Skocz do zawartości

szarpniecie podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

Skończcie już z tymi otworami. Mówiłem już że zaczep był wymieniany jak i całe UN na 2 inne i na każdym takie same objawy. Obstaje przy uderzeniu końcem suwadła do tulei. A poza tym gdyby tak było jak mówisz że przesuwałby się zaczep to nie uwierzę że przesuwa się pod samą siłą amorka wypychającego suwadło

Wg mnie na końcu suwadła powinna być jakaś gumowa tulejka-oring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie mam 2 zaczepów. Tamtego pozbyłem się razem z poprzednim UN. Fajnie by było mieć na podmiankę przynajmniej sprawa byłaby jasna :] a może jest ktoś z okolicy ewentualnie bym podjechał z budka żeby zobaczył jak to u mnie wygląda. A może ktoś ma suwadło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz model urządzenia najazdowego ale np w moim na końcu suwadła występuje wspomniana przez Ciebie tulejka a jest to tzw guma tłumiąca dla przykładu taka http://bhlew.info/sklep/product.php?id_product=476

Wymieniałem ją w tym roku gdyż zużyła się i suwadło właśnie uderzało. Przy okazji wymieniłem amortyzator choć nie był w najgorszym stanie. Po naprawie jest super. 

post-10182-0-83052100-1467663350_thumb.jpg

 

pozycja nr 12 na rysunku to właśnie guma tłumiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do serwisu przyczep gdzie robię zakupy i maja za 8 zł ten oring więc dziś się wyjaśni czy wyjdzie na moje czy zwrócę honor i nie obejdzie się bez wymiany suwadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem zderzak do suwadła. Powiedziano mi że to powinno być i że widocznie wywaliło je. Jutro montaż jak pogoda pozwoli i próby. Jeśli to nie pomoże to zamawiam suwadłopost-15177-0-62444800-1467746588_thumb.jpgpost-15177-0-15850800-1467746600_thumb.jpg

Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowany zderzak na suwadle. Różnica ogromna uderzenia już nie ma jak wcześniej jednak delikatne ale bardzo delikatne szarpnięcie jest nadal. Podejrzewam że tak już musi zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowany zderzak na suwadle. Różnica ogromna uderzenia już nie ma jak wcześniej jednak delikatne ale bardzo delikatne szarpnięcie jest nadal. 

 

Może powinieneś po prostu delikatniej ruszać   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie objawy.

Sprawę u mnie załatwiła regulacja hamulca.

Po podciągnięciu przyczepa nie wciskała całkowicie zaczepu przy stawaniu.

Przy całkowicie wciśniętym  zaczepie, jak ruszasz, odczuwasz szarpnięcie, jest to kilkanaście centymetrów ruchu. Samochód rusza a przyczepa stoi.

Spróbuj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że jak podciągnąłem hamulce to nawet przy zjeżdżaniu z krawężnika słychać jak budka hamuje. A poza tym koła są gorące po przejechaniu 40 km. Zaczep faktycznie chowa się prawie cały przy hamowaniu gdy jechałem w bagażniku i szukałem skąd jest to szarpnięcie i stuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowany zderzak na suwadle. Różnica ogromna uderzenia już nie ma jak wcześniej jednak delikatne ale bardzo delikatne szarpnięcie jest nadal. Podejrzewam że tak już musi zostać.

Tak jak myślałem poprawa jest znaczna i dobrze, że niesprawność okazała się błaha do tego tania i dość prosta w naprawie. Delikatne szarpnięcie jest bo suwadło się wysuwa a przyczepa stoi (tak jak pisał Jurek) a będzie tym mniejsze nim łagodniej będziesz ruszał. Regulacja hamulców być może jest wskazana ale nadmierne podciągnięcie też nie jest dobre czego zresztą sam doświadczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.