Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Z klimatyzacją czy bez

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16 klonik058

klonik058

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 134 postów
  • SkądKraków
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:knaus
  • Holownik:ford mondeo mk3

Napisano 04 lipiec 2016 - 18:13

A ja powiem tak. Kto ma to będzie zachwalał. Kto nie ma krytykował. Wiem że jak masz wybór i nie koliduje to z kasą ( wolne środki ) to lepiej mieć, niż nie mieć. Ale z doświadczenia wielo letniej jazdy z przyczepą ( przynajmniej umnie) wiem, że w przyczepie się Tylko śpi. Nawet w złą pogodę życie przenosi się do przedsionka lub jak umnie do pawilonu. A czy w nocy klimatyzacja nie przeszkadza to niewiem to niech odpwiedza Ci co mają. IMHO wysłane przy użyciu smartfona.

Użytkownik klonik058 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 18:18

#17 Lucek26

Lucek26

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1182 postów
  • SkądOpole
  • Model:Burstner Belcanto
  • Holownik:Mercedes W211 E320 CDI

Napisano 04 lipiec 2016 - 21:04

W upalne dni i noce gdy temperatura na zewnątrz przyczepy wynosi 30 stopni C i więcej nie ma możliwości obniżenia jej w przyczepie o kilka stopni bez klimatyzacji.
Wentylator nawet mocny to tylko powiew tak samo gorącego powietrza i delikatna ulga.Gdy w nocy jest gorąco żaden wentylator nie obniży wyraźnie wnętrza przyczepy .
Osobiście zdecydowanie polecam wszystkim podczas upałów KLIMATYZACJE.
Zdarzyło mi się wyjeżdżać przed czasem z kempingu z powodu wielkich upałów, tylko dlatego że nie byłem w stanie obniżyć w nocy temperatury mimo ,że używałem mocnego wentylatora.

Użytkownik Lucek26 edytował ten post 04 lipiec 2016 - 21:06

#18 COMPAS

COMPAS

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 47 postów
  • Telefon:607070720
  • SkądNOWY TARG
  • Model:przyczepka COMPAS
  • Holownik:TOURAN 1.9 TDI

Napisano 18 lipiec 2016 - 09:06

W upalne dni i noce gdy temperatura na zewnątrz przyczepy wynosi 30 stopni C i więcej nie ma możliwości obniżenia jej w przyczepie o kilka stopni bez klimatyzacji.
Wentylator nawet mocny to tylko powiew tak samo gorącego powietrza i delikatna ulga.Gdy w nocy jest gorąco żaden wentylator nie obniży wyraźnie wnętrza przyczepy .
Osobiście zdecydowanie polecam wszystkim podczas upałów KLIMATYZACJE.
Zdarzyło mi się wyjeżdżać przed czasem z kempingu z powodu wielkich upałów, tylko dlatego że nie byłem w stanie obniżyć w nocy temperatury mimo ,że używałem mocnego wentylatora.

Witaj ,napisz gdzie tym razem wyjazd , Panią Beatę znalazłem i kupiłem koledze przedsionek bardzo dobry , my tego rok nie jedziemy /zaczęlismy budowę domu synowi i chcę t być poza tym dostaliśmy skierowania do sanatorium i pasuje wykorzystać ,Pozdrawiam

#19 Ir & Ed

Ir & Ed

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3135 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 21 lipiec 2016 - 09:00

@Lucek26

My wygrzewamy nasze kosteczki, lubimy ciepełko.

Z klimatyzacji korzystamy tylko minimalnie w aucie podczas jazdy.

W przyczepie bez klimatyzacji, jesteśmy cały czas poza przyczepą !

Prognoza...

Pozdrawiamy z     Cartageny...

Ir & Ed

PS

Za kilka dni ruszamy dalej...

Użytkownik Ir & Ed edytował ten post 21 lipiec 2016 - 09:13

#20 stefekmucha

stefekmucha

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 4 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 14:55

U nas się sprawdza, 

#21 Marcin_G

Marcin_G

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 324 postów
  • Skądmałopolskie
  • Model:angielska
  • Holownik:francuski

Napisano 26 sierpień 2016 - 19:32

Mnie w tym roku zainteresował taki wynalazek: http://www.euromac.n...roduct/491.html

Widziałem to coś przewieszone przez okna paru przyczep i zastanawiam się czy daje radę. Miał ktoś styczność z tym produktem?

Wysłano z Tapatalk. Przepraszam za literówki.

