Skocz do zawartości

Włączenie lodówki na gaz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuje pomocy przy włączeniu lodówki na gaz. Rozumiem, że trzeba włączyć przycisk na 1, przekręcić pokrętło aby zaczął się ulatniać gaz i przytrzymać? Tak? Skąd będę wiedział, że się zapaliło? Trzeba czekać aż będzie zimna???? W starej przyczepie widać było małe okienko gdzie był płomień, tu nie ma okienka....

post-7583-0-86658500-1467378329_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skąd będę wiedział, że się zapaliło? Trzeba czekać aż będzie zimna???? 

 

 

Nie musisz czekać,  wystarczy przyłożyć dłoń do wylotu spalin z komina przy górnej kratce wentylacyjnej za lodówką. 

Taka zabawa w ciepło - zimno .   :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćPotrzebuje pomocy przy włączeniu lodówki na gaz. Rozumiem, że trzeba włączyć przycisk na 1, przekręcić pokrętło aby zaczął się ulatniać gaz i przytrzymać? Tak? Skąd będę wiedział, że się zapaliło? Trzeba czekać aż będzie zimna???? W starej przyczepie widać było małe okienko gdzie był płomień, tu nie ma okienka....
Ja mam podobną w angielce i jak mruga przelacznik i pstryka sam to odpala. Jak zapali to gaśnie przełącznik i nie pstryka i tak samo jak zgaśnie z jakiegoś powodu np. Brak gazy to znowu mruga. :)

 

Nie musisz czekać, wystarczy przyłożyć dłoń do wylotu spalin z komina przy górnej kratce wentylacyjnej za lodówką. Taka zabawa w ciepło - zimno . :]
A potem jak kolega mówi dłoń na komin i już wiem ^_^:mellow: Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jestem tu nowy i nie dawno zakupiłem przyczepę hobby 610 prestige, szczerze przyznam nie bardzo się znam na obsłudze tego sprzętu. A dokładniej chodzi mi o lodówkę RM-301 i palniki nad nią. Sprzedawca podłączał butlę z gazem i palniki paliły, ja zrobiłem tak samo i nic. Nie mogę znaleźć żadnej instrukcji. Próbowałem też przekręcać te zawory na dole (3 szt.) w różne kierunki ale nie pomogło, gaz jakby nie dochodził, z palników nie śmierdzi i nie słychać żeby gaz się ulatniał, co do lodówki iskrę w okienku widać ale nie ma żadnego zapłonu tak samo jak z palnikami jakby gaz nie dochodził. Czy jeszcze gdzieś jest jakiś zawór czy coś źle robię? A jedna różnica sprzedawca miał małą butlę a ja mam standardową 12kg. Proszę o jakąś poradę.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Zawór na butli odkręcony, zawory wewnątrz przyczepy ustaw w pozycji "otwarty".
http://forum.karawaning.pl/topic/21802-jak-to-obs%C5%82ugiwa%C4%87-zawory-gazowe/?hl=%2Bzawory+%2Bgazu&do=findComment&comment=477146
Naciśnij pokrętło kuchenki przewidziane dla palnika, który chcesz uruchomić i wciśnięte obróć o ok. 1/3 obrotu.
Jeśli zawór główny z symbolem kuchenki (ten na listwie zaworów) nie będzie zamknięty, to usłyszysz syczenie wydostającego się gazu z palnika.

 

post-8228-0-57334200-1468617708_thumb.jpg

Przytrzymuj naciśnięte pokrętło i w tym samym czasie "podpalaj" gaz z tego palnika.
Gdy pojawi się płomień, nie puszczaj pokrętła jeszcze przez kilka sekund.
Gdy puścisz zbyt wcześnie, zanim nagrzeje się termopara (zabezpieczenie przeciw-wypływowe gazu), to płomień zgaśnie i całą operację musisz ponowić.

Z lodówką jest podobnie. Musisz naciskać pokrętło zaworu lodówki przekręcone o ok. 1/3 - 1/2 obrotu i przy wciśniętym uruchamiać iskrownik. Gdy w okienku zobaczysz płomyk palnika, to również musisz przytrzymać wciśnięte pokrętło ok. 3 - 8 sek.

Dopiero po uruchomieniu danego odbiornika gazowego, gdy pracuje już przy puszczonym pokrętle, można regulować wielkość płomienia od min do max.

 

PS

Sprawdź, czy masz odpowiedni reduktor i czy przypadkiem nie jest już zbyt stary (po okresie używalności):

http://forum.karawaning.pl/topic/10142-wymiana-reduktora-gazowego/?p=471874

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.