Skocz do zawartości

Jaką nawigację GPS do podróży do Grecji polecacie?


skupit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wybieram się w sierpniu z przyczepą N132T do północnej Grecji. Będziemy jechać przez Węgry, Serbię, Macedonię, a wracać być może przez Albanię, Czarnogórę i Chorwację. W związku z tym zacząłem poszukiwania nawigacji, ale nie wiem, którą wybrać.

 

Pierwszy mój typ to TOMTOM Start 25 Europa 45 Lifitime Map Update za 499 zł. Zmartwiło mnie jednak, że pokrycie map dla Chorwacji jest tylko częściowe, a dla Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Macedonii i Serbii są tylko główne drogi. Czyli w sumie to wybór kiepski.

 

Drugi mój faworyt to Garmin Nüvi 44LM za 449 zł. Ale tutaj nie mogę znaleźć informacji nt. stopnia pokrycia map dla interesujących mnie krajów.

 

Trzecia nawigacja to Navitel E500 za 299 zł. Problem jest tylko taki, że producent podaje pokrycie map w kilometrach, a nie w procentach:

  • Albania - 19 523 km
  • Bośnia i Hercegowina - 133 621 km
  • Chorwacja - 76 072 km
  • Czarnogóra - 7 034 km
  • Macedonia - 18 813 km
  • Serbia - 54 403 km

No i teraz pytanie, czy powyższa liczba km tras w nawigacji to dużo, czy mało?

 

A może polecicie coś innego w budżecie, który jak widzicie wynosi do 500 zł :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym wypytał o takie coś.

Jak będą złe mapy Here/Navteq to wgrasz od TomToma, jeśli te zawiodą to sprawdzisz te od TOPMAPa, a jak jeszcze będzie nie tak- to może najlepsze okażą lokalnych dostawców map (PL np. od Emapy).

Z iGO  i tylko z iGO  w drogę- reszta to bida z nędzą  :]

 

igo_map.jpg

 

Aaaaaa- jak jeszcze brak dróg na komercyjnych- to zostają najlepsze moim zdaniem mapy: darmowe OpenStreetMap.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z przyczepą i tak trzymasz się głównych dróg

mnie AM w zupełności wystarczała do tej pory, awaryjnie w smarku siedzi HERE

 

nie wiem jak w Albani i reszcie, ale na SkyscraperCity można znaleźć mapki ze stanem nawierzchni, dla Rumunii się sprawdziło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupit, ponieważ pytasz o Garmina 44LM, to załączam zdjęcie pokrycia map z mojego pudełka (używam dokładnie takiego modelu z mapami Europe 45. Są jeszcze z wersją Europe 25 - zapytaj przed zakupem a info jest jak widac na opakowaniu).

post-10249-1467662777,15_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, dzięki wszystkim za szybkie i cenne porady!

 

Garmin 44LM - załączam zdjęcie pokrycia map z mojego pudełka (używam dokładnie takiego modelu z mapami Europe 45)

Super! Wielkie, wielkie dzięki za info. Jeżeli pozwolisz zadam jeszcze dwa pytania. Czy faktycznie jest bezpłatna aktualizacja map i czy Twoim zdaniem nawigacja dobrze pokazuje ograniczenia prędkości i fotoradary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu będę polecał darmowego Navigator  firmy MapFactor (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl)na androida z mapami OpenStreet (jest też możliwość wgrania płatnych TomTom-a). Do tej pory jako jedna z nielicznych nawigacji miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma. Pokrycie map do  ściągnięcia jest dla całego świata. Możesz pobrać i przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma.........

Potwierdzę i również ponownie kontrowersyjnie dla niektórych napiszę- moim zdaniem komercyjne mapy nie umywają się do do map OSM.

W kwestii programów je obsługujących- można dyskutować nad ich funkcjonalnością lub działaniem.

Mi bardzo podszedł program Magic Earth Navigation , obsługuje pasy ruchu, punkty pośrednie, ostrzeganie przed fotoradarami, grafika i płynność bez porównania lepsza od mapfactora.

Choć ma również braki w stosunku do MapFactor (ale funkcjonalne- nie w temacie jakości nawigowania).

 

Jako ciekawostka w temacie map:

http://www.wired.com/2015/07/secret-cold-war-maps/

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze, dzięki wszystkim za szybkie i cenne porady!

 

Super! Wielkie, wielkie dzięki za info. Jeżeli pozwolisz zadam jeszcze dwa pytania. Czy faktycznie jest bezpłatna aktualizacja map i czy Twoim zdaniem nawigacja dobrze pokazuje ograniczenia prędkości i fotoradary?

Aktualizacja map:

- tak, jest w pełni bezpłatna. Nie trzeba rejestrować urządzenia. Serwer Garmina rozpoznaje go po nr seryjnym i przesyła co trzeba. Zapytałem o to obsługę w USA (dzwoniłem) bo nie wiedziałem jak to działa

 

ograniczenia prędkości:

- nie zawiodłem się ani razu w PL, D, NL, F, B. Gdybym jej słuchał to w D nie dostałbym fotki za 150€ :(, ale byłem mądrzejszy i mam za swoje.

 

fotoradary:

- chyba dobrze, jakoś nie zwróciłem uwagi w 100% ale te na które zwracałem były OK. Nawet w D pokazywało miejsca możliwej kontroli. W PL tej funkcji nie używam bo Yanosik jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu będę polecał darmowego Navigator  firmy MapFactor (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl)na androida z mapami OpenStreet (jest też możliwość wgrania płatnych TomTom-a). Do tej pory jako jedna z nielicznych nawigacji miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma. Pokrycie map do  ściągnięcia jest dla całego świata. Możesz pobrać i przetestować. 

Dzięki, chętnie przetestuję!

 

 

Aktualizacja map:

- tak, jest w pełni bezpłatna. Nie trzeba rejestrować urządzenia. Serwer Garmina rozpoznaje go po nr seryjnym i przesyła co trzeba. Zapytałem o to obsługę w USA (dzwoniłem) bo nie wiedziałem jak to działa

 

ograniczenia prędkości:

- nie zawiodłem się ani razu w PL, D, NL, F, B. Gdybym jej słuchał to w D nie dostałbym fotki za 150€ :(, ale byłem mądrzejszy i mam za swoje.

 

fotoradary:

- chyba dobrze, jakoś nie zwróciłem uwagi w 100% ale te na które zwracałem były OK. Nawet w D pokazywało miejsca możliwej kontroli. W PL tej funkcji nie używam bo Yanosik jest :).

Ponownie wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W Albanii żadna nawigacja się nie spisze...

Darmowa czy płatna nie będzie widzieć tras wybudowanych w ostatnich 2-3 latach...

Trzeba patrzeć na znaki i kierować się na większe miasta...

 

Zawsze wybierajcie w navi "trasa szybka"  bo jak was navi poprowadzi bocznymi drogami to będziecie remontować zawieszenie


A ja znowu będę polecał darmowego Navigator  firmy MapFactor (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl)na androida z mapami OpenStreet (jest też możliwość wgrania płatnych TomTom-a). Do tej pory jako jedna z nielicznych nawigacji miała pokrycie dla Wysp Kanaryjski i dodatkowo drogi których na komercyjnych nawigacjach na Węgrzech jeszcze nie ma. Pokrycie map do  ściągnięcia jest dla całego świata. Możesz pobrać i przetestować. 

 

Dobra nawi i sensownie wybera trasy w Albanii i BiH...

Mankament taki że nie wpiszesz punktu docelowego konkretnego tylko z listy wybierasz miasta - tak przynajmniej działa pod WinFon

Edytowane przez bodzioklb (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.