawałek od campingu jest lidl i super konzum z cenami znośnymi.

 

Ciszna nocna aż piszczy, słychać tylko cykady, lub animacje (rzadko na aquaparku jakaś mała imprezka).

 

bardzo chętnie tam kiedyś wrócimy

 

aha, do morza nie wchodziłem bo początkowo wiało i było zimno i fale, które przywiały dużo śmieci i nikt z obsługi z tym nie walczył, dla dzieci plaża kiepska - bardzo stroma, w morzu szybko głęboko. Kilka minut rowerem i są 2 piaszczyste plaże przy hotelach, ale ludzi tam tłum.

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow bardzo wyczerpująca  odpowiedź dzięki , ale po twoim opisie już nie chce mi się tam jechać , po marina di venezia ciężko coś znaleść odpowiedniego i na takim poziomie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 

maarec ,jakie byś polecił campy w CRO wykluczam Umag ,Zaton , Lanterna ,Rabac tam już byliśmy interesują nas campingi tego typu http://www.marinadivenezia.it/eng/

 

 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 

maarec ,jakie byś polecił campy w CRO wykluczam Umag ,Zaton , Lanterna ,Rabac tam już byliśmy interesują nas campingi tego typu http://www.marinadivenezia.it/eng/

 

 

 

Bardzo dziękuję za podpowiedz 

 

Odpowiadam -> nie ma :) temat do zamknięcia.

 

Cikat ma najlepszy aquapark w Cro i jest praktycznie jedynym campingiem z takimi rurami - bo owszem basenów jest wiele na campingach, ale żeby zjeżdżalnie były (i to w cenie pobytu) to tylko tutaj - ale chętnie niech mnie ktoś poprawi.

 

Będąc na Cikacie, przez 3-4 dni szukaliśmy gdzie jechać dalej kontynuować dobrą passę i wybraliśmy Straśko - tam zjeżdżalni nie ma, ale jest fajne morze i basen głównie dla dzieciaków, tyle ze przy +36C to każdy się tam schłodzi.

 

owszem, jest aquapark przy Solarisie - płatny i moim zdaniem nie ciekawy, i nie warty swojej ceny. Brakuje w nim zjeżdżalni a jest nudna "rwąca" rzeka na pontonach, na której idzie zasnąć.

 

Jest aquapark na Istrii ale nie połączony z campingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam -> nie ma :) temat do zamknięcia.

 

Cikat ma najlepszy aquapark w Cro i jest praktycznie jedynym campingiem z takimi rurami - bo owszem basenów jest wiele na campingach, ale żeby zjeżdżalnie były (i to w cenie pobytu) to tylko tutaj - ale chętnie niech mnie ktoś poprawi.

 

Będąc na Cikacie, przez 3-4 dni szukaliśmy gdzie jechać dalej kontynuować dobrą passę i wybraliśmy Straśko - tam zjeżdżalni nie ma, ale jest fajne morze i basen głównie dla dzieciaków, tyle ze przy +36C to każdy się tam schłodzi.

 

owszem, jest aquapark przy Solarisie - płatny i moim zdaniem nie ciekawy, i nie warty swojej ceny. Brakuje w nim zjeżdżalni a jest nudna "rwąca" rzeka na pontonach, na której idzie zasnąć.

 

Jest aquapark na Istrii ale nie połączony z campingiem.

podrzucisz kilka fotek jeśli możesz z campu cikat wychodzi na to że tam pojedziemy dzieci i żona są zachwyceni , z tego co napisałeś warto zabrać rowery i sprzęt do nurkowania . 

Lidl podobnie zaopatrzony jak u nas ??

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podrzucisz kilka fotek jeśli możesz z campu cikat wychodzi na to że tam pojedziemy dzieci i żona są zachwyceni , z tego co napisałeś warto zabrać rowery i sprzęt do nurkowania . 

Lidl podobnie zaopatrzony jak u nas ??

Dzięki 

orientuje  się ktoś jakie ryby można łowić , które są jadalne i czy trzeba jakieś pozwolenia 

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dowaliłeś kolego z tym pytaniem :)

 

Na większość pytań odpowie Ci google lub strony np operatora promów.

 

Tak wiec masz do wyboru prom z Istrii (który polecam), lub prom z wyspy Krk (po zjechaniu z którego masz takie wzniesienie ze ho ho). Cena jest ta sama, ale za wjazd na wyspę Krk trzeba zapłacić z tego co wiem, ale nie wiem ile - zjeżdżałem za darmo.

 

ceny promów znajdziesz na chorwackie.pl

 

trasa ? jak zawsze do znudzenia ta sama. Z Warszawy na Piotrków, Częstochowę, Siewierz, A1 na Żory, dalej Pawłowice, Cieszyn, w Czechach kilka kilometrów za granicą kierunek na Zylinę, i tego się trzymasz. Na Słowacji autostrada na Bratysławę, dalej Wiedeń, Graz, Maribor, Ljubljana i już za 20 godzin jazdy nonstop skręcasz na wysokości Postojnej na drogę lokalną i za 60km jesteś w Chorwacji.

 

A teraz coś o campingu.

Jeżeli jedziesz z dziećmi to jest fajny, aquapark działa od 11 do 19tej i zapewni dobrą zabawę (woda słona z morza, czysta, nie za ciepła (ok 22-24C). Na Straśko w tym czasie przekraczała 30C.

 

dodatkowo od chyba 15 do 20 działa (albo od 17) mini klub dla dzieci (powyżej 4 lat mogą zostawać same). Na terenie campingu nie ma placu zabaw (jest taki 100 letni w rozsypce). Łazienki są czyste i jest ich wystarczająco jak na obłożenie campingu ok 50-60%. Camping jest bardzo stromy i rowerem ciężko od morza w górkę jechać. Piękna trasa rowerowa betonowa z lat 80tych, po przynajmniej kilka kilometrów w każdą stronę wzdłuż wybrzeża - ale wąsko i czasami stromo. Fajna obsługa w recepcji, lubią Polaków.

 

Pytaj o co chcesz w temacie campingu - byliśmy tam najdłużej z naszych wszystkich pobytów w historii bo aż 9 dni, relacja powoli się tworzy.

 

W knajpce jedzenie słabe, a w sklepie na campingu baardzo drogo. Kawałek od campingu jest lidl i super konzum z cenami znośnymi.

 

Ciszna nocna aż piszczy, słychać tylko cykady, lub animacje (rzadko na aquaparku jakaś mała imprezka).

 

bardzo chętnie tam kiedyś wrócimy

 

aha, do morza nie wchodziłem bo początkowo wiało i było zimno i fale, które przywiały dużo śmieci i nikt z obsługi z tym nie walczył, dla dzieci plaża kiepska - bardzo stroma, w morzu szybko głęboko. Kilka minut rowerem i są 2 piaszczyste plaże przy hotelach, ale ludzi tam tłum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Witam a nie lepiej jechać Słowacja winieta Węgry drogą 86 bezpłatna następnie Chorwacja kiedyś tak jechałem na Zaton droga  niezła pytanie czy wegry dalej bezpłatne ???

Edytowane przez mp-pp (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a nie lepiej jechać Słowacja winieta Węgry drogą 86 bezpłatna następnie Chorwacja kiedyś tak jechałem na Zaton droga  niezła pytanie czy wegry dalej bezpłatne ???

 

a kiedy się wybierasz ?? W Chorwacji swoje zapłacisz na bramkach jadąc od Węgier - ale nie ma dramatu coś ok 100zł

 

ja na Węgry kupowałem winietę - nie dużo, kilkadziesiąt zł, a nie kombinowałem z omijaniem płatnych odcinków, skorzystałem z obwodnicy Csornej i kawałka autostrady - warto. Przez Węgry wracałem. Aha - winieta na Słowację i Węgry do kupienia w domu przed wyjazdem + wydruk, zero stresu. Nie wiem kiedy jedziesz, ale jak teraz w pełni sezonu to musisz poczytać o unikaniu korków - tu na pewno odradzam drogę przez Koper.

 

jedź tak jak lubisz i jaką drogę znasz. Ja kupiłem winietę na Słowenię w drodze do i poznałem jedną z kolejnych dróg dojazdowych. Jadąc od Węgier to wiadomo na Rijekę i chyba dojazd przez wyspę KRK będzie lepszy, chodź bardziej stromy (lecz przejezdny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami w sklepie na kempingu nie przesadzajmy, piwo faktycznie droższe, ale travarica czy też rakija tańsza niż w Plodine w Puli. Pomidory tańsze niż na straganie w Mali Losinj, więc nie można generalizować. 

Baseny teraz w sezonie miały być czynne codziennie od 8 rano już, przynajmniej taka informacja wisiała w toalecie :)

Jeżeli chodzi o obłożenie kempingu, to w sezonie w Cro teraz wszystko jest wypchane po brzegi, jak wyjeżdżaliśmy pod koniec czerwca to już było gęsto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wróciłem w niedzielę z Cikatu:

1. jechałem przez Krk: most płatny 6 euro w jedną stronę

2. prom Krk - Cres 415 Kun/25 EUR za zestaw 4 osoby, auto + pepa 5-7 m w jedną stronę

3. parcele większość zajęta, ale w strefie campingu bez wyznaczonych parceli było sporo miejsca

4. aquapark porównywalny jeżeli nie lepszy niż w Marinie, ale ze słoną wodą

5. plaza mała, ale woda krystalicznie czysta i ciepła

6. rowery - na camping dla dziciaków słabo bo stromo, wąska ścieżka ciągnąca się dookoła wyspy ok ale momentami dla dziciaków niebezpieczna

7. ceny wyższe niż na Istrii + słaby kurs Euro robi niestety swoje

8. super klimat, ciepło ale bryza od morza powodowała, ze nie było gorąco

9. na samej wyspie jest co pozwiedzać

 

nie jest to tak duży camping jak marina czy inne, które wymieniłeś, ale ma swój klimat i urok, dla mnie największą wadą była słaba infrastruktura rowerowa a największym plusem czystość wody - kraby, ośmiornice, pełno ryb :)

 

 

Maarec - kiedy byliście?? mineliśmy się?? ja byłem 25.06-08.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.