Skocz do zawartości

szarpniecie podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam jedno szarpnięcie przy ruszaniu po każdym hamowaniu czy cofnięciu. Wymieniłem amorek najazdu dziś na nowy jednak nadal jest to szarpnięcie. Nawet jeśli zatrzymam zestaw a stoję na równym to amorek wypcha zaczep i czuć w holowniku to szarpnięcie. Czy wy też tak macie czy u mnie szukać gdzie indziej przyczyny ? Rok temu wymieniałem cały najazd 2 razy na inny i tak samo było. Dla sprawdzenia czy to nie hamulce w budce wypiąłem je calkowicie( odpinając na linkach i tak samo wykręcając pręt przy najeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sprawdź jak możesz na innej przyczepie.

Jeśli podejrzewasz holownik to w moim posiadaniu są 2 fordy galaxy i na obu jest tak samo. Jeździłem z towarówka z hamulcem to nie było żadnego szarpania Edytowane przez elvis52 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep miałem westfalia ssk a potem aks 1300 i na obu tak samo.

kuwa pęknięta rama?

Jaka pęknięta rama ? Co ona ma do tego ?

Dodam że budka jeździ tak od marca zeszłego roku i to nierzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 haki, 2 auta, z innymi przyczepami nie ma problemu. Hamulce do testów były odłączone( wykręcony pręt a za 2 razem wykręcone linki przy orczyku na osi) dlatego wymieniłem amorek najazdu będąc pewnym że to właśnie on jest winowajcą a problem występuje nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpnięcie miałem w starej przyczepie i to był hamulec najazdowy, teraz w mojej nic, cichutko i leciutko.

Edytowane przez MaciejNT01 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zwrócić jeszcze na jeden bardzo istotny element zaczepu i hamulca najazdowego sprawdź kolego czy tulejki na suwadle najazdu nie blokują ( zacierają się) i dopiero mocniejsze szarpnięcie umożliwia całkowite wysunięcie się suwadła :hmm: , co powoduje nie przyjemne uderzenie. Najłatwiej to sprawdzić można jadąc z przyczepą zahamować i pozwolić amortyzatorowi wypchnąć suwadło , następnie od elementu stałego na dyszlu zmierzyć do zaczepu odległość ( zapisać) , następnie pojechać gdzieś w pobliżu aby zatrzymać się pod górkę ( małe wzniesienie) aby przyczepa była niżej niż auto ( zatrzymywać się powoli aby najazdówka nie dobiła suwadła, po zatrzymaniu pod górkę zmierzyć te same miejsca na dyszlu i zaczepie i porównać. Będziesz miał wtedy wiedzę czy suwadło pracuje dobrze w pełnym zakresie.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczep miałem westfalia ssk a potem aks 1300 i na obu tak samo.

Jaka pęknięta rama ? Co ona ma do tego ?

Dodam że budka jeździ tak od marca zeszłego roku i to nierzadko

po zahamowaniu zestawem, w miejscu pęknięcia cełownik ramy nachodzi na siebie (analogicznie po cofnięciu zestawem), po ruszeniu w przód wszystko wraca na swoje miejsce przy czym wytwarza się właśnie delikatne szarpnięcie - mam nadzieję, że te zjawisko nie występuje u Ciebie ale sprawdzić nie zaszkodzi ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

Posadź kogoś odpowiedzialnego na dyszlu, lub otwórz klapę bagażnika i usiądź na podłodze.

Ruszaj, hamuj, obserwuj, dotykaj, słuchaj.

Spróbuj w układzie prostym jak i wyłamanym zestawie.

Może to pomoże w zlokalizowaniu miejsca z którego wydobywa się styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystko rozebrałem wyjąłem suwadło wyczyściłem dałem nowy smar na suwadło i włożyłem na swoje miejsce. Skręciłem zaczep amorek i smarowanie tej końcówki(haczyk) co powoduje naciąg pręta przez co hamulec działa. Po złożeniu wszystkiego dałem smaru przez kalamitki smarownicą. Dodam że stary amorek ma takie otarcie z jednej strony jak na fotce. Może to on blokował ocierając suwadło podczas pracy ?post-15177-0-30529300-1467459397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.