#22 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 7805 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano 26 sierpień 2016 - 20:57

Mnie w tym roku zainteresował taki wynalazek: http://www.euromac.n...roduct/491.html
Widziałem to coś przewieszone przez okna paru przyczep i zastanawiam się czy daje radę. Miał ktoś styczność z tym produktem?

http://forum.karawan...kupić/?p=426525

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

#23 Sluger

Sluger

Sympatyk karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 85 postów
  • SkądWarszawa
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:MClouis Tandy 636G

Napisano 31 sierpień 2016 - 12:03

W nocy ja bym przy klimie, którą miałem w przyczepie nie zasnął - za duży hałas, może ta podłogowa byłaby lepsza. W dzień przy upałach nieoceniona ! Jak kogoś stać warto dopłacić - dodatkowy plus - nie trzeba otwierać i zamykać okien przy każdej wizycie/wyjściu z przyczepy :)

#24 WojtEwa

WojtEwa

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • 4776 postów
  • Telefon:zniewala wolnych
  • SkądGubin
  • Sprzęt:Kamper
  • Model:Trend A5887
  • Holownik:ma wolne

Napisano 31 sierpień 2016 - 20:12

Bez klimy mogę jechać... na Skandynawię.

W życiu bez klimy na południe nie ruszę, nie chodzi o to by wychładzać budkę czy kampera dla idei. Tamtejszy klimat jest dla mnie zbyt ciężki temperaturowo, boję się pojechać niżej niż Rab, ale nie o to ch(ł)odzi.

Otóż muszę mieć do dyspozycji skuteczny sposób na wychłodzenie się, bez klimy żaden wiatrak tego nie załatwi, co najwyżej chłodny prysznic ale nie będę spał w prysznicu pod wodą.

Proponuję kupić i zabrać ze sobą, na wszelki wypadek, choćby prowizorycznie ale to zawsze "życie ratuje"

Zaczynałem tak:

http://forum.karawan...acja-rewelacja/

#25 maciejkos

maciejkos

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 389 postów
  • SkądWawa
  • Model:Elddis Knight

Napisano 01 wrzesień 2016 - 11:52

My też jesteśmy świeżo po urlopie, temperatura w dzień przez cały pobyt 38stopni, nie mamy klimy i już wiem, że nie musimy. Ja zamontowałem w dwóch oknach (w obu sypialniach) wiatraki komputerowe na płycie ze spienionego PCV. Fantastycznie wymuszały napływ świeżego powietrza z zewnątrz. Porównując do wcześniejszych doświadczeń jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Jedyna modyfikacja to zwiększenie ilosci wentylatorów z dwóch do czterech na okno. Chciałbym żeby pracowały na wolniejszych obrotach nie tracąc na ilości przepływu powietrza. 

Jak odbywała się cyrkulacja powietrza? Nadmuchiwanie i wydmuchiwanie czy wdmuchiwanie do obu sypialni? Jaką średnicę wiatraczków zastosowałeś?

#26 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1639 postów
  • Skądwarszawa
  • Model:brak
  • Holownik:osobowy

Napisano 02 październik 2016 - 11:37

W życiu bez klimy na południe nie ruszę, nie chodzi o to by wychładzać budkę czy kampera dla idei. Tamtejszy klimat jest dla mnie zbyt ciężki temperaturowo, boję się pojechać niżej niż Rab

widzisz, to wszystko kwestia indywidualna, mi , na nie przeszkadza temperatura w okolicach +35 stopni - moge swobodnie pracować i wypoczywać , pod warunkiem że jestem na świeżym powietrzu, spanie w nagrzanej przyczepie to koszmar, spanie obok przyczepy na hamaku to marzenie, spanie w klimatyzowanym hotelu to nie dla mnie 

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#27 Jarosław69

Jarosław69

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 350 postów
  • SkądKalisz

Napisano 19 październik 2016 - 08:00

Miałem w poprzedniej ppie i kamperach.   W aktualnej nie mam i nie zamierzam.

Jeżdżę w upały w sprawdzone miejsca gdzie stoję praktycznie w linii brzegowej ( CRO) więc klima jest niepotrzebna.

Minimalne bardzo sporadyczne wspomaganie poprzez Truma-went.

Na objazdówki staram się nie jeździć w upały. I tyle.

Jarosław69

#28 vices89

vices89

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 3 postów
  • Sprzęt:Brak

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:04

Co prawda, klimatyzatory nie są tanie, bo ich cena waha się od trzech do kilku tysięcy złotych, ale osobiście myślę, że warto w nie zainwestować - w gorące dni otwieranie okien i wietrzenie może nie wystarczyć.

#29 syncrog

syncrog

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 66 postów
  • SkądMińsk Mazowiecki
  • Model:KNAUS Eifelland 440TF
  • Holownik:...

Napisano 04 grudzień 2016 - 22:26

Ja domontowałem podłogową najmniejszej mocy i stwierdzam, że było warto. W nocy nie włączam bo mimo wszystko zbyt szumi, ale tak przed snem trochę ochłodzić ... bezcenne.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych