Skocz do zawartości

Citroen C3 - problem z ABS...


stef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Może ktoś z Was ma lub miał do czynienia z citroenem C3 i bawił się z elektryka w tym aucie?

Otóż mam dwa problemy:

1. ABS - pali się kontrolka po uruchomieniu, diagnostyka w lexi pokazała błąd pompy ABS lub brak połączenia z pompą.

2. Błąd czujnika temperatury powietrza dolotowego - czujnik zainstalowany w przepływomierzu - lexia pokazuje "zwarcie na masę".

 

Dodam, że przepływka wymieniona na nowy oryginał i dalej to samo.

 

Dodam tylko, że sprawdzone wszystkie bezpieczniki - żeby nie było.

Jak nie znajdę rozwiązania to chyba skończy się wizytą u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... brak połączenia z pompą.

........ "zwarcie na masę".

......wymieniona (...) i dalej to samo.

........................

We współczesnych autach przyczyn awarii- w pierwszej kolejności- szuka się w stanie kabelków, styków na kostkach, wężykach, rurkach itp/itd.

Gość wydał 700zł i sam doszedł że:

 

Przyczyną były niewielkie luzy na kostkach, BSM......itp.

Luzy te powodowały nie stabilne zachowanie się modułów....

Wystarczyło ruszyć wiązką podczas sprawdzania (szukania plusa,minusa) i już było widać różnicę.... w moim przypadku wymieniłem dwa kabelki od linii CAN przy BSM

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? nie a jaki czujnik??

Czujnik włączenia stopu. Na górze pedału hamulca masz cały zestaw stycznika stop - czyli czujnik + wtyczka. To czasem lubi padać i wtedy występuję różne problemy i z ABS i z kontrolkami na desce. Chociaż Lexia powinna to pokazać raczej.

 

Prócz tego sprawdź (bo też lubią się przecierać i potem wszystko wariuje) czujnik prędkości. Z przodu masz z lewej strony w nadkolu - tam też woda się dostaje i wszystko szlag trafia - trzeba przeczyścić.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexia w takich przypadkach pokazuje błąd czujnika. Tu mi wyraźnie napisała - błąd kalkulatora ABS - zwarcie na masę.

Wiem, że takie objawy mogą być spowodowane nie tylko wtyczkami i kablem. Tylko nie wiem od czego mam zacząć w poszukiwaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym w Internecie kabel z czujnikiem ABS i ordynarnie wymieniał, przy każdym kole i sprawdzał, czy kontrolka zgasła.

Obstawiam koło przednie, od strony pasażera - od niego bym zaczął.

Ewentualnie autoryzowany serwis Citroen Polska - Al. Krakowska w Warszafce, i już po paru miesiącach, po wymianie silnika i kierunkowskazów tylnych – śmigasz bryką, jak nówka sztuka, oczywiście na lawecie, bo zamontowali silnik z tyłu, ale to się miało jakoś ułożyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja która mam nadzieję - nie przyda się. Zademonstrowano mi ostatnio wiązkę instalacji elektrycznej wymontowaną z samochodu który zachowywał się bez sensu już dłuższy czas i żadne próby opanowania sytuacji nie dawały dobrych efektów. Wiązka była umieszczona w rurce karbowanej ( peszlu). Po wyciagnieciu okazało się że izolacja na przewodach ma na całej długości wytarcia odwzorowujące kształt ścianki peszla - w dużym uproszczeniu 1,5mm izolacji potem 1,5mm miedzi itd. Widać było ze prawdopodobieństwo kontaktu elektrycznego między różnymi przewodami w tej wiązce było bardzo duże.  Wymiana tej wiązki skutecznie usunęła nieprawidłowości w pracy silnika. Wg fachowca jest to dzisiaj częsta usterka samochodów francuskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.