Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Jaką nawigację GPS do podróży do Grecji polecacie?

nawigacja GP Grecja Chorwacja Albania Czarnogóra Macedonia Bośnia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 skupit

skupit

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 04 lipiec 2016 - 14:51

Cześć,

wybieram się w sierpniu z przyczepą N132T do północnej Grecji. Będziemy jechać przez Węgry, Serbię, Macedonię, a wracać być może przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację. W związku z tym zacząłem poszukiwania nawigacji, ale nie wiem, którą wybrać.

Pierwszy mój typ to TOMTOM Start 25 Europa 45 Lifitime Map Update za 499 zł. Zmartwiło mnie jednak, że pokrycie map dla Chorwacji jest tylko częściowe, a dla Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii i Serbii są tylko główne drogi. Czyli w sumie to wybór kiepski.

Drugi mój faworyt to Garmin Nüvi 44LM za 449 zł. Ale tutaj nie mogę znaleźć informacji nt. stopnia pokrycia map dla interesujących mnie krajów.

Trzecia nawigacja to Navitel E500 za 299 zł. Problem jest tylko taki, że producent podaje pokrycie map w kilometrach, a nie w procentach:

• Albania - 19 523 km
  • Bośnia i Hercegowina - 133 621 km
  • Chorwacja - 76 072 km
  • Czarnogóra - 7 034 km
  • Macedonia - 18 813 km
  • Serbia - 54 403 km

No i teraz pytanie, czy powyższa liczba km tras w nawigacji to dużo, czy mało?

A może polecicie coś innego w budżecie, który jak widzicie wynosi do 500 zł :) ?

#2 TOM3653

TOM3653

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11196 postów

Napisano 04 lipiec 2016 - 15:11

:thank:

http://forum.karawan...-jadac-z-cepką/

#3 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 postów
  • SkądFMI
  • Model:Czytam co wybrać
  • Holownik:Lancia Phedra 2.0HDi/136KM

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:07

Ja bym wypytał o takie coś.

Jak będą złe mapy Here/Navteq to wgrasz od TomToma, jeśli te zawiodą to sprawdzisz te od TOPMAPa, a jak jeszcze będzie nie tak- to może najlepsze okażą lokalnych dostawców map (PL np. od Emapy).

Z iGO  i tylko z iGO  w drogę- reszta to bida z nędzą  :]

igo_map.jpg

Aaaaaa- jak jeszcze brak dróg na komercyjnych- to zostają najlepsze moim zdaniem mapy: darmowe OpenStreetMap.

Użytkownik OnionSkin edytował ten post 04 lipiec 2016 - 18:13

#4 konrad_b

konrad_b

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4107 postów
  • SkądKrk
  • Sprzęt:Przyczepa

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:23

z przyczepą i tak trzymasz się głównych dróg

mnie AM w zupełności wystarczała do tej pory, awaryjnie w smarku siedzi HERE

nie wiem jak w Albani i reszcie, ale na SkyscraperCity można znaleźć mapki ze stanem nawierzchni, dla Rumunii się sprawdziło 

;(

#5 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 postów
  • SkądFMI

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:40

A w ogóle to bym się zastanowił czy dzisiaj nawigacja to nie przeżytek i dodatkowy klamot.

Ja jestem przed kupnem czegoś- ale to będzie na pewno jakiś tablet.

#6 Prusiak

Prusiak

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 720 postów
  • SkądOstrołęka
  • Model:TEC 530 Travel king
  • Holownik:VW Touran 2,0 TDI

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:44

Kup Automape na 3 miesiące za 59 zł. Wersja na androida. Ja już drugi rok korzystam w wakacje. Rewelacja.

Wnusia Chateau................ i następca wnusi od 2013 roku - TEC 530  *** zestaw >3,5t - B+E - Viatoll :-( ***
sig-8bd5c955-fbbd-4aa3-8723-478a99af57e2 -> Mały Tec

#7 elvis52

elvis52

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1618 postów
  • Telefon:609044279
  • SkądKatowice
  • Model:Hobby 540 UL
  • Holownik:Ford Galaxy 1.9 TDi 90km/Galaxy 2.0 TDCi 140km

Napisano 04 lipiec 2016 - 20:52

Na allegro iGo jest za 259 z 4 gb a za 329 z 8 gb

#8 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3247 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:06

Skupit, ponieważ pytasz o Garmina 44LM, to załączam zdjęcie pokrycia map z mojego pudełka (używam dokładnie takiego modelu z mapami Europe 45. Są jeszcze z wersją Europe 25 - zapytaj przed zakupem a info jest jak widac na opakowaniu).
uploadfromtaptalk1467662775817.jpg

#9 skupit

skupit

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 06:52

Drodzy Forumowicze, dzięki wszystkim za szybkie i cenne porady!

Garmin 44LM - załączam zdjęcie pokrycia map z mojego pudełka (używam dokładnie takiego modelu z mapami Europe 45)

Super! Wielkie, wielkie dzięki za info. Jeżeli pozwolisz zadam jeszcze dwa pytania. Czy faktycznie jest bezpłatna aktualizacja map i czy Twoim zdaniem nawigacja dobrze pokazuje ograniczenia prędkości i fotoradary?

#10 bartosz_b

bartosz_b

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1875 postów
  • SkądBielsko-Biała
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Hobby T70HQ

Napisano 05 lipiec 2016 - 07:33

A ja znowu będę polecał darmowego Navigator  firmy MapFactor (https://play.google....igator&hl=pl)na androida z mapami OpenStreet (jest też możliwość wgrania płatnych TomTom-a). Do tej pory jako jedna z nielicznych nawigacji miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma. Pokrycie map do  ściągnięcia jest dla całego świata. Możesz pobrać i przetestować. 

#11 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 postów
  • SkądFMI

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:24

..............miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma.........

Potwierdzę i również ponownie kontrowersyjnie dla niektórych napiszę- moim zdaniem komercyjne mapy nie umywają się do do map OSM.

W kwestii programów je obsługujących- można dyskutować nad ich funkcjonalnością lub działaniem.

Mi bardzo podszedł program Magic Earth Navigation , obsługuje pasy ruchu, punkty pośrednie, ostrzeganie przed fotoradarami, grafika i płynność bez porównania lepsza od mapfactora.

Choć ma również braki w stosunku do MapFactor (ale funkcjonalne- nie w temacie jakości nawigowania).

Jako ciekawostka w temacie map:

http://www.wired.com...-cold-war-maps/

Użytkownik OnionSkin edytował ten post 05 lipiec 2016 - 08:25

#12 strus251

strus251

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3247 postów
  • Telefon:daj znać na PW to prześlę :)
  • SkądŁódzki Wschodni
  • Model:Hobby 420
  • Holownik:Nissan X-Trail; 136KM, 314Nm, 2.2 dCi

Napisano 05 lipiec 2016 - 08:48

Drodzy Forumowicze, dzięki wszystkim za szybkie i cenne porady!

Super! Wielkie, wielkie dzięki za info. Jeżeli pozwolisz zadam jeszcze dwa pytania. Czy faktycznie jest bezpłatna aktualizacja map i czy Twoim zdaniem nawigacja dobrze pokazuje ograniczenia prędkości i fotoradary?

Aktualizacja map:

- tak, jest w pełni bezpłatna. Nie trzeba rejestrować urządzenia. Serwer Garmina rozpoznaje go po nr seryjnym i przesyła co trzeba. Zapytałem o to obsługę w USA (dzwoniłem) bo nie wiedziałem jak to działa

ograniczenia prędkości:

- nie zawiodłem się ani razu w PL, D, NL, F, B. Gdybym jej słuchał to w D nie dostałbym fotki za 150€ :(, ale byłem mądrzejszy i mam za swoje.

fotoradary:

- chyba dobrze, jakoś nie zwróciłem uwagi w 100% ale te na które zwracałem były OK. Nawet w D pokazywało miejsca możliwej kontroli. W PL tej funkcji nie używam bo Yanosik jest :).

#13 OnionSkin

OnionSkin

Karawaning user

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 489 postów
  • SkądFMI

Napisano 05 lipiec 2016 - 09:18

Od niedawna jest- legalnie i za darmo:
https://play.google....rimong.igoworld

Mapy z tego co rozumie od 2 do 140zł?
Ale nie sprawdzałem i nie wiem jak to działa- ale jest.

#14 skupit

skupit

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:53

A ja znowu będę polecał darmowego Navigator  firmy MapFactor (https://play.google....igator&hl=pl)na androida z mapami OpenStreet (jest też możliwość wgrania płatnych TomTom-a). Do tej pory jako jedna z nielicznych nawigacji miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma. Pokrycie map do  ściągnięcia jest dla całego świata. Możesz pobrać i przetestować. 

Dzięki, chętnie przetestuję!

Aktualizacja map:

- tak, jest w pełni bezpłatna. Nie trzeba rejestrować urządzenia. Serwer Garmina rozpoznaje go po nr seryjnym i przesyła co trzeba. Zapytałem o to obsługę w USA (dzwoniłem) bo nie wiedziałem jak to działa

ograniczenia prędkości:

- nie zawiodłem się ani razu w PL, D, NL, F, B. Gdybym jej słuchał to w D nie dostałbym fotki za 150€ :(, ale byłem mądrzejszy i mam za swoje.

fotoradary:

- chyba dobrze, jakoś nie zwróciłem uwagi w 100% ale te na które zwracałem były OK. Nawet w D pokazywało miejsca możliwej kontroli. W PL tej funkcji nie używam bo Yanosik jest :).

Ponownie wielkie dzięki!

#15 bodzioklb

bodzioklb

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 3486 postów
  • SkądKlb
  • Model:Volvo V50 T5 AWD
  • Holownik:Rozglądam się za Rapido...

Napisano 30 sierpień 2016 - 21:22

W Albanii żadna nawigacja się nie spisze...

Darmowa czy płatna nie będzie widzieć tras wybudowanych w ostatnich 2-3 latach...

Trzeba patrzeć na znaki i kierować się na większe miasta...

Zawsze wybierajcie w navi "trasa szybka"  bo jak was navi poprowadzi bocznymi drogami to będziecie remontować zawieszenie

Dobra nawi i sensownie wybera trasy w Albanii i BiH...

Mankament taki że nie wpiszesz punktu docelowego konkretnego tylko z listy wybierasz miasta - tak przynajmniej działa pod WinFon

Użytkownik bodzioklb edytował ten post 30 sierpień 2016 - 21:17

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nawigacja, GP, Grecja, Chorwacja, Albania, Czarnogóra, Macedonia, Bośnia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych