Skocz do zawartości

noclegi tranzytowe w Niemczech


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie gdzieś tam na forum jest ale na świeżo zapytuję stałych bywalców tras...  Planujemy wakacje lipiec Trasa Poznań - Istria z przystankami Naturo-Park Safari Garda  , Wenecja . Pytanie dotyczy noclegu tranzytowego w Niemczech - czy Camperem można nocować na stacjach benzynowych i czy jest jakaś mapa -lista miejsc na serwis Niemcy i Włochy.

 

Początkująca :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monia74 >...Pytanie dotyczy noclegu tranzytowego w Niemczech -

                     czy Camperem można nocować na stacjach benzynowych  = TAK

 

Niemcy      info       Włochy

 

Pozdrawiamy z    Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Więcej, jak i gdzie nocujemy zerknij do Archiwum

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

I dziękuję za info.

To nasza pierwsza wyprawa Kamperem trochę jeździliśmy po Europie, ale zawsze była "meta na końcu" z konkretnym terminem przyjazd-wyjazd,  a teraz bez stresu, że nie zdążymy i  chcemy sprawdzić czy ta forma wypoczynku nam się spodoba, po za tym atrakcja dla dzieciaków (14+8) bo jeszcze chcą z rodzicami:)) podróżować.

Trasę chcemy zrobić w 10 dni z 2-3 dniowym postojem na Istrii. Planujemy nocleg tranzytowy w okolicy Norymbergii czy jest tam (oprócz Playmobila) park wodny i w drodze powrotnej do Polski przez Czechy -i Słowację, chcielibyśmy przenocować w okolicach  jakiegoś  Aquaparku , wód termalnych.

Proszę również o uwagi i ostrzeżenia dla poczatkujących.

Czy w lipcu mogą być problemy z miejscówkami na kempingach we Włoszech i na Istrii?

Pozdrawiam

Poczatkująca

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monia74 >...Czy w lipcu mogą być problemy z miejscówkami na kempingach we Włoszech i na Istrii?  = NIE MA

 

Wasza     marszruta... wraz z kempingami [ Włochy + Istia ] = przybliż...

 

Nocleg    ~Norymberga [ GPS = 49.423129, 11.206096 ]

 

Pozdrawiamy z Hiszpanii...

Ir & Ed

PS

Zerknij na panel = lewy górny róg...

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z powodu pogody przestawialiśmy się w zeszłym roku z Dziwnówka do Caorle - polecamy - mały kemping komunalny, przeciwność polecanego kiedyś przez Ir & Ed :P molocha, na którym na szczęście nie było miejsca. :)

Ja jechałem do pierwszej, drugiej w nocy, po czym pierwsza lepsza stacja i spanko, rano dalej.

W Norymberdze mieliśmy kilka godzin przerwy właśnie na wymoczenie się i odwiedziny znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Spaliśmy na niemieckich stacjach, były nawet wyznaczone stanowiska dla przyczep

/ nie wiem czy na wszystkich stacjach są / było spokojnie. Co jakiś czas przyjeżdżał patrol

policji. Sprawdzali dokumenty niektórym, nie wiem wg jakiego klucza wyznaczali tych do kontroli,

ale wydawało nam się, że kontrolują tych o bardziej śniadej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem wg jakiego klucza wyznaczali tych do kontroli,

 

Cywilizacja ma to do siebie, że nieoznakowany patrol najpierw porusza się i namierza cele a potem oznakowany patrol podjeżdża i kontroluje. Zwłaszcza jeżeli jest to pora wieczorna lub w nocy. W każdej chwili na wezwanie osoby kontrolowanej mogą dojechać kolejne patrole oznakowane. Wieczorami od 18 ruszają tzw. "Autobahn Jager" nocni łowcy Policjanci pojazdami nieoznakowanymi ale zatrzymują tylko w razie wyraźnej potrzeby a i tak po kilku minutach dolatuje oznakowany na miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy na takich niemieckich 'restplatzach' mozna sie zatrzymywac na noc z przyczepa i w niej nocowac? czy to jest bezpieczne

 

 

Wieczorami od 18 ruszają tzw. "Autobahn Jager" nocni łowcy Policjanci pojazdami nieoznakowanymi

Jest bezpiecznie, sypiam często serwisówką, kontrole i patrole zdarzają się.

 

Jagery chyba mnie lubią bo praktycznie każdy wieczorny albo nocny przejazd to kontrola :D

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

My z powodu pogody przestawialiśmy się w zeszłym roku z Dziwnówka do Caorle - polecamy - mały kemping komunalny, przeciwność polecanego kiedyś przez Ir & Ed :P molocha, na którym na szczęście nie było miejsca. :)

Ja jechałem do pierwszej, drugiej w nocy, po czym pierwsza lepsza stacja i spanko, rano dalej.

W Norymberdze mieliśmy kilka godzin przerwy właśnie na wymoczenie się i odwiedziny znajomych.

Mam pytania o kamping w Caorle.

W jakim terminie tam byliście i czy był problem z miejscem? Czy rezerwowaliście wcześniej i gdzie staliście na kempingu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania o kamping w Caorle.

W jakim terminie tam byliście i czy był problem z miejscem? Czy rezerwowaliście wcześniej i gdzie staliście na kempingu?

 

Byliśmy tam w lipcu. Tak jak napisałem powyżej, miejsce wybieraliśmy stojąc na parkingu kempingu niedaleko od Caorle, który ani nam się podobał, ani nie było na nim dla nas miejsca - jak powiedzieliśmy, że zostaniemy na kilka dni, może 3, może 5, to trochę nas olali i niby się nami zajmowali ale ... . Chyba rezerwacja najkrótsza to na tydzień.

W każdym bądź razie jakoś znaleźliśmy ten "camping comunale" w Caorle i zostaliśmy tam nadspodziewanie jak na nas długo. Jak wjechaliśmy, to wolnych miejsc było kilka do wyboru. My wybraliśmy blisko recepcji (na jej tyłach były prysznice i toalety), na przeciwko małego placu zabaw i wyjścia na plażę.

post-10895-0-92078400-1492428537_thumb.png

Kemping praktycznie nie oferuje niczego (jakieś jedno, może dwa małe place zabaw) ale za to jest położony nad sama plażą i przy mieście.

Plaża jest w tym miejscu bardzo szeroka, co trochę komplikowało przejście do wody ale obok były kładki hotelowe i z nich korzystaliśmy.

Bliskość miasta bardzo nam odpowiadała. Wieczorami centrum miasta jest zamykana dla ruchu i zamienia się w deptak z tłumem ludzi - bardzo, że tak powiem uroczo.

W pobliżu kempingu sklepy z jedzonkiem, w mieście pralnia, po drugiej stronie miasta aquapark. My przemieszczaliśmy się tam wszędzie rowerami.

Sam kemping bardzo cichy i spokojny, łazienki regularnie sprzątane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.